şükela:  tümü | bugün
  • 2005 yılında çıkan incendiary isimli romanın ingiliz yazarı. 1973 doğumlu olan yazar, oxford'da psikoloji eğitimi almış. the other hand (uk title) / little bee (usa title) isimli bir diğer romanı ise 2008 yılında piyasaya çıkmış.

    incendiary yazarın sinemaya uyarlanan ilk eseri niteliğini taşıyor aynı zamanda. kitabın biraz da ürkütücü bir hikayesi var. londra'ya büyük bir terör saldırısının düzenlenmesini konu alan kitabın piyasaya sürüldüğü gün, londra metrosu bombalanmış. yazar da ingiliz halkında büyük şok yaratan bu terör saldırısı üzerine kitabın tanıtımına ara vermiş ve reklam afişlerini toplatmış. cleave'in romanının konusu 11 intihar bombacısının arsenal stadyumu'nu hedef alması ve bu saldırıda oğlu ile kocasını kaybeden bir kadının usame bin ladin'e mektup yazmasıyla başlıyor. incendiary'nin türkçeye çevrilmiş bir baskısının kitap raflarında yeralacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • şu an itibari ile bitirmiş olduğum little bee/küçük arı romanı da insanda yazarı ekşi sözlükte övmeliyim hissi bırakmaktadır. yazarın, iki kadın karakterin ağzından hikayeyi anlatması ve bunu bir erkek olarak çok iyi başarması ayrıca takdire şayandır.
  • kundakçı adlı romanı pegasus yayınevi tarafından mart 2011 de basılmıştır. romanın konusu; oğlu ve eşi, usame nin 11canlı bombayı patlattığı maç esnasında paramparça olurlarken, kendi evinde eşini aldatan bir annenin bunu televizyondan öğrendikten sonra usame ye yazdığı mektuptur. sürükleyici bir kitap.