şükela:  tümü | bugün
  • tam sürüm olarak çıktığında büyük ihtimalle android'in varsayılan tarayıcısı olacaktır.
  • betasını deneyip, youtube üzerine kaydeden kullanıcılardan gördüğüm kadarıyla oldukça şık, hızlı ve kullanışlı olacak bu browser ancak 4.0+ gerekliliği nedir be google? umarım beta aşamasından sonra daha düşük android sürümleri için de uygun hale getirirler bir şekilde.

şuradan güzel bir incelemesi izlenebilir: http://www.youtube.com/watch?v=d33zwnzg1qg
  • 50 mb üzerinde bir alanın yüklemek için yeterli olmadığı bir google fiyaskosu. mobil cihazdan bahsediyoruz bak. onu indirmesini falan geçtim, zaten ics ile şişen telefon hafızası bunu nasıl kaldırsın. herkeste galaksi esüç mü var puşt google? firefox her alanda kıyak olduğunu yine ispatladı. chrome isterse ağzıyla kuş tutsun...

edit: 58 mb civarı yer açtıktan sonra sırf nasıl çalıştığını merak ettiğimden tekrar denedim ve "chrome'un çalışması için bir dosya eksik ya da sizin android sürümünüze uymuyor" diyerek kapandı. android 4.0 nexus rom'u kullanıyorum ve bütün google servisleri çalışıyor. zaten aksi olsa gmail ya da gtalk çalışmaz. bu olaydan sonra şu ana kadar gördüğüm en işe yaramaz tarayıcı olduğu fikrimi değiştirecek bir şey yapamaz. zaten bunun desktop versiyonunun da tırt olduğunu, anca coder ya da dev'lerin beğendiğini, geri kalan end user'ların ise sürü psikolojisiyle sevip kullandıkları ve övdükleri bir kod yığını olduğunu her fırsatta söylerdim. opera'nın android sürümü de olur olmaz açamadığı sitelerde kendi kendine donup kapanması gibi bir gerçek de varken firefox rock'n rolla diyor ve mutlu yarınlara yelken açıyoruz...
  • super browser. custom romlu htc incredible s te kullanıyorum. hızlı ve cok işlevsel. özellikle swype ederek tablar arası geçişler ve muallak bir noktaya tıkladığınızda zoom yapması favorilerim
  • en son kullandığımda adobe flash player desteği bulundurmayan gezgindir. halbuki sekmeleri gösteriş tarzı, bağlantıların küçük bir bölgede yoğunlaştığı zaman otomatik olarak yakınlaşması, muadillerinden üstün olarak tepki hızı ve kullanım kolaylığına karşılık flash player tek eksiğiydi.
  • cihazım desteklemediği için kullanamadım henüz ama sgs3'de gördüm, çok seri olamayan bir browser. bir de youtube'dan bakayım dedim ve haklı olduğumu anladım. herkesin şikayet ettiği kadar varmış.

dolphin > opera > firefox / chrome gibi görünüyor sıralama. bir de android 4.1'in stock browser'ı oldukça iyi aslında ama google chrome gömülü olarak gönderiyor kendi cihazlarını. hem performansı daha düşük hem de hızlı kısayollar falan yok.

android için azıcık fail olmuş kendisi bence.

http://www.youtube.com/watch?v=zs4fqi_gm_q
  • tuşları yukarıda olduğu sürece hiç şansı yok.
  • ben mi beceremedim bilmiyorum. dünya üzerindeki herhangi bir chrome' da gmail ile oturum açtığımız zaman, kendi kişisel bilgisayarımızda bulunan chrome'daki bütün kaydedilmiş sekmelere, kısa yollara ulaşabiliriz. ancak ben bunu galaxy note 10.1 de denedim, oturum açık olduğu halde hiç bir sekmem gelmedi. dolphin' e geri döndüm.
  • sozlukte bir basligi okurken sayfayi asagi cekince sol frame'in de asagi kaymayip sabit kalmasi ile beni benden almistir.
  • bookmark sync ile hayat kurtarır.