şükela:  tümü | bugün
  • önceki versiyona göre aktarım performansının oldukça iyileştirildiği yönünde iddialar olan cihaz. bunun yerine smart tv bünyesine bir yazılım yüklemek çok daha mantıklı olur aslında.

tüm bunlara rağmen laptopu hdmi kablo ile tv ye bağlamak halen benim için en idial seçenek. kablosuz fare ve klavyeniz varsa al sana 6gb ramli davulcucast.
  • laptopda browser uzerinden izlediginiz yayinlari oldukca basarili sekilde yansitan cihaz. tv kanallari, film, dizi siteleri, anime siteleri cat diye tv ye aktariyosunuz. laptopi baglamakla ugrasmaya gerek yok. ayrica laptop bosa cikmis oluyor. laptopla istediginiz diger isleri yayininiz kesilmeden yapabilirsiniz. kucuk bir browser eklentisi ile laptopdan izlediginiz videolarida aktariyosunuz alt yazi ekleyerek. youtube, netflix, hbo go da cabasi. telefonu zaten cucugune kadar cast yaptiriyor. ayrica bir suru app var ama cogu ise yarar olanlari parali mesela anime yayini yapan crunchyroll u premium uyeliksiz izlemeye calismak iskence. son olarak cihaz idle mode da iken background da oynayan resimler sahane valla. ac izle adeta hipnoz ediyor. ihtiyaciniz varsa alin kesinlikle pisman olmazsiniz.
  • ilk nesil chromecast'ten cok memnun kalinca evdeki kucuk televizyon icin de bir tane alalim dedik. o sirada chromecast 2 cikinca bundan aldik; yaklasik 2 aydir salondaki televizyonda kullaniyoruz.

cok hafif bir hizlanma disinda bir iyilesme farketmedik; belki henuz donanimdaki gelistirmelerden tam faydalanmiyorlardir. ote yandan,alet arada sirada sacmaliyor ve goruntuyu kesiyor ya da telefondaki uygulamadan kopuyor; sanirim halen buglari var.
  • beş gündür sorunsuz kullandığım cihaz. fakat şöyle bir sorunum var. netflix için smartdns kullanıyorum ve bilgisayar-cep telefonundan sorunsuz şekilde izleyebiliyorum abd içeriğini. bu içeriği chromecast üzerinden tvde izlemeye çalıştığımda normal olarak hata alıyorum zira chromecast google dnslerini kullanıyor. bunu nasıl çözerim ? bilen varsa üzerime yeşil atsın lütfen.
  • ilkini kullanmadım ancak bu versiyonu beni oldukça tatmin etti. öncelikle kurulumu ve kullanışı çok basit.

gerek chromecast içindeki uygulamaları (youtube,netflix vs vs) gerekse de uygulamayı destekleyen diğer siteleri (bir çok dizi ve filmin sunuculuğu yapan mail.ru uzantılı oynatıcılar) ile yaptığım aktarımlar kusursuz oldu.

hem telefondan hem tabletten hem de bilgisayardan aktarım yaparken cihazınız iptal olmuyor ve cast uygulaması altta kendiliğinden çalışıyor, bu bence harika.

bir şeye dikkat çekmek lazım, her ne kadar ios'u destekliyor da olsa bu sadece uygulamalarla sınırlı. yani bir siteden girip izlediğiniz filmin alternatifleri arasında mail.ru varsa bile ios bir cihazda onu cast ile oynatamıyorsunuz.

170 tl gibi bir fiyata hem de garantili alınabiliyorken bence gözü kapalı alınmalı.
  • gözü kapalı aldığım cihaz. 10 numara 5 yıldız.
  • vaktiyle dolar 2 tl iken abd'den 35 dolara ilk versiyonunu aldırmıştım hala sorunsuz kullanıyorum. 720p ve 1080p aktarım sorunsuz. bu 2.si 4k falan için mi acaba....
  • yaklaşık bir aydır kullandığım cihaz.

thunderbolt - hdmi kablosunun pahalılığından yakınırken bir arkadaşımın tavsiyesiyle varlığından haberdar oldum.

fiyat performans olarak başarılı bir alet. kurulumu ve kullanımı çok kolay. eskisini kullanamdığım için karşılaştırma yapamatacağım.

genellikle internet üzerinden 720p dizi izlerken kullanıyorum. aktarım hızı yeterli.

yalnız macbook pro ile aktarım yaparken laptop çok ısınıyor ve şarjı normale göre yüzde 30-40 daha hızlı bitiyor.

yaklaşık 45 dakikalık bir dizi bittikten sonra hiç ara vermeden sonraki bölümü izlemek istediğinizde, yani izlediğiniz yayın bir buçuk saate yaklaştığında görüntü kesik kesik gelmeye başlıyor. başlarda internette sorun var sandım ama bağlantıyı kesip ekranı televizyonla tekrar paylaştığınızda düzeliyor.
  • benim gibi televizyonu gerizekalı olanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğim mini bilgisayar. sağda solda mirroring yapmadığı söyleniyor. hayır, onu da yapıyor.

belli bir film dizi izleme sonrasında sapıtma ihtimali olabilir. daha o kadar kullanmadım. bir sorun yaşarsam haber ederim.

düzenleme: dizinin başka bir bölümüne geçmeden önce soğumasını beklemeniz gerekiyor.

düzenleme 2: sanırım bağlantı kopmaları daha çok modem ile alakalı. iyi bir ayar çekmek düzeltiyor gibi gibi. ki zaten 5 ghz modem yakınında ise hiç sorun çıkarmaz.