şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kaporta, motor, yedek parça vb. her şey dahil araç işçiliği nedir nasıl yapılır akıl ilim ve mantık çerçevesinde anlatan chris adlı şahsın bağımlılık yapan youtube kanalı.
 • aracini seven her insan oglunun sevecegi, super bir youtube kanali *. google'da aratinca gordum, kendisine ait chrisfix.com adinda bir sitesi de var*.

  arac bakim, onarim, yikama, yaglama uzerine allah ne verdiyse ders niteliginde videolari var. ayrica daha once eline tornavida almamis insanlar icin hangi alete ihtiyac olur, lehim nasil yapilir seklinde detaya da iniyor.

  yalniz oyle guzel anlatiyor ki gidip arabayi tamir edesi geliyor insanin.

  ornegin;
  youtube.com/watch?v=prsorkm8gcm
  youtube.com/watch?v=aasug-jbllm
  youtube.com/watch?v=lpw2f_nzj1w&list=plvkbarvtwhuvttf8saaırpsyx4walxqcb
 • bağımlısı olduğum youtuber. ara ara işin mantınğını, bilimini anlatması çok temel olmasına rağmen çok hoşuma gidiyor.

  bizim sanayide tek lokma ile iş gören esnafının aksine her parçayı tork değerine göre sıkması, bunun için service manual falan sipariş etmesi, kontrol etmesi muazzam bir olay.

  bizim sanayilerde, fabrikalarda bu adam kadar düzenli, titiz ve kitabına uygun çalışan bir tane usta, mavi yaka olsun gelin beni siksinler.

  adam bir kere washer ve nut olmadan bolt bağlamadı ne zaman mechanical joint kullansa sealer kullandı, aluminyum/thermoplastikolsun olmasın gasket değiştirdi. bir kere parça metali çıplak bırakmadı, torque wrench'i bir kere bile doğru tork değerini alamayacağı, işin işine shear force gireceği ve fazladan plane yaratacağı için universal jointli extension ile kullanmadı.
 • otomobil bakımı ve tamiri üzerine videolar yayınlayan youtuber. kendi kategorisinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim.
 • son videosunda toyota prius'un bataryasını sanki iphone bataryası değiştiriyormuş gibi göstererek artık sınırını arşa çıkartmış mekanik ustasıdır.

  buradan izleyebilirsiniz