şükela:  tümü | bugün
  • ncaa'de st. john's forması giyen basketbolcu. sıçradığında uçan bir kaleye dönüşüyor. atletik, sağlam blokçu. kötü bir şut stili var, ama ben izlerken, özellikle pota altında, keyif aldım. fiziğinin gelişimini akli gelişimiyle birleştirirse çok "top 10 plays" görür nba'lerde. hadi bakalım.
  • 2017 yaz ligi'nde phoenix forması giydi ama etkileyemedi. 206 cm boyuyla çok iyi yükselen bir oyuncu, 17/18'de trabzonspor formasıyla avrupa basketboluna adım atıyor. bakalım avrupa'ya uyum sağlayıp daha iyi takımlara da gidebilecek mi yoksa kaybolup gidecek mi, beraber göreceğiz.
  • beşiktaş sompo japan'a karşı şu ana kadar 6 blok yapan oyuncu.
  • takım oyunu ve avrupa basketboluna uyumu zaman alacağa benzeyen atletik uzun. yoğun biçimde blok yapmaya odaklanmış ve szolnoki olaj serisinin en kritik anında david vojvoda'nın girmeyecek şutunda ve sonrasındaki faul atışında panyaya vurarak rakibe bir anda 4 sayı hediye etmişti.

hazırlık dönemi ve olaj serisinde bıraktığı izlenim; kolay faul alması, takım disiplininden uzak olması, hücumda doğru pozisyon alamaması, pick and roll oynayamaması ve aman aman bir ribaundcu özelliği taşımaması.

ancak ilk lig maçında bjk karşısında yaptığı yedi blokla insanların öfkesini soğuttu. sakarya maçında ise iki pick and roll pozisyonunu bitirerek olumlu işler hanesine yazdırdı. yine de metecan birsen'e faul hakkı doluyken ve pozisyon yokken yaptığı faul tam bir çaylak işiydi.

süre bulduğu üç maçta, oyunda kaldığı anlarda skora +19'luk katkı yaparak trabzonspor basketbol'un bu alanda en iyisi olarak göze çarpıyor (o kenardayken ise -26).

bundan sonrası kendi ellerinde. profesyonel hayata iyi bir ligde, önemli bir rolle girmişken akıllı oynayıp basit faullerle kendi süresinden çalmamalı. az önceki değerli istatistiği, szolnoki olaj maçındaki (goaltendigler ve sonrasındaki kavga) yanlışlarıyla gölgelememeli.
  • inanılmaz derecede yeteneksiz basketbolcu. tek özelliği iyi sıçrayabilmesidir ama her pozisyonda blok yapma istediğinden dolayı gereksiz yere fauller alıp rakibe bedavadan sayılar hediye etmektedir. umarım böyle yeteneksiz basketbolcuları ülkemizde daha fazla görmeyiz.