• vuelta a espana 2011'de insanüstü bir performans sergileyen 1985 doğumlu britanyalı bisikletçi. jose manuel cobo olmasa açık ara turun yıldızı olacaktı ama bir sürpriz de ispanyoldan gelince az bir şey de olsa gölgelendi.
 • vuelta takvimin son büyük turu olması sebebiyle genel olarak favorilerin ya yer almadığı ya da kötü performans sergilediği bir tur olmaya başladı son yıllarda bu nedenle ya takımlarında arka planda kalanların ya da sürpriz birincilerin turu kazandığını görüyoruz. bu durumdan bu sene yararlananlar juan jose cobo'yla chris froome oldu ve genel klasmanda ilk iki sırayı aldılar.

  bu derece sonucunda froome sky'da biraz daha ön plana çıkıp 3 yıllık bir kontrat imzalama şansını elde etti. gelecek sene londra'da gerçekleşecek olimpiyatlar dolayısıyla pist bisikletinde çok önemli isimlerden oluşan**** team sky'ın gelecek yılki tour de france kadrosuna liderlik etme şansı var. vuelta'daki performansıyla da böyle bir performansı hak ettiğini söylememiz lazım.
 • eğer bu gün de bradley wiggins'e ana avrat düz gitmediyse evliyadır.

  adam beş dakika boyunca yalvardı hadi basalım diye, sen gelemiyorsan bari ben gideyim diye, bırakmadılar.

  froome o kadar iyi durumdaydı ki eğer son tırmanışın aşında atak yapsa wiggins ile arasındaki farkı bile (2 dakika 3 saniye gibi bir şey) kapatır havası verdi. ama wiggins pompalandığı için, hem de nibali de yarıştan düşmesine rağmen bırakmadılar froome'ı gitsin. ama görünen o ki froome da etrafında takıma kurulacak kadar iyi bir tırmanıcı
 • bugün tırmanışta gösterdiği performans gerçekten akıl alır gibi değildi, wiggins'i tırmanışta zorladığı* tempoya çıkabilecek biri olduğunu sanmıyorum. wiggins'i sonunda ikna edip atak yaptıkları son yarım kilometrede valverde'den neredeyse 20 saniye çaldılar. kameraya yansıyan görüntüler de bir zirve finişinden çok velodromda atılan bir tur gibiydi.

  keşke son yılların en zorlu parkurlarından birinde gerçekleşecek olan vuelta'da contador ve schleck'in karşısına dikilebilse.

  edit: bir sürpriz olmazsa froome vuelta'da team sky'a liderlik edecek.
 • 2013 fransa bisiklet turunun 8. etabında, son 5 km'de yaptığı atak ile etabı ve sarı mayoyu kazanan bisikletçi. ilk defa sarı mayoyu giyiyor.

  edit: britanya tarihinde sırtına sarı mayo geçiren 6. bisikletçi oldu ayrıca.
 • 2013 fransa bisiklet turunun 15. etabında, inanılmaz zor bir etapta, %9-10 eğim varken muhteşem ataklar yaparak etabı kazanan bisikletçi.
 • insan değil, uzaylı hiç değil. bilemedik ne olduğunu.
 • akla ister istemez doping şüphesi getiren bir performans sergiledi. insan değil.
 • bisiklette o kadar korkuyoru(m/z) ki maşallah dediğim(izin) kırk gün yaşamamasından bugünkü ve 2013 turundaki sarı mayoyu aldığı ve akabindeki etapta tek başına tüm ataklara cevap vererek yarıştığı etaplardaki inanılmaz performansından aldığım zevki hep inceden bir şüphe zehirliyor. inşallah temizdir ve yıllar sonrabir lance armstrong laneti daha yaşatmaz da yıllarca anlatırı(m/z) bu epik performanslarını.
 • hayvansi güçte bisikletci. tamam bisiklet konusunda cok bilgim yok ama tour de france izliyorum bu sene firsat buldukça. ulan öküz gibi mont ventoux dagina tırmanış etabinda adam at gibi şaha kalkiyor ki sari mayoyla yapti bunu. bundan sonra kendisinin ağır hayranıyım aga. nasil bi güçtür kondisyondur bacaktir.
hesabın var mı? giriş yap