• az önce almanya'daki kuzenimin söylediğine göre, istanbul'a uçak bileti bulamadığı için taksiyle yola çıkmış teknik direktör. ayakkabı bile giymemiş adam, terlikleriyle ve gazi eşofmanıyla apar topar çıkmış evden.

edit: lan yazık adama be. aykut istifasını geri alınca öyle ortada kaldı adam. 7 bin euro taksi parası da cabası...
  • yil 2006 olsa gerek
    türkiye -almanya hazirlik maci var .
    nuri sahinin almanlarin tüm ugraslarina ragmen ben türküm diyerek türkiye‘yi sectigi ve ilk defa maca ciktigi ve oyuna girer girmez almanya‘ya gol attigi mac.
    dogal olarak almanlarinda baya üzüldügü bi durumdu.
    mactan sonra alman kanalinda yorumcu olarak 2 alman sunucuyla beraber herr daum‘da vardi.
    biraz mac hakkinda konustukdan sonra alman sunucu tam hatirlamiyorum ne dedigini ama türkler hakkinda bir sey söyleyip güldü.

bunun üzerine daum sunucuya cok sinirli bi sekilde „derhal tüm türklerden özür dileyeceksin. yoksa burdan cikacagim“ gibi bir sey söyledi . ve o sunucu ekrana dönüp özür diledi .
    ben galatasaray’liyim ama dauma o günden beri hep saygi duyarim, cogu türkün yalakalik yapmak icin sesini cikaramayacagi olaya alman devlet televizyonunda tüm türklerden özür diletti .
    gercekten cok tasakli bi adamdir kendisi.

not: yil 2005 ekim ayi
  • fenerbahçe tarihinin (son 30 sene) en iyi hocasıdır. zico falan diyen popülist bir ergendir.
    zico döneminde fenerbahçe’nin kadrosu o başarıyı yakaladı, zico dediğiniz adam kardeşinden telefonda taktik alan adamdı. zaten fenerbahçe hariç hiçbir yerde tutunamadı.

ama koko reis öyle değildi.
    adam 4 sezon çalıştı, 2 kere şampiyon oldu 2 kere de futbolcularının mallıkları, 7.15 kaleyi bulamamaları dolayısıyla son haftada şampiyonluk verdi.

düşün ki adam 4’te 4 yapacaktı.

fenerbahçe fatih terim’ini hep yerli zannetti, oysa o bir gazi eşofmanlı doğu almandı.

debe edit: daum’u eleştiren az sayıdaki insan diyor ki, son haftada 2 şampiyonluk bıraktı.

1- son haftada 2 şampiyonluk bırakacak seviyede bir takım yapmış demek ki.

2-özellikle trabzon maçında, alex dahil fenerbahçe 500 tane kalenin ağzından gol kaçırdı. bu adam daha ne yapacaktı. teknik adamın görevi takımını pozisyona sokmasıdır, topçular embesil gibi 6 pastan 200 tane karavana yapıyorlarsa, kusura bakmayın o maç daum’a yazmaz. denizli maçı da daum’a yazmaz. ör denizli hocaya yazacaksa neden senelerdir fenerbahçeliler o maçı problemli maç diye hatırlıyorlar. kusura bakmayın o da normal bir maç değildi. daum’un suçu falan yoktur kaçan şampiyonluklarda.
  • herkes ersun yanal ve zico dönemini özlediğini söyler ama fenerbahçe'nin en dominant oyunu avrupa'da başarı gelmese bile bu adam zamanındaydı. ligde gol yiyince son yıllardaki gibi asla kabız olmazdık; bilirdik ki fener hayvan gibi bir hücum baskısı ile o maçı önünde sonunda çevirirdi. bu adam döneminde derbilerin kralı olmuştuk. ligde son sezonlardaki gibi haftalar önce havlu atan değil son haftaya hep şampiyonluğun en büyük adayı olarak giren fenerbahçe vardı. meşhur 2006 ve 2010 faciaları gibi iki büyük şanssızlığı yaşamasa belki de fenerbahçe'nin başında avrupa başarısı da alması olasıydı.

ya her şeyi geçtim, reis kokoini çeker manu deplasmanına dört forvetle çıkardı amk. varsa böyle bir kral onu getirin ona da dahi diyelim.*
  • tek bir telefonla gece yarısına kalmadan gazi peyniri reklamlı montuyla istanbul'a gelecek teknik direktördür. fenerbahçe'yi içinde bulunduğu durumdan çıkarıp pezevenklerin elinden alabilecek tek hocadır.
    edit: hemen ama avrupa ama avrupa diye ağlayanlar mesaj atmaya başladı.
    ne avrupası be? sen kendinde misin? fenerbahçe 10 yıldır şampiyonlar ligi'ne gidemiyor.
    hangi avrupa'dan bahsediyorsun?
    şunu anlamıyorsunuz türkiye'de şampiyon olamayan cl'ye gidemez.
    cl'ye katılıp da milan'ın milan olduğu dönemde 4 gol yemek, manu'dan 6 gol yemek ayıp değildir.
    önemli olan her sene oralarda mücadele edebilmektir.
    yerin dibine sokulan daum döneminde ilk yıl cl'de 9 puan topladık, ikinci yıl 4 puan topladık.
    bazıları da kanser futbolu demiş.
    siz fenerbahçe'nin son yıllarda anadolu takımlarına 5-6-7 gol attığını gördünüz mü?
    daum dönemlerinde eze eze maç alıyorduk. derbilerde yenilmezlik serilerini daum'la başlattık.
    ersun hoca dönemi hariç son yıllarda geriden gelip kaç tane maç çevirdik?
    neymiş son maçta 2 tane şampiyonluk kaybetmiş (bursa faciasının olduğu sezonun perde arkasında aykut kocaman ve aziz yıldırım''ın inadı vardır. forvet alınmadığı için olmuştur)
    bu ne demek? takım son haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi vermiş. 5 haftada havlu atmamış.
    bu çöp kadroya kondüsyon yükleyip, elindeki takımı maksimum seviyede kullanacak bizi devre arasına atacak tek hoca daum'dur. ayrıca kendisine türk lirası bazında ödeme teklif edilsin onu da kabul eder.
    daum'un havaalanında finirbağce deyip, gazi peynir reklamlı montuyla samandıra'da görünmesi bile 10 maçlık galibiyet serisi demektir.
  • almanlara karşı bizi savunmuş adam gibi adam, koko reis.

--- spoiler ---

''türkiye’de 3 kulüpte çalıştım. türk ordusunun ülkede büyük bir saygınlığı var. orada yüzlerce oyuncu ile çalıştım ve defalarca futbolcuların asker selamı verdiğine şahit oldum. ancak hiçbir zaman bu kadar olay olmadı. türk ordusu, türkiye'de büyük bir önceliğe sahiptir. türkiye'de asker, almanya'daki polis gibi bir şeydir. askerler, arkadaşınızdır, yardımcınızdır.'

http://www.hurriyet.com.tr/…kat-gibi-cevap-41353234
    --- spoiler ---
  • kendisinin bende kredisi sonsuzdur, fenerbahçeli olmanın psikolojime pozitif etki yaptığı toplam üç-beş yıl varsa bu adamın eseridir.

daum denilince sarı saçlım mavi gözlüm moduna girerim ben.

yaşını sorun edenler fatih terim'e, modern futbol diyenler ülke futboluna baksın.

gerçek fenerbahçe efsanesi kendisidir.

adam fener'in başında gayet başarılıyken, türkiye için konuşursak klopp gibi takılırken, “kocaman umutlarımızın sahibi” diye saçma bir tanımlamayla nemrut bir adamı başımıza bela edenlerin yüzünden 10 senedir yüzümüz gülmedi. bu olay şuna benziyor, şimdi klopp'un gönderilip yerine camianın çocuğu diye gerard'ın getirildiğini düşünün. yaşanan aynen de buydu.

bu adam gittiğinde fener'in umuda falan ihtiyacı yoktu ama bugün var. fener'i bu saatten sonra ancak “kocaman umutlarımızın sahibi” bir adam kurtarabilir.

o adam da daum'dur.

en daum'cu benim, en çok bana soracaksınız.

(bkz: #36961947)
    (bkz: #67864322)
    (bkz: #70402123)
    (bkz: #71884139)
    (bkz: #70511794)
    (bkz: #80643209)
    (bkz: #94666285)
    (bkz: #131401351)
    (bkz: #131486313)
  • bu adamın dogum lekesi gazi yogurtlarıdır.. maca cıkıyor e$ofmanında, roportaj veriyor kravatında, kokain partisinde fotograflanıyor cıplak diye üzerine kremle yazmı$. ne menem bir sponsorluk ben anlamadım, sahibi daum'mu acaba onu hic anlamadım.
  • gelirse ilk iki garanti.

şampiyonluk değil.
  • kendisini eleştirenlere antu.com forumundan yapacağım bir alıntıyla yanıt vermek istediğimdir.

"aşağıdaki tablo‚ aziz yıldırım iktidarı boyunca fenerbahçe'nin süper lig'de aldığı puanlar‚ ligi kaçıncı bitirdiği ve o sene çalıştığı hocaları basitçe göstermekte.

1999 72 3. löw
    2000 61 4. rıdvan dilmen‚ zeman‚ turhan sofuoğlu
    2001 76 1. denizli
    2002 75 2. denizli‚ lorant
    2003 51 6. lorant‚ oğuz çetin‚ tamer güney
    2004 76 1. daum
    2005 80 1. daum
    2006 81 2. daum
    2007 70 1. zico
    2008 73 2. zico
    2009 61 4. aragones
    2010 74 2. daum

çıkarımlar:

şimdi çıkarımlara başlayalım:

1) daum'un çalıştığı her sene‚ fenerbahçe bir önceki sene aldığından daha fazla puan kazanmış. 2004 senesinde 2003 senesine göre 25 puan fazla‚2005 senesinde 2004 senesine göre 4 puan fazla‚ 2006 senesinde 2005 senesine göre 1 puan fazla‚ 2010 senesinde de 2009 senesine göre 13 puan fazla kazanılmış.

sonuç 1: daum bir önceki seneden daha iyi bir fenerbahçe yapmayı başarıyor. bir sene önceki aragones'in takımından 13‚ lorant'ın takımından 25 puan yukarıda bitirmiş ligi. kendi teknik direktörlüğü devam ettiğinde de bir önceki seneden daha yüksek puan alıyor.

2) fenerbahçe bu sürede ligde aldığı en yüksek beş puanın dördünde daum'la çalışmış.(81‚80‚76‚76‚74) diğeri mustafa denizli'nin 76 puanlı şampiyonluğu.

3) daum'lu fenerbahçe'nin aldığı ortalama puan: 77.75 daum'suz fenerbahçe'nin aldığı ortalama puan: 67.37

sonuç 2: daum'suz fenerbahçe'nin daum'lu fenerbahçe'yi geçmesi için ortalamasının 11 puan üstüne çıkması gerekir.

4) daum'un görevi bıraktığı 2006 senesinden sonra fenerbahçe 11 puan daha düşük puan toplamış. o sene zico'yla şampiyon olmuş.

tez: fenerbahçe daum'la finalleri kazanamıyor.

anti-tez : fenerbahçe daum'suz finallere çıkamıyor.

tez: son hafta kaybedilen şampiyonluklardan dolayı daum suçlu.

anti-tez : son hafta kaybedilen şampiyonluklardan dolayı yönetim ve futbolcular en az daum kadar suçludur.

tez: daum'un kadroları daha iyiydi.

anti-tez : kadroların yapılmasında teknik direktörler birincil derecede sorumludur. kadroları yapan daum'dur.

tez: daum için harcanan kaynak daha fazlaydı.

anti-tez: zamanın büyük transferleri ortega‚ washington‚ andersson‚ rapaiç‚ revivo‚ lugano‚ kezman‚ deivid‚ edu‚ guiza‚ emre belezoğlu‚ roberto carlos daum'un olmadığı senelerde transfer edildi. yüksek paralar ödendi. fenerbahçe'nin kaynağı her zaman olmuştur. ama başarı sınırlı oldu.

tez: fenerbahçe daum'la avrupa'da başarılı olamıyor.

anti-tez : fenerbahçe daum'suz da avrupa'da başarılı olamıyor. (istisna- zico şampiyonlar ligi)

sentez: daum çalıştığı senelerde takıma ivme vermiştir. kaybedilen finallerde gerek dışardan fenerbahçe düşmanlarının‚ gerekse içerden aziz yıldırım ve daum düşmanlarının çabaları etkin olmuştur. 55 bin kişi önünde pasif bir takıma karşı tribünden 11 tane adam indirilse yine kazanılması gerekir. teknik direktöre ihtiyaç duyulmayan maçlar final maçlarıdır.

son söz: size ne daum'un parasından??? anlaşmalara sadık kalmak dürüst insanların ya da kurumların birinci derecedeki görevidir. fenerbahçe şerefine yakışır şekilde daum'un helal parasını son kuruşuna kadar ödemelidir."

not: yazı "scg" nickli kullanıcıya aittir.
hesabın var mı? giriş yap