şükela:  tümü | bugün
  • google'ın son projesi.
    https://chrome.google.com/webstore
    parselleyelim de elbet editleriz bir ara.
  • sanirsam bugun itibariyle genel kullanima acilan uygulama.
  • google chrome os'un pilot kullanımına başlanmasıyla web store da açıldı. programlar google chrome için yüklenebilir.
  • teknoloji, internet vb bloglarında şimdiden chrome apps postları yığılmaya başladı. oldukça hızlı bir giriş oldu.
  • sadece new york times uygulamasına bakarak dahi google'ın nasıl bir adım attığınızı anlayabileceğiniz chrome ortamı.
  • ağzımın açık kalmasına sebep olan bazı basit ama değerli uygulamalarla keyiflenmeme sebep oldu. her kesimden, her amaca sahip insanın dikkatini çekeceğini düşündüğüm birkaç uygulama şöyle. bedava olanlar tabii ki daha sevimli görünüyorlar gözüme.

box.net uygulaması döküman paylaşımında alternatif ve hızlı bir çözüm gibi görünüyor.
    weebly ile herkes basit bir web sitesi yapabilir.
    lucid chart ile grafiklerde kolayca devrim yaratılabilir.
    hootsuite, tweetdeck'e alternatif olabilir.

ve daha niceleri... bildiğin faydalı.
  • birçok uygulama sadece web sayfasının linkinden ibaret olduğundan insanların tepkisini çekmiş. yani pratikte bookmark eklemekten bir farkı kalmıyor.

öte yandan chrome tarayıcıya özel sayfa hazırlayan uygulamalar henüz başlangıç aşamasında da olsa hoş olmuş. bazı üyelik gerektiren siteler direk google hesabımız ile ilişkilenerek bizi üye olma derdinden kurtarıyor. ya da oyunsa misal direk aksiyona girerek amacına hizmet ediyor.

unutulmaması gerekir ki uygulamanın esas amacı chrome os işletim sistemi. yine de bence derli toplu bir mağazanın olması, sadece chrome kullanıcılarının değil, diğer tarayıcıları kullanan insanların da işine gelecektir. 1 saattir kurcalıyorum, 3 tane harika oyun keşfettim. bu şekliyle bile uygulama mağazası olarak çok iş yapacak.
  • birkaç offline uygulama önerebilirim nacizane ;
    read later fast - herhangi bir web sayfasını kaydedip daha sonra okuyabilmek için
    quick note - chrome için notepad, ayrı ayrı kaydedebiliyorsunuz, resim ekleyebiliyorsunuz
    asca - kolaylıkla screenshot alıp kaydedebilmek için

zaten üçü de aynı sitenin ürünü.
  • umarim gelecekte cok daha farkli olur ama, an itibariyle farkli gelistiricilerin ve yazilim evlerinin yaptigi, web'de hali hazirda bulunan uygulamalari (web siteleri aslinda, sadece uygulama gibi giydirilmis) bir arada barindiran bir portaldan baska bir sey degildir. gozunuzu acin.
  • chrome os ile bir software center havası gibi durabilecek bir yapısı var ve şu an için başarılı seviyesinin altına inmemiştir.

pek türkçe ürün göremediğimden basit de olsa kendiminkini ekledim : https://chrome.google.com/…poepcglddnjklnlfekcdnhmn