• seattle'in dört yapraklı yoncasının kopup giden üçüncu yaprağı olmuş. 90'lardan beri dinlediğim, hem grup, hem solo, hem de solist olarak destek verdiği tüm albümlerini aldığım, noel gallagher ile beraber en sevdiğim solist ve şarkı yazarıydı.
  • olamaz nasil olur! muzik hayatimin en onemli taslarindan birini daha kaybetmisiz. cok uzgunum!
  • ağzımda bir hayda ifadesi yaratmış ve vefat haberi ile gözlerimi doldurmuş efsane. haberi duyunca fonda like a stone çalmaya başladı resmen. yani taş oturdu içime.

umarım yalanlanır. az önce bbc'den uyarı geldi ama umudum var.

işin garibi ölüm nedeni de bilinmiyor.

üzücü edit: maalesef kendini asarak intihar etmiş. ah be abi gelseydin bir iki laf eder alırdık derdini. neden kıydın canına.
  • sikerler böyle işi. elli iki yaşındaydı lan bu adam. kendine bakıyordu, alkolü bırakmıştı, tertemizdi, üretkendi. çok üzdü, harbiden üzdü.
  • lise yıllarımın sesi, rock efsanesi.

13 saat önce paylaşılmış *;
    "i'm the shape of the hole, inside your heart"

ölümüne en çok üzüldüğüm sanatçı oldu.
  • gecen sene canli izlemistim, tam da dogumgunumde, 30'lu yaslarima ilk girisi yaparken. izlerken de vay arkadas adam nerdeyse babam yasinda hala tas gibi deyip kendimi avutmustum o kadar da yaslanmadik diye.

acayip uzuldum olumune, resmen grunge oldu ya hu. cok acayip, saka gibi geliyor.
  • ya sabah sabah okuz oturdu icime.

cok sevmezdim sesini, ama muhtsem bir sesti onu soylemek lazim.
    ya daha da gencmis be, 52 nedir ki?

aklima allah gecinden versin eddie vedder geldi ama hemen, tweet mweet bisey atacagim check up mi yaptiriyor sigarayi mi birakiyor napiyor, bizim neslin boyle uzucu haberler almasi icin cok erken daha ya.
  • tek kaldı eddie vedder lan.. oğlum tüylerim diken diken oldu ya. bu adam hakkında anlatacak o kadar çok şeyim var ki. bütün ortaokulum soundgarden, temple of the dog, pearl jam, alice in chains, nirvana ile geçti. singles dizisinde hoperlörleri denemek için son ses açan elemanın yanına gelip kafa sallamasıyla sempatikliğini pekiştirmiş, sahnede adeta modern rockın cisıs ı gibi adamdı. ulan tüylerim diken diken oldu be.

ilk rock n coke'ta izledim bu abiyi. soundgarden, audioslave, temple of the dog hepsinden çalmıştı bizleri mest etmişti. pankart bile hazırlamıştık lan öyle seviyorduk, 10 kişilik bi arkadaş grubumuz vardı bi oduncu gömleğimiz bir de ayı gibi botlarımız eksikti o yaz sıcağında.

sonra bir de soundgarden olarak istanbul'a geldiler, küçük çiftlikpark'a. basscının kokain krizi geldi sanırım bi ara, ama öyle muhteşem çaldılar ki, teyp(evet teyp ulan)'ten dinler gibiydik. bu abilerle büyüdük, kendisinden daha çok eddie'i severim ama tabi ki hayallerimdi bir şekilde bir yerde elini sıkabilmek, sarılabilmek, ve 1 kelime dahi olsa konuşabilmek..
    mekanın cennet olsun, güzel adam.
  • o sesle ölünür mü ya? nasıl üzüldüm belli değil.
  • ölümü yarı-profesyonel bir müzisyen olarak şahsımı ciddi anlamda üzmüştür. sahnede birçok eserini farklı gruplarımla icra ettik, ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. eserleriyle yaşasın.
hesabın var mı? giriş yap