şükela:  tümü | bugün soru sor
 • avrupa'nın en prestijli ve en kalabalık koro festivali choralies için kabul almış koro topluluğudur.
  katılabilmek için şu adresten para topluyorlar: https://www.indiegogo.com/…e-turkiye-den-ilk-koro#/

  daha da tanım isteyenler için:

  koro müziğine 2015 yılında gönüllü deneyimli koristler ve şefleri başak doğan liderliğinde başlayan chromas’ farklı şehir ve üniversitelerden katılım sağlayan kadrolarıyla çok sesli ve çok renkli bir ekip ruhu yarattılar. renkler anlamına gelen chromas’ çok sesliliği ve tıpkı ekipleri gibi çok renkliliği simgeliyor.
  yolculuklarında zamanla çoğalarak farklı performans anlayışlarını kazandılar. her performansın o ana özel ve tek olduğuna inanıyorlar ve bu anlayışla salonlarla bağlı kalmayıp seyirciyle buluşabildikleri her anı ve her yeri konser mekanı olarak değerlendiriyorlar. performanslarında seyirciyi de koroya dahil edip doğaçlama yaparak konserlerini interaktif çalışmalara çevirerek kendilerini diğer korolardan ayırıyorlar.
  bugüne kadar sayısız konser ve performanslar ile müzikal yeteneklerini oldukça geliştirdiler ve 60 yıldır her ağustos ayında fransa'da gerçekleşen choralies koro festivali'nden türkiye'den kabul alan ilk koro olma fırsatını yakaladılar. 150 katılımcı koro arasından konser verme şansı verilen 20 korodan biri de chromas’ oldu. bu yolda destek arayışları hala devam ediyor.

  performansları: https://www.youtube.com/watch?v=lv05u8czvcg

  facebook bağlantıları:https://www.facebook.com/chromaschoir/?fref=ts
 • boğaziçi üniversitesinde verdikleri konserlere denk gelmiştim.

  gerçekten güzel bir iş çıkarmışlar ortaya. artık tekdüze ilerleyen koro müziğini canlandırmış bu ekip. seyirci konseri baştan sona pür dikkat izledi. doğaçlamalar falan her şey şahaneydi. tabii şefleri başak doğan'ın etkisi inanılmaz büyük. hepsi de çok tatlı insanlar. repertuvarları çeşitli türlerden şarkılardan oluşuyor. eric clapton da söylüyolar, yerel afrika şarkısı gibi bir şey de..(en azından ben öyle anladım) hele bir dere kenarı türküsü yorumları var. ooff. çok iyi yerlere gelecekleri belli.

  fransa'dan bir festivale kabul almışlar fakat maddi desteğe ihtiyaçları varmış.

  destek olmalı: https://www.indiegogo.com/…e-turkiye-den-ilk-koro#/
 • an itibariyle haber türk tv de performanslarını izliyorum. sırf o sebepten arama yaptım ve bu sayfadayım şu anda. helal olsun dedirttiler.
 • topraklarımızda pek sık rastlanmayan kalitede, böyle genç, enerjik, güzel insanlardan oluşan bir a capella korosudur. dilber hala'da bunlarla 2-3 şarkı söylüyor. bakalım önleri açık. hani nasıl derler sky is the limit.
 • binnur kaya ile müzik renklendirir isimli bir konser serisine başlamış başarılı koro. habertürk tv'de oylum talu'nun konuğu oldular, canlı yayında mini bir konser verdiler.

  pırıl pırıl gençler. belli ki çok eğleniyorlar, ekran karşısında bu kadar eğlendiriyorlarsa canlı konserlerini denemek farz oldu...

  edit: habertürk performanslarına link - https://www.youtube.com/watch?v=up1tvhitdc0
 • bu güzel konseri kaçıranlar veya bir kez daha izlemek isteyenler 17 şubat st esprit konserinin peşine düşmeliler.
 • bu yıl barselona'da 11'incisi gerçekleşecek dünya koro müziği sempozyumu'na türkiye'den kabul alan ik ve tek koro olmuşlar, sanatın ve sanatçının dostu müzikseverleri desteğe davet ediyorlar. ındiegogo linkleri: https://www.indiegogo.com/…sil-edelim-music-youth#/

  üstelik 100 dolar bağış karşılığında bir parçada chromas'a şeflik yapabilioysunuz <3
 • mutluluk jeneratörü bu insanlar. her gittikleri yere hatta geçtikleri yollara mutluluk saçıyorlar.
 • dizi analiz sonuçlarının görüntülemeye yarayan programın adıdır.
 • dere kenarında taş ben olaydım yorumları çok etkileyici olmuştur. 3 - 5 gün sonra yabancı bir yapımda duyulursa buralar entry dolar ondan önce yazayım dedim.

  linkin çileklisinden