• tam ismi christine margaret sinclair olan, 1983 doğumlu, kanada'lı kadın golcü. yemin ediyorum bizim almeida kalasından daha net vuruşları var.

http://www.footreview.net/…l/canada-3-4-usa-olympic
  • bu haberde cristiano ronaldo ve messi'den fazla milli gol atan oyuncu diye yer verilmiş.

aralarında ki farkı anlamak zor olmasa gerek.

eş değer tutulabilmesi için ilk olarak hangi kalecilere,hangi defans oyuncularına karşı bu golleri atmış bu oyuncu?

kadın milli takım maçlarına bakan oldumu hiç bilmiyorum,ben izledim ve gördüm ki ne kaleciler panter gibi (oliver kahn, cech, vb.)
    ne defanslar duvar gibi (maldini,cannavaro v.b)

aralarında ciddi fark var fakat bu farkı gözetmeksizin kıyaslama yapabiliyorlar.

oysa basit bir testle kimin daha yetenekli olduğu anlaşılır.

tabiki yer değiştirilerek.
    cristiano ronaldo yada messi ,bu gol makinesi hanımefendinin yerine geçecek,
    hanimefendide bu iki oyuncudan birinin yerine geçecek.
    bu basit test ile kim daha yetenekli belli olur.

tek bir maç sanırım yeterli olacaktır bu kıyaslamanın anlamsızlığı.
  • 29 ocak 2020 tarihinde st kitts&nevis ile oynadıkları ve 11-0 kazandıkları concacaf olimpiyat eleme turnuvası grup maçında attığı 2 gol ile birlikte 185 gole ulaşarak abd efsanesi 184 gollü abby wambach’ı geride bırakarak dünya üzerinde erkekler de dahil olmak üzere en çok gol atan milli futbolcu unvanını eline geçirmiştir.
  • kanada kadın milli takımı'nın gol makinesi. 198 maçta 145 gol.

kadınlar futbolunda kendisinden daha çok gol atan tek isim 208 maçta 161 gol atan abd'li abby wambach.
hesabın var mı? giriş yap