şükela:  tümü | bugün
 • the sopranos isimli enfes dizide tony "t" soprano'nun yeğeni, enfes insan. süper adam öldürür, kasa, kamyon soyar. bu kadar olayla boğuşmasına rağmen ilginç bir şekilde psikopata bağlamamıştır. öyle kendi halinde takılır -en azından ilk iki sezon- 2. sezonun sonunda terfi etmiştir. tip olarak kuzenime aşırı benzemektedir.

  tony'nin karısı carmela'nın kuzeninin oğlu olup, michael imperioli tarafından canlandırılmaktadır.
 • tony'nin esi tarafindan yegeni, sezon 2'de made olmus daha sonra adim adim zirveye yuruyerek sezon 5'de tony'nin sag kolu konumuna gelmistir.. kuvette insan parcalama sahneleri esnasindaki mimikleri ve oyun gucu izlemeye deger oyuncudur.. insani mafyaya ozendiren bir karakterdir..
 • ağzında sigara ile dumble çalışan bir adamdır, karizma sahibidir.
 • junkie dir, tony soprano nun akrabalık ilişkisi yüzünden değer verdiği karakterdir. pek bi kevaşe gözüken ona sadık sevgilisi vardır bir de.
 • the godfather part 3'de andy garcia'nın canlandırdığı vincent mancini karakteriyle oldukça benzeşir. hatta bendeniz biraz daha ileri giderek vincent mancini'nin bu karakterin çıkış noktasında senariste büyük ölçüde esin kaynağı olduğunu düşünmekteyim.
 • tony soprano tarafından mafyanın içine sokulup yine onun tarafından mafyadan çıkartılan tony'nin kuzeni...
 • tony'nin fazlasıyla hassas işlerde tek güvenebildiği bıçkın karakter. ayrıca rating'i de yüksekmiş.
 • tony'nin her pis işini halletse de değeri hiç bilinmeyen karakter. ne zaman bir kalabalık toplansa onunla alay edilir, içkiyi bırakmış, ayık kalmaya çalışırken tony tarafından "bir içki iç de kendine gel!" diye haşlanır; ailenin şamar oğlanı muamelesi görür. bütün bu aşağılanmalara karşın yıllarca tony'e sadık kalması ve en korkunç cinayetleri işleyebilen bir psikopat olmasına rağmen hiçbir darbe girişiminde vb. bulunmamış olması da onu herhalde her mafya babasının hayalindeki sağ kol yapar. çok tatminsiz ve mutsuzdur.

  en çok aklımda kalan ve beni en çok etkileyen christopher sahnesinde, chris gelip adriana'ya tony'nin yaptığı bir vefasızlığı anlatırken acı bir şekilde gülümser ve "işte bu benim uğruna cehenneme gideceğim adam." der. ama en trajik olan da, kendisi ne kadar sadık ve iyi niyetli olursa olsun, hayatı boyunca örnek aldığı, sevdiği ve nefret ettiği patronunun hem konum olarak kendisinden daha güçlü ve saygıdeğer, hem de insan olarak daha zeki ve derinlikli olmasıdır.