şükela:  tümü | bugün
  • chrome web tarayıcısı kurulu bilgisayarlar arasında masaüstü paylaşımı yapmaya yarayan eklenti imiş. beta aşamasındaki bu eklenti chrome ve chromebook işletim sistemini geliştiren takımdan geliyormuş. beleş kalırsa it`ci arkadaşların çok işin yarayabilir.

https://chrome.google.com/…hahfdphkhkmpfmihenigjmpp

(bkz: teamviewer)
  • it departmanınız engellemeye çalışırsa, taş olur alimallah.
  • google'ın kurulan bağlantıdan bilgisayardaki bilgilere erişebilme imkanı olan araçtır.

ama benim merak ettiğim başka bir konu var bilenler yeşillendirirse süper olur

bağlanırken rdp 3389 portunu mu kullanıyor yoksa rdp 7777 portunu mu

mesele 7777 portumda isa server mevcut kullanmak istersem portumu 7777 ye çekmem gerekecek.
  • 1029tl'ye lisans satan teamviewer'a kapak olsun, süper çalışıyor.
  • kendi boklu bilgilerinin google'ın çok da umrunda olduğunu düşünen salak yazarları ortaya çıkartan program.
  • teamviewer'dan daha sade olduğunu ve verimli çalıştığını gördüğüm eklenti.

bilgisayarı bu hedeye tanımladıktan ve şifre verdikten sonra artık başka bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. bilgisayar açık olduğu müddetçe, hatta login ekranındayken dahi, bağlantı sağlayabiliyorsunuz.

şimdi tek yapmanız gereken, uzaktaki aile bireylerinin bilgisayarına da, teamviewer yerine bu eklentiyi kurmak. artık "anne teamviewer'ı aç halledeyim" demeye bile gerek kalmayacak.*
  • aynı isimle birde android uygulaması var. sadece gmail hesabınızla oturum açtığınız bilgisayarlara ulaşabiliyorsunuz. yani uzakdan yardım seçeneğini başlatan birinin id sini girebileceğiniz bir seçenek yok.
    bir de klavyede büyük problemler var ama düzelecektir.
  • bağlantısı anlamsız şekilde yavaş kalıyor. işyerinde 8/1, evde 50/5 hızında internetim var ve ofisten evdeki bilgisayara komut verene kadar akla karayı seçiyorum. teamviewer kullanırken başıma gelmezdi bunlar ama direniyorum hala, eminim ki güzel olacak ileride.
  • splashtop streamer varken uzak durulması gereken hede.