şükela:  tümü | bugün
 • chp nin chpkk ve chpdhkpc yolunda emin adimlarla ilerledigini goren yurdum ulusalcisinin serzenisidir. buyuk pasta ortada. 40 yillik babadan chpli arkadaslarim bile son donemde pkk ile ilgili olumsuz paylasim yaptigimda resmen avukat kesiliyorlar. olm siz manyak misiniz? bu bir teror orgutu ve bu ulke hepimizin lan! neyin kafasini yasiyorsunuz! chp marksist leninist ve kürtçü teröristlerin odagı olursa bu ülke geçmişteki kan gölüne doner. sanirim buyuk abi chp nin potansiyelini begenmedi sol terore abilik ettirip yeni bir olusumla secim sonu mhp destekli bir koalisyon pesinde. slogani da önce turkiye! ey gidi bahceli sen de bu oyuna ortak olursan; tarih de seni yazar... bir saat oldu hala atatürk demedik. chp nin nereye gittigini anlamaniz icin yeterlidir umarim.
 • hiçbir geçerliliği olmayan, boş saçma sapan söz. yılmaz özdil gibiler chp tabanını zerre kadar tanımıyor. onların yaratmak istediği algının aksine chp örgütleri laikçi teyzelerden oluşmuyor. kimse atatürk'e olan sevgimizi kullanıp içine ırkçılık katmaya çalışmasın. chp bu ülkede her etnik kökenden, emekçi insanların partisidir.
 • görüyorum yine yurdun ulusalcıları hastalıklı fikirlerini ortaya bırakmışlar. ağızları dolu dolu tororost diyorlar. devrimin olmama nedeni sizin evrime uğrayamayacak kadar net bir şekilde küçük burjuva olmanız. aynı bir saatinin klik sesleri gibi hep aynı sesi çıkarıyorsunuz.

  tororost-töröröst tororost-töröröst tororost-töröröst

  sensin lan terörist. devletin şiddetini onaylayan sensin, insanları bile bile ölüme sürükleyen sensin. senin hümanizmin sadece devletin şiddetini onaylamaktan ibaret. chp dediğin burjuva partisini kim ne yapsın? düzen partisiydi her daim düzen partisi kalacak. biraz sol saptı diye ödü bokuna karıştı faşistlerin. aman sığınacak bir faşist chp'miz var o da elimizden kaçmasın.
 • özdil her seçim dönemi öncesinde yaptığını yine yapmıştır, chp'nin oyunu azaltmak için yazılan bir özdil zırvasıdır.
 • yılmaz özdil'e karşı nötrüm. bazı yazılarını sever bazılarına gülüp geçerim. ama chp'yi kurtarmak demek chp'nin o köhne yapısına geri dönmek demektir. ve üzgünüm yılmaz başka kapıya.

  chp herşeyi %100 doğru yapmıyor olabilir. tamam. ama çok güzel bir değişim geçiriyor parti. olması gerektiği gibi.
  laiklik, cumhuriyet ve halkçılıktan, sosyal devlet anlayışından ödün vermeden bunu yapabiliyor.
 • napacaksınız chp'yi. sizin zihniyetinizde iki tane parti var zaten toplam 0.5 oy alan. gidin o partileri kalkındırmaya çalışın. sizin istediğiniz chp bu ülkede hiçbir zaman iktidar olamayacak, iktidar adayı dahi olamayacak, maksimum yüzde 15 oy alacak bir parti. benim hayalimse ecevit'in chp'si. umarım geri dönecek olan benim hayalimdeki chp olur ki kılıçdaroğlunun da gittiği yol o yol.
 • adam ''sezgin tanrikulu benim hakkimda pkk yi ve acilimi elestirdim diye tekzipsiz tazminatsiz hapis istemli dava acti yandaslardan cemaatten destek aldi simdi ayni seyi selefi yasiyor diyor'' eksinin terorist pezevenklerine hemen ilik bir hareketlilik geliyor.

  pkk teror orgutune sempati duymanin solculuk oldugundan bahsediyor bu ibneler. adeta solcu olmak sol doktrinli teror orgutlerine sicak bakmayi sart kosuyor bu yavsaklarin zihninde. ondan sonra laf acildiginda her dindar isidci her sagci da potansiyel isidci demekten hic imtina etmiyorlar tabiki. cunku zekanin ilk ve en onemli sarti olan empati kavrami yok bu sigirlarda. arkadas ortami solculari sizi...

  ulan sizin oportunist solculugunuza da, cahilliginizle dogru orantili kustahliginiz ve ozguveninize de bayagi bir kufur edecektim bu giride ama vazgectim.

  chp sola kayiyormus. chp sola kayamaz. chp sol parti olamaz. chp sosyal demokrat bir partidir. chp tum kesimlerin partisidir. chp modern aydinlik yenilikci sagduyulu ahlakli vatandasin partisidir. sosyal demokrat politikalari savunmak solcu olmayi gerektirmez. tum vicdan ve akil sahibi insanlar bayragi altinda yasadiklari ulkede sosyal sistemin her bireyi esit derecede kapsayarak islemesini isterler. bu bir haktir. bunun solculukla sagcilikla alakasi yok. insan olmakla birey olmakla alakasi var. bizim insanimiz ummet olmaktan vazgecip once birey olmayi ogrendigi zaman belki birseyler degisir bu ulkede.

  siz o bes kurusluk degeri olmayan asagilik beyinlerinizde insanlari siniflandirmaya, etiketlemeye, fislemeye devam edin. fasist deyin ulusalci deyin kemalist deyin ateist deyin istediginizi soyleyin. sizin o mide bulandirci cehaletinizden korkmayan insanlar da var. bunu da unutmayin.

  yilmaz ozdili sevmem yazilarini cok jenerik bulurum. zaman zaman chp fanboylugu yaptigini dusunurum. fakat durustlugunden de suphe etmem. gote got, pkk liya terorist diyecek kadar cesareti oldugunu da bilirim.
 • bu yılmaz özdil tam bir dangoz. ulan türkiye'nin sorunu belli. hey allahım ya. adamın kafa nerelerde