• (bkz: the traveller)
  • spanish train gibi bir şarkıya sahip, türkiye'de konser veren ve fakat benim askerde olduğum için konserini kaçırdığım muhteşem müzik adamı...
  • eastern wind albümünden çıkamıyorum ve sanırım 'the traveller' hayatımın şarkısı olma yolunda.
    hayal kurarken, yolculuk yaparken, yemek yaparken, uyukuya dalarken, her her daim dinliyorum.
  • 26 ekim akşamı lütfi kırdar anadolu auditorium'da sahne alacak çook sevdiğim müzisyen (kalp emojileri). biletler biletix'te satışa girmiş duyurulur.
  • sesini duymamış olan biri, ne müzik zevkim var ne de yaşadım ben bu hayatı desin. günleriniz daha fazla kayıpla geçmeden hemen bir parçasını çalın. kutsal şahıslar gibi dile getirmek gerekirse, "işitin sözlerimi dostlar, işitin ve tanrı'nın bize sunmuş olduğu bu ilâhi sesi keşfedin."
  • plak koleksiyonumda yer alan plaklarıyla hem koleksiyonumda hem de müziğe dair sürdürdüğüm dinlemelerde büyük bir yer kaplayan, müziğin peygamberlerinden biri olan şahsını bugün istanbul'da canlı canlı dinleme fırsatı elde edeceğim için çok mutluyum. bursa'dan kalkıp bu konsere gideceğim için yol boyu heyecan nasıl dinecek merak içerisindeyim. bu tip etkinliklerin ülke sınırları içerisinde kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum.
  • “missing you”, “a spaceman came travelling”, “missing you”, “don’t pay the ferryman” ve elbette "the lady in red" ...

yarın canlı canlı dinlemek için heyecanlanıyorum.

"türk hayranlarınızla aranız nasıl?" denmiş hürriyet söyleşisinde;

- hayranlarla olan ilişkim bir aşk ilişkisi gibi görünüyor. birkaç yıl önce. arkadaşlarımla ege’de tatil yaptım, türkiye’deki tatil köyleri, köyler ve limanlarda mola verdim. olağanüstü bir tarihe sahip, olağanüstü bir ülke. mesela atatürk çok saygı duyulan bir insan her yerde.

demiş ne güzel, o halde biz cumhuriyeti yarın itibari ile erkenden kutlayalım kırmızılar içinde.
  • şarkı söylerken hikayeler anlatan kişi.
  • 26 ekim 2023 perşembe gecesi istanbul konserine gitmek istediğim sanatçı. yalnız gitmek istemiyorum orası ayrı bir durum. çooook uzun yıllar önce biz kahramanmaraş'ta ikamet ediyorken, trt2'de pop saati programında bordo beyaz bir strat çalıyordu. hangi şarkısını çaldığını tam anımsamıyorum fakat gitarda yaptığı bilinen bir tekniğin adının 'bend' olduğunu yıllar sonra öğrenecektim. oysa ben de gitar çalıyordum ama daha 1,5 yıllıktım. velhasıl; yabancı müziği sevmeme neden olan önemli insanlardan biridir.

evet bir zamanlar 'pop saati' isimli çok güzel bir program vardı :((
  • 89 dan bu yana dinlemekten sıkılmadığım (bence en iyi albümü) flying colours albümünün sahibi, aynı dönemlerde fikret kızılokla beraber ruhuma ruhuma işleyen ilk sigaraya, biraya ve ilk aşka senelerce tanıklık etmiş yegane seslerden biri.
hesabın var mı? giriş yap