• bu parayı hakedecek ne yaptığını merak ettiğim futbolcu.
  • borussia dortmund ile olan sözleşmesi devam etseydi 30 haziran 2020'de biteceği için sezon sonu bedava olmayacaktı. https://twitter.com/bvb/status/823523283387777026
  • ronaldo, messi ve khedira’dan sonra aktif futbol oynayan oyuncular içinde en iyi 4. oyuncu olan vasat wonderkid. bence dortmund ucuza satıp mallık yaptı, kepa gibi kepazeye 80 veren chelsea gibi bir malı bulmuşsun alsan ya ordan bi 150.
  • (bkz: christian pulisic/@ceyar i kim vurdu)

chelsea'de forma giyen 1998 (22) pennsylvania doğumlu fetöcü şakirt sol kanat.

2. ve 3. dünya ülkelerinde hayatımızı kötü kılan çoğu şeye direkt parmağı alan kahpe bir memlekete (abd) sahip olması nedeniyle kendisine kariyer başından beri kılım**. o yüzden de bugüne kadar 'premier ligde 2020/21 sezonu forma giyen tüm oyuncular'ın %99'u hakkında yazı yazmama rağmen bu pezo son 7'ye kalmış.

17'sinde (2015/16) borussia dortmund tarafından fetö'nun yerel oyuncu yetiştirme akademisi olan pennsylvania classics'in pilav gününde keşfedildi. almanya'ya getirildi ve bundesliga'da ufaktan süre almaya başladı. 18'inde (2016/17) rotasyona, 19'unda (2017/18) as oyunculuğa terfi etti.

2018/19 sezonunda hakiki wonderkid kanat oyuncusu (bkz: jadon sancho/@ceyar i kim vurdu)(18) bundesliga'yı haraca bağlamaya başlamasıyla christian pulisic (20) yedeğe düştü.

p.zevenk oyuncu* 64m € gibi zamanı için (2018/19 devre arası) ederi etmez bir fiyata chelsea'ye transfer oldu. yarım sezon daha eski takımında kiralık kalıp, 21'inde (2019/20) ingiltere'ye ayak bastı.

doğrusunu söylemek gerekirse ilk başlarda stilini beğenmediğim, en yüksek başarıları hedefleyen chelsea seviyesi için yetersiz bulduğum bir isimdi ama chelsea'deki ilk sezonunda (2019/20) her geçen gün futbolu daha da iyiye gitti.

oyuncunun gelişiminde (bkz: raheem sterling/@ceyar i kim vurdu)'in geç gelişim tandansını görüyorum. günümüzde ligin en ölümcül kanat oyuncularından biri olan 'rahim £g', aynı '† pulisic' gibi erkenden piyasaya salınmış, yıllardır ortamlarda olan bir elemandı. sterling anca 6. profesyonel sezonunda (pep guardiola gözetimi altındaki 3. yılında) erginliğe ulaşmış ve gol yollarında kendini geliştirebilmişti. bir başka deyişle anca kariyerinin 6. sezonunda (2017/18), yani 23'ünde top class bir kanat oyuncusuna evrilebilmişti.

christian pulisic de her geçen gün bariz bir şekilde daha olgun top oynasa da seni hiç sevmiyorum süt oğlan! big brother'ını, sam amcanı da sevmezdim zaten. sivil hayatta karşıma çıkma ilk gördüğüm yerde vururum seni.

https://youtu.be/zdolid8febu?t=1679

---------- bonus ----------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: chelsea/@ceyar i kim vurdu)
    ---------- bonus ----------
  • a milli formayla 15 maçta 8 gole imza atmıştır.
  • 18 yaşındaymış ama otobüste görsem yer veririm. en az 28 gösteriyor eleman.
  • bu çocuğu dortmund formasıyla ilk izlediğimde çok şaşırmıştım. bu kadar genç olup bu kadar olgun oynayan kaç oyuncu vardır? bizde 25 yaşında olup hala genç sıfatı ilen anılan oyuncuları düşününce ibret ediyor insan.
  • gerçekten iyi oyuncu. pas kabiliyeti, şutları ve ince bilek hareketleri bu çocuğu özel kılıyor. bana göre lampard aradığı oyuncuyu buldu. hazard'ı aratmaz. ve dahası 20 yaşında biraz fizik antrenmanı ile öf öf öf ne canlar yakar bu.
  • galatasaray’ın kadrosuna katmak üzere olduğu amerikalı.
  • adam 2013 pesteki ronaldo gibi çalım atıyor sahada amk.
hesabın var mı? giriş yap