şükela:  tümü | bugün
 • vuelta a espana 2011'de insanüstü bir performans sergileyen 1985 doğumlu britanyalı bisikletçi. jose manuel cobo olmasa açık ara turun yıldızı olacaktı ama bir sürpriz de ispanyoldan gelince az bir şey de olsa gölgelendi.
 • vuelta takvimin son büyük turu olması sebebiyle genel olarak favorilerin ya yer almadığı ya da kötü performans sergilediği bir tur olmaya başladı son yıllarda bu nedenle ya takımlarında arka planda kalanların ya da sürpriz birincilerin turu kazandığını görüyoruz. bu durumdan bu sene yararlananlar juan jose cobo'yla chris froome oldu ve genel klasmanda ilk iki sırayı aldılar.

  bu derece sonucunda froome sky'da biraz daha ön plana çıkıp 3 yıllık bir kontrat imzalama şansını elde etti. gelecek sene londra'da gerçekleşecek olimpiyatlar dolayısıyla pist bisikletinde çok önemli isimlerden oluşan**** team sky'ın gelecek yılki tour de france kadrosuna liderlik etme şansı var. vuelta'daki performansıyla da böyle bir performansı hak ettiğini söylememiz lazım.
 • bugün bradley wiggins'i etap galibi yapacağım derken son anlarda cadel'in atağına inanılmaz cevap vererek tdf 2012 7.etabı kazanmıştır.sky'ın 4 kişilik ekibi(rogers,porte,wiggins ve froome) gerçekten inanılmaz.menchov,frank schleck,basso gibi tırmanışçılar bu tempoya dayanamadılar.arkadaş bir de kenya doğumluymuş,böyle bir adamdan bakkal olması beklenemez zaten , harika bir bisikletçi olmuş.
 • tour de france 2012'de sarı mayonun gönüllerdeki sahibidir. açık ara hem de.
 • eğer bu gün de bradley wiggins'e ana avrat düz gitmediyse evliyadır.

  adam beş dakika boyunca yalvardı hadi basalım diye, sen gelemiyorsan bari ben gideyim diye, bırakmadılar.

  froome o kadar iyi durumdaydı ki eğer son tırmanışın aşında atak yapsa wiggins ile arasındaki farkı bile (2 dakika 3 saniye gibi bir şey) kapatır havası verdi. ama wiggins pompalandığı için, hem de nibali de yarıştan düşmesine rağmen bırakmadılar froome'ı gitsin. ama görünen o ki froome da etrafında takıma kurulacak kadar iyi bir tırmanıcı
 • bugün tırmanışta gösterdiği performans gerçekten akıl alır gibi değildi, wiggins'i tırmanışta zorladığı* tempoya çıkabilecek biri olduğunu sanmıyorum. wiggins'i sonunda ikna edip atak yaptıkları son yarım kilometrede valverde'den neredeyse 20 saniye çaldılar. kameraya yansıyan görüntüler de bir zirve finişinden çok velodromda atılan bir tur gibiydi.

  keşke son yılların en zorlu parkurlarından birinde gerçekleşecek olan vuelta'da contador ve schleck'in karşısına dikilebilse.

  edit: bir sürpriz olmazsa froome vuelta'da team sky'a liderlik edecek.
 • yol bisikletinin ve buyuk turlarin omertasini unutmus olan bisikletcidir. buyuk turlarda kazanmak istiyorsaniz, takim lideri olarak gelmeniz sarttir. acik ve net. yoksa anca takim lideriniz duser ve izin verirse sizin kazanmaniza izin verilebilir.
 • 2013 fransa bisiklet turu'nda team sky takımının genel klasman adayı olarak geleceği ilan edilen fakat bradley wiggins'in takım içindeki liderlik savaşını ateşleyen sözlerinden sonra nasıl bir yol izleyeceği merak edilen kenya asıllı britanyalı bisikletçi.
 • bradley wiggins tarafından, 2013 fransa bisiklet turunda, takımı team sky'ın lideri olacağı açıklanan, yetenekli bisikletçidir. ilgili yazı için;
  http://www.bikeradar.com/…?cpn=rss&source=brgenhome
 • 2013 fransa bisiklet turunun 8. etabında, son 5 km'de yaptığı atak ile etabı ve sarı mayoyu kazanan bisikletçi. ilk defa sarı mayoyu giyiyor.

  edit: britanya tarihinde sırtına sarı mayo geçiren 6. bisikletçi oldu ayrıca.