şükela:  tümü | bugün
 • duke in 90 li yillarin basindaki altin cocugu. isteneni veremeyen oyunculardan. su anda dallas maverickste oynamaktadir. evinde kopekbaligi besler. adini marlon brando nun the young lions daki oynadigi karakterden almistir. (christian diestl)
 • minessotada oynarken center(power forward mevkiinde de tom gugliotta vardı), antlanta ya geçtikten sonra power forward oynamaya başladı son 2 sezondur washingtonda yine pf mevkiinde oynuyor.jordan'la aynı takımda oynama şerefine ermiş, eskinin başarılı şimdinin geçmiş performansını mumla aratan beyaz oyuncusu.
 • $uanki takimda$i michael jordan'in $ereflendirdigi dream team'e kolej ogrencisi statusunden secilen basketbolcu.
 • zamanında çok iyi olacağı düşünülen ancak hiç bir zaman beklendiği kadar iyi olamayan, son senesinde washington wizards'da sorun yaratan hatta uyuşturucu ile başı derde giren ve bugün yapıla takas sonrası tekrar eski takımı dallas mavericks'e geri dönen basketbolcu.
 • 1992 barcelona olimpiyatlarında altın madalya kazanan abd milli takımında oynayan tek kolej oyuncusuydu.
 • daha kesinlesmemekle birlikte, yeni bir takasla, dallas mavericks'ten golden state warriors'a gidecegi soylenen basketbolcu. uc ay icinde, ucuncu takimi olacak warriors.
 • 2000 yilinda lisesine 1 milyon dolar bagis yapmis basketbolcu.
 • dream team'de oynarken ne hissettiğini merak ediyorum. gelmiş geçmiş en büyük basketbolcularla aynı takımda hem beyaz hem de kolej oyuncusu olarak yer almanın verdiği eziklik herhalde dayanılmazdır.
 • adı ve tipinin altında ezilmiş eski basketbolcu.

  benim de böyle bir ismim ve boyum-posum olsa, ben de ezilir, silinir giderdim. ne heybetli bir isimdir o öyle!
 • beyaz olduğu için 1992 barcelona olimpiyatları'ndaki dream team'e çağırıldığı doğrudur, ancak şişirilmiş bir oyuncu değildir. ncaa'de oynadığı dönemde gayet iyi istatistikleri olan, takımının* başarısında büyük payı olan bir oyuncuydu laettner. o dönem dream team kadrosu belirlenirken "ncaa'den de bir oyuncu alalım" kontenjanıyla görece eksik olan 4 numara için seçilmişti. nba'de oynayan çok daha iyi oyuncular olmasına rağmen ncaa'den çağırılabilecek 3-5 oyuncudan biriydi ve çağırıldı da. daha sonra girdiği nba'de bekleneni veremedi, o ayrı. buna benzer tonla oyuncu var draftte yüksek sıradan seçilip nba'de beklentileri karşılayamayan. ancak hiçbir zaman bir michael olowokandi veya kwame brown gibi hayal kırıklığı olarak anılmamıştır.

  işin komiği christian laettner üzerinden larry bird gibi bir efsaneye laf çakmaya çalışmaktır. 80-90 arası dönemi domine eden 3 takımdan (boston celtics, los angeles lakers ve detroit pistons) birinin en iyi oyuncusudur larry bird. kariyeri de sayısız başarıyla doludur. adeta ustalara saygı geçidi gibi duran gerçek dream team kadrosuna onun seçilmemesi skandal olurdu. hele de o dönem hastalığı dolayısıyla basketbolu bırakmak zorunda kalan ve kariyerindeki en büyük rakibi olan magic johnson bile çağırılmışken larry bird'ün kenarda bırakılması son derece ayıp olurdu.