şükela:  tümü | bugün
  • evet bundan sonraki kesin kararımdır. yok akp yok rte derken 3-5 tane bölücü çapulcunun hakim olduğu çürümüş bir yapı haline gelen, geçmişinin büyük siyasi birikimini silen, dünyadaki gelişmeleri okuma yetisi 0 olan geçmişte oy verdiğim cumhuriyet halk partisine bir daha oy vermemeye karar verdim.

bunda dün akşam canan hanımın da il başkanı olması etkilidir. sayın canbolat da çok başarılı değildi ama bu hanım gerçekten bölücülüğü ile ve sözde ermeni soykırımına destekleri ile beni partiden tamamen soğuttu.

aramızda akıllı biri varsa lütfen mesaj atarak beni aydınlatsın çünkü anlayamıyorum.

kurucu genel başkanı atatürk olan, cumhuriyeti kuran ve milli mücadeleyi yürüten kadroların kurduğu, daha sonra içinden adnan menderes ve celal bayar'ı dahi çıkaran, bir milletin 19.yy'dan beri yaşadığı demokratikleşme süreçlerinin sonucu olan bu parti bu hallere nasıl geldi? ittihat ve terakki'nin mirası bunlara mı kalacaktı?

chp içindeki sayın genel başkan yardımcılarının, milletvekillerinin, parti meclisi üyelerinin ve teşkilat mensuplarının içlerindeki bu bölücü, türk düşmanı, batı yanlısı tavrı anlayamıyorum.

yabancı istihbarat servislerinin mail attığı belgelerle türkiye hükümetini zayıflatma çabalarına sinirleniyorum.

partimizin kurucuları yedi düvele karşı savaşmadı mı, ayağa kalkmamız için bizi modernize etmedi mi, ulus-devletimizi onlar kurmadı mı, onlarca devrimin mimarı onlar değil mi?

tanrıkulu, aksüngür, tekin, kılıçdaroğlu, canan hanım ve daha niceleri size ve her türlü fikre saygım var, hdp veya kürt hareketine sempati besliyor olabilirsiniz, sol refleksleriniz olabilir, ancak bunlar için siyaset yapacağınız parti chp değildir, türkiye'de zaten size daha uygun hdp veya tkp gibi partiler var.

atamızın kurduğu bu partiye ben eminim ki milyonlar alternatifsizlikten oy veriyor, ve siz değil (her biriniz için geçerli bu durum) sizin yerinize yoldan geçen 18 yaşında üniversiteli çocukları koysak parti en az sizin yönetiminizdekinden 2-3 puan daha fazla oy alır. (bunu ne kadar erken kavrarsanız sizin için o kadar daha hayırlı olur)

belki de içinde bulunduğunuz harekette var olmayarak chp'ye daha büyük hizmetlerde de bulunabilirsiniz. bunu bir düşününüz.

edit: aktroll yakıştırmaları, küfürler, iyi parti prcısı yakıştırmaları vs bir yana, bir kemalist/atatürkçü olarak kendimi partinin sahibi olarak görüyorum ve oy vermesem de bu böyle kalacak, chp'den vazgeçmem. partiyi istila eden hdp heveslisi, bir iki tane slogandan berisini bilmeyen cahil sürülerini mutlu, chp belediyelerinden yararlanan eski solcuları, kürt mafyası tipli işletme sahiplerini, ahlaksızca batı'da keyif çatan yöneticileri sevindirmemek adına oy vermeyeceğim artık, aynısını bu düstursuz şerefsizlerin koltuklarını koruyan, mahalle teşkilatlarında canla başla bir fayda beklemeden çalışan emekli/emekçi büyüklerimden de beklemekteyim.

yıkıl ey chp, senden bir fayda yok ! veya titre ve kendine gel chp, sen bir devsin!
  • (bkz: tamam)
  • altı üstü bir oy hakkın var tatava yapma. sizin söz hakkınız yok chpde haddinizi bilin. siz oy vereceksiniz kürtçüler ermeniciler konuşacak. diktatör şeriat falan işte altı oka bas geç. laiklik elden gidiyor.
  • 6 entry ile gelmiş asgari ücretli bir ak troll gavatının sözü.
  • ancak mı anladınız?

2011'de salak gibi 700 km yol katedip oy verdiğim partiydi.

sonra biz artik 1920'lerin 30'ların chp'si değiliz dedikleri an anlamıştım bu işin buraya geleceğini. o zamanlar ailemi henüz ikna edememiştim.

sezgin tanrıkulu gibiler çok yardımcı oldu bana çevremi ikna konusunda. siha mevzusu ile artık birkaç kişi hariç tum çevrem işin aslını anlamıştı.

o birkac kişi de istanbul chp'nin pkk'lı kürt ve ermenilerin eline geçmesiyle sabah hakkımı teslim eden mesajlarını yolladılar.

devlet düşmanı teröristler yok edilmeden siyasal islam yok edilemez.

kuvvayi milliye kazanacak.
  • doğal ve geç kalınmış bir tepkidir. kadının dedikleri ortada sözlerinde geri adım atmayıp arkasında da duruyor. kimse kusura bakmasın atatürk'ün yolundan giden vatandaş o sözleri kabul etmez. ha ben o söylemleri destekliyorum diyorsanız sizi şuraya alalım. (bkz: halkların demokratik partisi)
  • tüm partilerde var bu saydığın olumsuzluklar.
    sen sen ol chp'yi kaptirma. o yok olursa hak dedigimiz o kelimeyi dahi kullanamayiz. artı ekşi sözlükte dahi yazı yazamazsın.
    belki iyi bir muhalefet yapamiyor gorunebilirler.
    ancak şunu unutma bu ulkede hirsizligi kanitlanan, çalan, çırpan, haksızlık eden, huhuku çignemelerine rağmen inadina inadina onlara oy veren insanlar var. hangi parti oldugunu yazmama gerek yok sanırım.
    sen şimdi biraz daha sakin düşün. oyle gemileri yakmadan önce toplumu iyi oku.
  • aklı başından uçmuş bir chp kitlesi var. başlık sahibinin söyledikleri öyle trol falan diyerek geçiştirilemez. bu parti ile atatürk chp'sinin uzaktan yakından bir alakası yoktur.
    günümüz chp anlayışında türk kelimesini kullanan bir allah kulu yoktur. oysa atatürk hayatı boyunca türk milletinin üstün vasıflarından bahsetmiştir. türklük şuurunu millete geri kazandırmak için var gücüyle çalışmıştır.
    bugün chp içerisinde adını aldığı cumhuriyetten bahseden de yoktur. atatürk'ün cumhuriyetinde hükumet millettir, millet hükumetir. efendi millettir. bunlar ise kendilerini milletin efendisi sanmaktadır. koltuk için milletin gözü önünde birbirlerini tartaklamaktan geri durmamaktadır.
    aynı kitle halktan da bihaberdir. halkın ihtiyaçlarına cevap verecek projeler geliştirmeyi geçtim bir de üzerine halka hakaret üzerine hakaret etmekten de geri durmadıkları çok açıktır.
    son çanakkale olaylarında ise risale-i nur sohbetleriyle seküler duruştan ne kadar uzaklaştıkları tartışmaya yer bırakmayacak derecede nettir.
    günümüz chp'si yeni hiçbir şey söylemediği gibi ne olduğu belirsiz puslu ve karanlık sularda seyretmektedir. tepeden tırnağa ideolojisini yitirmiş bir garabet olarak karşımızda durmaktadır.

ilk seçimde tarihi bir tokat yiyeceğini görmek için alim olmaya lüzum yoktur. bu tokadın geldiğini görmek için entryler arasında hızlıca gezinip gerçekleri söyleyen atatürkçülere nasıl onursuzca saldırdıklarını okumanız yeterlidir. chp bir kangrendir. maalesef durum budur.

edit: imla