şükela:  tümü | bugün
 • italyan modacı christian dior’un dünya moda sektörüne getirdiği eklektik bakış, popüler modanın hakim kitlesinin daha seçkinci davranmasını zorunlu kılıyor.
  kıyafetler, geleneksel italyan kesim ve desen çeşitliliğinin çok üzerinde bir terzilikle vitrine taşınırken… christian, sadece üstün yetenekli bir ressamın tuvalinden çıkabilecek öznellikteki nadide parçaları müdavimlerinin beğenisine sunuyor. kumaş katları ve klasik desenlerle zenginleştirilmiş koleksiyon, markanın dünya moda algısı üzerindeki dominant karakterini hakim kılıyor.
  kaftan veya kimono tarzı üstlükler, kol boyları ve desenleriyle öne çıkıyor. italyanlar’ın adetidir, desen konusuna ayrıca özen gösterirler. bu sezonki üstlükleri için hazırlanan italyan klasiğine ait desenler çok şık duruyor ve üstüne bezendiği kumaşlara elegan bir hava katıyor.
  iç kıyafet tasarımda eklektik kumaş parçalarını bir arada sunan koleksiyon, özellikle pliseli tüller ile zarif bir duruş gösteriyor. zarafetin ötesinde, canlı da bir duruş sahibi olan etekliklerin bel kısmında kullanılan ince kemerler, kıyafetin zarafetine vurgu yapıyor. kıyafetlerin ceketliklerinin yaka ve cep kesimlerinde klasik kesimlere yer verilmiş.
  ara renklerin hakimiyetindeki koleksiyon, oldukça global bir görünüm sunuyor. kış mevsimi için alıştığımız ölçüde koyu tonlar kullanılmasa da grinin elli tonunu görmek algılarımızı tatmin ediyor.
  yüksel belli eteklikler ve bacak boyunu uzun gösteren kesim detaylarıyla dior’un 2018 kış kadın’ı, feminenliğin kodlarını üzerinde taşıyor. eteklikler bol ve salaş bir görüntü veriyor. kıyafetlerin, daha minimal tutulan üstlükleri ile tezat olsa da kullanılan kumaş ve renk seçimi, birçok kusurun önünü alıyor.
  elbise degaje ve yırtmaçlarında dior’un klasik muhafazakar çizgilerini görmek mümkün. kıyafetler, kışın doğasına uygun olarak tasarlanmış ve frapanlıktan oldukça uzaklar. modaevi, sezon kıyafetlerini kadın formuna uygun olması için değil ama kadına bir form vermesi için hazırlamış ve bu yaratıcı anlayışın önünde saygıyla eğiliyorum.
 • hıristiyan ne diyor anlamadı ben.

  donla kalan şener hıristiyan diyor