• sedanların şahı: (bkz: alet)
  • hani yıllarca "çok param olsa top yüz"ü yaparsınız ve o listedeki arabalar durmadan sıralama değiştirir. işte bu araba, bir dergide gördüğüm ilk günden yollarda rastladığım güne, iç dış yapılırken gördüğüm günden çook uzak geleceğe kadar, sahip olmak istediğim arabalar sıralamasının en tepesinde yer almayı haketmiş bir alettir.

varsın yol tutuşu düşk olsun, varsın iç tasarımı baysın, varsın virajlarda savursun, hepsi kabulümdür, allah nazarlardan saklasın.
  • direksiyonu titanic dümeni kadar büyüktür.
    (bkz: sana bir milyon kez abartma dedim)
  • gördüğüm en erkeksi araç. zira bu aracı görünce aklıma mayfa adamları, aracın içerisinde puro içen adamlar gelmekte
  • gördüğüm en erkeksi araç. zira bu aracı görünce aklıma süpermarket otoparkında aldıklarımı bagajına doldurmak fantazisi geliyor. bir gün benim olsun yapmazsam şerefsizim.
  • turkiye'de luks araba statusunde hurmet gorurken, amerika'da zenci nufusun pimp arabasi olarak bilinen hele fiyati 20 bin dolarin altinda bulmasi kolay arabadir. parketmesi inanilmaz zordur, ic doseme ve malzemenin ucuzlugundan bahsetmeyeyim. turkiye'de hurmet gormesinin nedeni bu tip dikdortgen kasa biciminde otomobilin az bulunusu, amerikan arabalarini iyi sanip fahis fiyatlarina alisik olmamizdan geliyor. vasat bir arabadir, amerika'nin sahin slx'i olmaya dogru gider.
  • emergency room'daki dr. pratt (mekhi phifer) denen nigga kar$im de eli azcik para tutunca hemen gidip bunlardan bi tane almi$ti. aldiktan iki gun sonra arabayi denizin dibine gomdu o ayri.
  • daracik sokaklarda parketmenin zor oldugundan hele boyle bir arabayla yapilinca, arabadan anlamiyon hojaa diyen adamlari da gordurtmus araba. bildigin ghetto zenci arabasina phantom muamelesi yapanlar bir bizim sozluk bir de harlem'deki elemanlar.

onun disinda turkiye'de amerikan arabasi olunca hele biraz da kalipli olunca luks araba muamelesi cekilen arabadir. o parayi o arabaya verip bir de ustune 4 kapi carrera muamelesi cekenlere de guluyorum.
  • ne zaman görsem bana klostrofobi yaşatan otomobil, tasarımcılarına buradan sormak isterim cam mı kalmadı da bu kadar dar yaptınız bu otomobilin yan camlarını. klostrofobi açısından bir eşdeğeri daha vardır ki kendisinin de amerikan markası olmasına şaşırmamak gerekir. (bkz: dodge nitro)
hesabın var mı? giriş yap