şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ak parti'nin mhp'nin ardından bbp gibi partilerle işbirliği yapmasının yanı sıra iyi parti saadet partisi işbirliği söz konusu olacaktır. bunlara demokrat parti de takılabilir. chp ancak ya dsp ile işbirliği yapabilir, ki kıymeti harbiyesi yoktur. ya da hdp... bugünün türkiyesinde hdp ile işbirliği yapmanın rasyonalitesi yoktur. hdp, pkk terör örgütüdür diyip teröre tavır almadığı sürece... bu da mümkün olmayan bir durum...
  • pyd'nin teror orgutu olduguna dair ellerinde istihbari bilgi olmayanlar, sirtini pyd'ye dayayanlarla pek tabii ittifak yapacaktir arkadaslar sacmalamayin.

askere sadece ve sadece şimdilik basarilar dileyen, dagda terorist bile olsa silahlari olmadigi icin vurulmasina karşı cikan kilicdaroglu gibi genel baskan chp'yi ele gecirmis.

siha xezgin, yoldaş kaftancioglu, sehitler olmez sozunden tiksinen sera kadigillere deginmiyorum bile.

bu liste uzayip gider.

yerli ve milli olamamis chp icin hdp ile ittifak hicbir zaman surpriz olmayacaktir.
  • yerli ve milli olmadan önce pkk ile masaya oturanlara tek ses etmeyen kahpeler oldukça chp ne yapsa da oy alamaz bu halktan.

arkadaş bugün yapılan operasyonların hiç birini akp devlet için yapmıyor kendi bekası için yapıyor.

akp ne diyor devletin bekası tehdit altında. peki akp sen bu ülkeyi kaç yıldır yönetiyorsun 15 yıl. yani bu tehditin oluşmasının sorumlusu sensin.
    peki bu halk ne yapıyor? yine bunlara oy veriyor.

normal bir ülkede benim yönetimim altında ülke beka sorunu yaşamaya başladı diyen bir parti tarihin tozlu raflarında yer bulur ama bu ülkede hala oy alıyor.
  • cok iyi olmus cok da guzel olmustur.

akp muhalefeti de ittifaka itmeye calisiyor, cunku ancak bu sekilde kutuplastirip secimi kazanabilirler. fakat muhalefet partileri simdiye kadar gayet akli basinda davrandi cunku ittifat yapmak onlara oy kaybettirecek. akp ozellikle chp- iyi parti ittifakinin gerceklesmemesinden cok rahatsiz.

ana muhalefetin secime mutlaka ittifaksiz girmesi gerekiyor, bu secmen gozunde pozitif bir etki yaratacak.
  • edit: ayrıca ülkeyi yönettiği 15 yılda devletin yıkılmasına ramak kalmış hale getirmişler. benim lafım da değil rte'nin lafı. bu lafı eden adama siz oy veriyorsanız ciddi anlamda sorunu vardır bu ülkenin.

karar ver eğer devlet pkk ile masaya oturduysa akp nasıl siyasi risk almış oluyor. eğer o gün pkk ile masaya oturan devletse bugünde pkk ile savaşan yine devlet. bu durumda akp'nin her hangi bir katkısı yok. yani başarı akp'nin değil devletin.
    ama işte kaypak siyaset başarıyı kendine, başarısızlığı başkalarının üzerine kurma derdi güder.

tıpkı 74 barış harekatı gibi. gidin dinleyin msp'lileri başarı kendilerinin ama harekat sonrası abd ve türkiye içindeki yandaşlarının ortak çıkardığı ekonomik krizlerin sorumlusu chp.
    ne güzel değil mi başarı kendilerine, başarısızlık başkalarına.

akp'liler kendi ağzıyla 7 haziran sonrası açıkça dediler ki bundan sonra masayı ancak hayallerinde görürler.

bu 3 yıl boyunca akp pkk adlı terör örgütüne dolaylı destek vermiş bunların güneydoğu ve doğu anadolu da yapılanmasına ses etmemiş, hendeklerin kazılmasına göz yummuş, 15-16 yaşında dağa çıkarılıp 3 aylık eğitim alan çocukların (sonra hendek çatışmalarında kullanıldılar) şehirlere dönüşüne ses etmemiş, pkk mahkemler kurarken görmezden gelmiş ve recep tayyip erdoğan'ın kendi itirafı da ortada "pkk'ya operasyon yapılmasın talimatı " verilmiş.

misal akp parti meclisinde kaç pkk sempatizanı var? kaç vekili var pkk'ya sempati duyan?

şimdi tekrara soruyorum pkk adlı terör örgütüyle masaya oturan akp ancak seçim sonuçları aleyhine çıkınca pkk'ya namluyu çevirdi.

dolmabahçe mutabakatı recep tayyip erdoğan'ın isteğiydi ancak sonrasında gelen anket sonuçları aleyhte olunca tayyip erdoğan ben bunu tanımıyorum dedi ve mart 2015'ten itibaren hdp'ye saldırıya geçtiler.
    seçmen idrak yolları tıkalı olunca yahu sen bir hafta önce adamlarla el sıkıştın diyemedi bile.

iki vatan millet sakarya edebiyatına her şeyi unuttu.

bugün pkk terörüne kurban giden herkesin kanı ayrıca akp'nin elindedir.
    unutmadık afet güneş'in sabri ok'a "metropollere mühimmat yığdığınızı biliyoruz" dediğini.
    o mühimmatlar kaç cana mal oldu?

akp adlı örgüt sadece kendi varlığını düşünür tıpkı ortağı fetö gibi.
  • biz bunları köşemizde yazdık.

(bkz: #73582189)
  • hala pkk ile masaya oturan devletti diyen piçleri bize göstermiştir. lan pezeveng, bu devlet oruspu mu her kucağa oturuyor. oruspuluğunuzu devlete yıkmayın