şükela:  tümü | bugün
  • önümüzdeki seçimlerde gerçekleştireceğim eylemdir.

maalesef biz gerçek atatürkçüler seçimden seçime chp'ye oy vermek ve zaman zaman da sandıkları korumak dışında pek totomuzu kaldırmadık. fakat belli ki biz chp'ye oy verip vatandaşlık görevimizi yaptığımızı düşünürken istanbul il başkanı seçilen canan kaftancıoğlu gibi kripto hdp'liler chp'ye oy vermedikleri halde mahalle mahalle organize olup chp'ye üye olmuş, delege çoğunluğunu ele geçirmişler.

ben kişisel olarak bunlar gibi sinsi organizmaları akp'den daha tehlikeli buluyorum. açıkçası gün oldu devran döndü 2019 seçimlerinde bir şekilde muhalefete iktidar şansı doğdu, o zaman şu anda olduğu gibi partiye çöreklenip hakimiyeti eline almış kripto hdp'lilerle dolu bir chp'nin iktidar olursa ülkeye akp'den daha çok zarar getireceğinin de bilincindeyim. o yüzden ben genel seçimlerde kripto hdp'lilerin hakimiyet sürdüğü bir chp'den daha çok güvendiğim iyi partiye oy vereceğim. ama aynı zamanda chp'yi de bu kripto hdp'lilere bırakmayacağım. gidip babalar gibi de chp'ye üye olacağım! çünkü biz bu kripto hdp'li sülükler gibi topluca üye olup, delege dengesini tüm türkiye'deki teşkilatlarda atatürkçüler lehine çevirmeden ne chp'nin ne de bu ülkenin bir kurtuluş şansı yok! gelmişler bir de partideki atatürkçüleri kovmaya çalışıyor yüzsüzler. bu parti atatürk'ün partisidir, atatürk ilkelerinin partisidir, cumhuriyetin partisidir! o yüzden chp'den biz değil siz gideceksiniz efendim, siz! hem de geldiğiniz gibi gideceksiniz!

edit: imla vs.
  • tahminimce chp'li birçok siyasetçinin de yapacağı eylem. kılıçdaroğlu ve ekibi akp'nin bile veremeyeceği zararı verdi yıllardır chp'ye. canan kaftancıoğlu olayını yandaş medya öyle bir kullanacak ki, insanları 5 kat daha nefret ettirecekler chp'den. tabi bu şu şekilde işe yarayabilir, 2019 başkanlık seçimi konusunda arada kararsız kalan chp seçmenini iyi parti'ye yönlendirerek inanılmaz olumlu bir şey yaptılar, haklarını verelim.
  • canan kaftancıoğlu taraftarlarının yanlış anladığı önermedir.

iyi partiye oy vermenin mantığı onu güçlendirerek chp'yi zorlamak değildir. chp maalesef bir başka partinin oy oranına bakıp "yüzeysel" politika değişiklikleriyle düzelecek bir durumda (bence) değildir. chp'deki sorun görüldüğü üzere çok daha derindir ve ancak gerçek atatürkçülerin üye olup parti içerisindeki tüm bu sülükleri temizlediğinde düzelebilecek bir sorundur. o sülükler temizlenmeden chp'nin iktidar olması ülke için de hayırlı değildir. iyi parti chp'deki temizlenme süreci bitene kadar en azından otokrarik rejimden kurtulup nefes alınabilecek, vatansever kadroların olduğu daha güvenli bir limandır. o yüzden oy verilmelidir.

chp içerisindeki kripto hdp'li sülüklerden temizlenip tekrardan atatürkçü kadrolara, atatürk devrimlerinin, atatürk ilkelerinin ruhunu taşıyan kadrolara sahip olduğu zaman zaten ekonomiden, eğitime; eşitlikten laikliğe, tarımdan üretime tüm sorunları çözebilecek politikalara sahip olacaktır. cumhuriyetin ilk yılları da buna en güzel örnektir.

gerçek atatürkçülerin bugüne kadar totolarını kaldırmamalarının sebebi "ideolojiye/ideolojisizliğe içkin bir yöntem yoksunluğu" veya "düzenden umudu kesmemek "değildir. herkesi bilemem tabi ama benim şahsi sebebim chp içerisindeki çoğu kadroya güvenmem, canan kaftancıoğlu ve ekürisi gibi insanların, ideolojisi 6 ok olan, tüzüğünün neredeyse ilgili her sayfasına bu ilkeler işlemiş olan bir partiye, sırf oy potansiyeli yüzünden ilkelerini gram paylaşmadıkları halde bu kadar alçakça, bu kadar aşağılık bir şekilde, bu kadar sinsice iliklerine kadar sızacaklarını tahmin etmemem.

olan olmuş, biz insanları kendimiz gibi bilirken ve güvenirken aşağılık bir şekilde sızmışlar, hatta neredeyse ele geçirmişler. ve gene maalesef tüm bunlar olurken muhtemelen "kol kırılır yen içinde kalır" mantığıyla bu sinsi işgal insanlara içerideki kadrolar tarafından da pek duyurulmamıştır. o zaman o güven biter, o toto kaldırılır, bu aşağılık sinsi sülükler ait oldukları yerlere geldikleri gibi gönderilirler. parti, bu ülkenin tek kurtuluşu olan 6 ok çizgisini en doğru ve düzgün şekilde uygulayabilecek kadrolara yeniden kavuşturulur.
  • kılıçdar'ın sizi gammazlayıp partiden attırmasıyla sonuçlanır.
    2016 yılından bir haber: https://odatv.com/…esini-ihrac-etti-1111161200.html
  • chp'yi türkiye'nin gelmiş geçmiş en milliyetçi; en türkçü lideri olan gazi mustafa kemal atatürk'ün kurduğunu unutanların chp'yi yeşil parkalı 'barış güvercinleri' ile dolu sananlara inat yapılan eylemdir. resmen bir bağım olmasa da soranlara atatürk'ün chp'lisiyim diyorum. oyum da iyi parti'ye gidecek. üye olmak bir şeyleri değiştirecekse üye de olabilirim.
  • zamanında hdp’ye giden oylar iyi partiye gidecek demektir. orospuluğun kitabını yazdınız...