şükela:  tümü | bugün
  • ingiliz boksör, orta siklet. çok tehlikeli bir eleman.
  • babası da tehlikeli olan eleman.
  • eylül 89 doğumlu, önümüzdeki 10 yılda ortalığın amına koyacağını düşündüğüm boksör.
    müthiş seri kombinasyon yapar.
    şu antrenmanda sanat yapmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=yvuhesvwiio
  • 2016 yazında gennady golovkin ile karşılaşması muhtemel orta siklet. muhtemel sonucu zaten biliyorsunuz.
  • golovkin'den sağlam dayak yiyecek olan artist boksör.
  • insan olduguna inanmadığım boksör. (bkz: nick blackwell) denen adamın, resmen estetik masraflarını karşılaması gerekiyor. blackwell'ide tebrik etmek lazım yıkılmadım ayaktayım şarkısı ona yazılmış gibi..

-düzeltme eski bir maç izlemişim... cocuk zaten neler yaşamış bu herif yüzünden.
  • golovkin e 1453225. meydan okumasini yapan sisirilmis balon boksor , kell brook dan daha beter eder golovkin bunu aha buraya birakiyim mac olursa.
  • atadan boksör elemandır. eskivleri çok iyidir. çirkef dövüşür, makine gibidir. yeri geldiğin de dans eder, rakibinin yumruklarını boşa çıkarmaktan zevk alır. sarılma sonrası omuzu hafif koyup açılan rakibine aparkat vurmayı çok sever. köşeye sıkıştırdığı rakibini saatlerce yumruklayacak gibi bir kondisyonu var. gel gör ki (bkz: fedor chudinov) a büyük ayıp etmiştir.
  • ibo dünya şampiyonluk kemerini elinde bulunduran ingiliz boksör. efsane ingiliz boksör chris eubank'in oğlu olan chris eubank jr. 18 eylül 1988 doğumludur. boyu 180 cm reach* ise 184 cm'dir. amatör karnesi 24 galibiyet ve 2 mağlubiyet olan chris eubank jr , 2011 yılında profesyonel kariyere geçmiştir. 18 maç boyunca vasat rakiplerle maça çıkan chris eubank jr. ilk yenilgisini billy joe saunders karşısında almıştır. maç sonucu baya bir tartışılsa da izleyenler billy joe saunders'ın kıl payı olsa da kazandığına dair ortak görüş bildirmiştir. zaten maç split desicion ile bitmiştir.(iki hakem 115-114, 115-114 saunders lehine, bir hakem 116-113 eubank jr. lehine vermiştir.)

chris eubank jr. savaşçı kimliğiyle, 12 raunt boyunca yorulmayan tarzıyla, üst düzey eskiv, aparkat stiliyle tanınır. bir çok boks otoritesine göre hala adam gibi bir rakiple dövüşmediği üst düzey bir boksör olarak görülmez. babasının kariyerine bakarsak zaten boynuz daha kulağı geçememiştir. pek geçeceği gibi de görünmüyor. rakipleriyle dalga geçerek dövüşmeyi seven eubank jr. biraz babasının çakması gibi duruyor. babası çok farklı bir boksördü. yani rakiplerle dalga geçme işini en iyi yapanlardan biriydi.(bana kalırsa bu işi başlatan muhammed ali, en iyi yapan ise roy jones jr.'dır. belki sonra naseem hamed gelir.)

2014 yılında avrupa ve britanya şampiyonluk maçını billy joe saunders'a kaybettiğinden beri yenilmeyen chris eubank jr. sırasıyla, dmitrii chudinov, gary o'sullivan, nick blackwell, tom doran gibi rakipleri yendi. bu 2 yıl boyunca gennady golovkin'e meydan okuyan chris eubank jr. , iş kontrat kısmına geldiğinde geri vites yapmasını bilmiştir. yanlış hatırlamıyorsam kontrat %75 - %25 gibi bölünsün mü öyle bir şey demişti. yani ne bir kemeri var ne de billy joe saunders haricinde kaliteli bir rakiple dövüşmemiş. üstüne üstlük ben payımı böyle istiyorum diyor. ulan demezler mi adama sen ne sikim başardın ki gelip bu kadar pay istiyorsun? karşısında ki isim golovkin, adamın neredeyse bütün kemerler elinde ve gel ingiltere'de karşılaşalım diyor. bunlar babadan oğula nesil herhalde amk. sonra golovkin siktir edince yok benden korktu falan. sonra golovkin kontrat detaylarını paylaşınca baba oğul sik gibi ortada kaldı. sonra gidip billy joe saunders'a bulaşan bu ikili oradan da siktiri yiyince tekrar sik gibi ortada kaldılar. garip ikili vesselam. bunları anladıysam arap olayım amk. hee dersin ki fena mı lan reklam yapıyorlar işte! sana da saygı duyarım ama böyle reklam olmaz. maça çıkarsan reklam olur. bak golovkin'in reklam gibi şeylere ihtiyacı var mı ? yok. aslanlar gibi herkesle dövüşüyor. babasının reklama ihtiyacı var mıydı ? yoktu. gitti nigel benn'i yendi, michael watson'u iki defa yendi. 4 sene boyunca hem middleweight hem de super middleweight sikletlerinde kemerlerini korudu. efsane böyle olunur. iş reklama gelince herkesi yenerim ama anlaşma gelince geri vites yaparsan, ancak kestane olursun.

her neyse konu dağılmadan chris eubank jr. ingiliz boksörleri yenmeye devam etti. ve sonrasında daniel geale'i nakavt edip ibo dünya şampiyonu renold quinlan anlaşmaya vardı. bu maçla beraber middleweight sikletinden super middleweight sikletine geçiş yaptı. chris eubank jr. rakibini 10. raunt'ta tko ile yenerek yeni ibo dünya şampiyonu oldu. aslında maçı izlerseniz rakibin ne kadar dandik ve ne kadar şansa bala kemeri aldığını görürsünüz. teknik adına hiçbir şey yok amk. kalas gibi. her neyse bu kemeri kazanarak dünya şampiyonu olan chris eubank jr. hala insanların kafasında soru işareti bırakmaya devam etti. çünkü dediğim gibi billy joe saunders haricinde karşılaştığı bir tane kaliteli rakip yok. ve sonrasında kendisinden hiç beklenmeyecek bir hamle yaparak artur abraham ile anlaşmaya vardı. maç dün gece oynadı ve chris eubank jr. 3 hakemin ortak kararı ile kazandı. ve gerçekten ilk defa chris eubank jr.'ın kendini geliştirdiğini farkettim. çünkü abraham her ne kadar 37 yaşında olsa da eubank jr'ın yaşının iki katı maça çıkmış bir isim. biraz kum torbası gibi dövüşür hatta stilini bizim fırat arslan'a benzetirim ama hiç beklenmedik anda bir kroşe koyar. maç sonu yıldızların altında şarkısını dinlersin. yani artur abraham sağlam boksördür. hatta bence en iyi çenelerden birine sahip amk. dün gece bilgehan demir'in dediği gibi "artur abraham'ın yediği yumrukları eubank jr. yese şu an çok farklı bir durum olurdu."

her neyse maçın detaylarına gelirsek artur abraham dün akşam çok kötüydü yani 2. raunt ve çok sağlam bir kroşe çıkardığı raunt(kaçıncı raunt hatırlayamadım.) haricinde hiç etkili değildi. kum torbası gibiydi. artur abraham'da maç başlamadan evvel bir mallık vardı zaten. tartım günü kilo sınırını aştı.(77 kilo geldi.)yani son iki maçtır enteresan hareketler içinde. yaşlandıysan siktir git emekli ol amk. neyse maça dönersek, chris eubank jr. resmen şov yaptı. eskivler, özellikle üst üste vurduğu aparkatlar ve gram yorgunluk belirtisi göstermemesi kendisinin bu maça ne kadar iyi hazırlandığına dair bir örnektir. yani bence bu maçıyla beraber chris eubank jr. olmuştur. daha önce yazdığım entryler'de kendisinden bir sik olmayacağını iddia etmiştim. sağ olsun beni yanılttı. ve bileğinin hakkıyla kazandı. zaten 3 hakemin kararı ile yani unanimous decision ile kazandı.(iki hakem 118-110 bir hakem 120-108)

şimdi gelelim bizi asıl ilgilendiren meseleye yani muhammed ali turnuvasına. ilk önce muhammed ali turnuvası nedir onu bir açıklayalım; muhammed ali turnuvası 2 siklette düzenlenecek olan bir turnuva. cruiserweight* sikletinde 8 boksör ve super middleweight* sikletinde 8 boksör dövüşecek. büyük ödül 50 milyon dolar ama cruiserweight şampiyonu 30 milyon dolar, super middleweight şampiyonu ise 20 milyon dolar kazanacak ve işin süper yanı bu turnuvaya bizim boksör avni yıldırım'da katıldı. eşleşmeler belli oldu ve avni yıldırım, artur abraham - chris eubank jr. maçının galibi ile eşleşti yani chris eubank jr. ile eşleşti. bu iki boksör * avni yıldırım'ı ortak karar alarak seçtiler.(sıralamada daha yüksek olan rakip seçiyor.) bence avni yıldırım'ın olduğu siklet'te pek güzel maçlar çıkmaz ama cruiserweight sikletinde kıyamet kopacak amk. denis lebedev haricinde bütün şampiyonlar katıldı. geri kalan bütün detayları bu resmi siteden öğrenebilirsiniz.

son olarak maç 7 ekim'de ingiltere'de gerçekleşecek. eğer avni bu maçı alırsa dünya çapında bir sükse yapar. keşke george groves ya da juergen braehmer avni'yi seçseydi amk. ama kazanamazsa kesinlikle pes etmemesi lazım. yoluna devam etmesi lazım. bu hırs ve istekle bu turnuvadan elense bile gider yükselir dünya şampiyonluk maçına çıkar. benim ona güvenim tam. neyse bu maç için uzun bir entry yazacağım bir ara. umarım avni yıldırım kazanır.
  • antreman videolarını izleyen herkesin de görebileceği gibi kendisi bir makinedir. ancak maç sırasında göstereceğiniz performans ile antreman sırasında sergilediğiniz performans arasında dağlar olabilir, heyecan faktörünün yanı sıra nedendir bilmiyorum ama ring insanı aşağıya doğru çeker. dün abraham'a karşı oynadığı maçı izledim. adam 12 raunt maç yaptı, 12 raunt sonunda hala maçın ilk dakikalarındaymışcasına kombinasyon çıkabildi.

seri, kondisyonu çok çok iyi, eskivleri çok başarılı genç bir boksör. normalde bu kadar götü havada kimseyi sevmem ama bu çocukta ısındığım bir şeyler var. belki de hikayesidir. bir ara babası iflas edince amerika'ya yerleşmek zorunda kalıyor kardeşiyle beraber ve bu yüzden ingiliz halkına biraz tepkili. şampiyon olana kadar gülümsemeyeceğini söylüyordu ve quinlan maçında ibo kemerini alana kadar da ringde gülümsediğini görmedik. hala da ringe çıkınca seyirciye atarlı giderli bakışlar atmaya devam ediyor. işin garip tarafı, twitter hesabına falan baktığınızda adamın sürekli partilediğini düşünürsünüz. ancak her maçta üzerine bir tık daha koyduğunu görebiliyorsunuz.

wbss'de yeni rakibi avni yıldırım. şahsen ben avni'nin pek bir şansı olduğunu düşünmüyorum. avni kötü boksör mü? yoo. potansiyeli var mı? hem de çok. keşke tek derdi kendisini ön plana çıkartmak olan bir şovmen yerine doğru düzgün antrenörlerle çalışabilse. kader.