şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2005 yılından beri red bull racing'in takım patronluğu görevini sürdüren ingiliz. 1973 doğumlu olan horner şu an formula 1'deki en genç takım patronu. ayrıca eski bir yarış pilotu olduğunu söylemek gerekir.

  çeşitli yerel serilerde yarıştıktan sonra, 1997 yılında kendi kurduğu takımı arden ile f3000'de yarıştı. aktif pilotluğunu 1998 yılında sonlandırdı ve takımını yönetmeye devam etti. yarış dünyasında popularitesi gitgide artan ve arden ile kayda değer bir başarıya imza atan horner, red bull racing'in 2005'te kendisini takım yöneticiliğine davet etmesi ile tarihteki en genç takım yöneticisi oldu.

  red bull'un elde ettiği gelişimlerin ve şu an grid'deki durumunun en büyük sağlayıcılarından olan christian horner, hala arden'in yöneticiliğini de sürdürmekte.
 • iş ahlakı üst düzeyde. 2010'un son yarışı abu dhabi'de sebastian vettel birinci olup şampiyonluğunu mantıksal olarak garantilemesine rağmen alonso'nun yarışının bitişine kadar yerinden kalkmayan ve sevinmeyen birisi. oysa vettel yarışta birinci olduktan sonra alonso'nun şampiyon olabilmesi için yarım turda önündeki 3 pilotu birden geçmesi gerekiyordu. buna rağmen sükunetle alonso'nun yarışı yedinci bitirmesini bekledi ve ondan sonra ayağa kalkıp ekibini tebrik etti. benim açımdan ders verici bir andı.--
 • yönettiği takımlarda pilotlarına söz geçirmekte zorlandığı söylene gelen takım patronu. bu konuda güzel örnekleri 2010 formula 1 sezonunda vettel-webber ikilisi vermişti, ancak biraz daha eskiye tek işinin arden international'ı yönetmek olduğu zamanlara döndüğümüzde de durumun farklı olmadığını görüyoruz. garip davranan pilotların en güzel örneğini bu videoda bjorn wirdheim vermekte ;

  http://www.youtube.com/watch?v=6r43mbwirio
 • 2012 şampiyonluklarından sonra vettel'in başarısı için "sonuna kadar hak etti" demiş. alonso içinse herkesin hem fikir olduğu üzre "fernando alonso'yu da tebrik ediyorum. çok parlak bir yıl geçirdi. bu, (vettel) en iyiye (alonso) karşı yarıştığı için bu şampiyonluğu daha da değerli kılıyor" demiş. sezar'ın hakını da vermiş; yeni adıyla infiniti redbull racing'in takım patronu.
 • her ne kadar resmi olarak red bull racing'in takım patronu olsa da gayrı resmi olarak red bull'un motorsporları danışmanı helmut marko'nun iş yükünü hafifleten bir yardımcıdır. pist dışındaki kritik kararlarda, pilotların yetiştirilmesinde, ayarlanmasında, zorlanmasında, beğenilmiyorsa kaleminin kırılması proseslerinde marko etkiliyken, christian horner bu kararların pist üstünde uygulanmasını denetler. marko zaten 70'lerde formula 1'e gözünü feda etmiş ve yarışamayacak hale geldiğini anlayınca "bari gençleri eğitelim" diyen çakal bir motorsporları uzmanıyken, horner da yarış tutkusu adına kendi takımını kurup f3000'e yarışmış cesur bir yöneticidir.
 • özellikle 2015 avusturya gp'sinde eski scuderia toro rosso ortağı gerhard berger'in red bull racing montuyla dolanması nedeniyle red bull ile ilişkisinin biteceği yorumları yapılıyor ve yerine berger'in geleceği söyleniyordu. ancak 28 haziran 2015 itibariyle takım ile sözleşmesini uzattığını duyurdu tam goodwood festival of speed zamanında. takımdan ayrılması dedikoduları hakkında "2 hafta önce bernie ecclestone'un yerini alacağım söyleniyordu. geçen hafta takımdan ayrılacağım söylendi. heralde ileride arabayı kullanacağımı iddia edecekler." şeklinde alaycı bir demeç vermiş. aslında kullanabilir de 2 senelik f3000 serisi tecrübesi var.

  -----------

  ayrıca spice girls'in geri halliwell'i ile evli yaklaşık 1 aydır. yakışmışlar da;

  http://www.dailymail.co.uk/…s-christian-horner.html
 • geri halliwell ın kocasıdır.