• bir süredir pc'nin başına bela olan sorun idi. pc çok kullanmadığım için çözümü noktasında ısrarcı olmadım, salladım biraz. virüs dolayısı ile eve kapanınca bunu çözmek farz oldu. sorun tam olarak şu; sayfalar otomatik olarak sürekli kendini yeniliyor. çileden çıkarıcı bir şey bu. mesela bir haber okurken, bir video izlerken anında sayfa kendini yeniliyor hopp başa. yahut sanal alışveriş yapıyorsun kart bilgilerini defalarca girmek zorunda kalabiliyorsunuz veya entry okurken her 20 saniyede bir sayfayı yenilemesi ve sizin tekrar tekrar başa dönmeniz vs. iyi delirmemişim ha. bu noktada bir çok ayar yaptım ancak en sağlıklık çözümü şu şekilde buldum;

adres çubuğuna;
    chrome://discards/ yazıp giriyoruz. karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek:
    tık

burada yapacağımız işlem auto discardable sütununda olacak.

yapmamız gereken işlem, bu üzerinde tik bulunan toggle tuşlarını x’e çevirmek. bunun için tek yapmamız gereken toggle butonuna basmak.
    tık2

sık ziyaret ettiğiniz siteler üzerinden bu işlemi bir kez yapmanız yeterli oluyor. sürekli sayfa yenileme sorununa elveda diyebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap