şükela:  tümü | bugün
  • paok'luların cömertliği saolsun, bir kaç full maçını youtube'da bulabileceğiniz oyuncu. bu sezon başı oynanan paok 2 - 2 ajax maçının ilk 45 dakikasını izledim ne profil bir oyuncu diye.

öncelikle belirteyim, bitiricilik ve hava toplarında yeteneğini görecek bir dilim izlemedim. ajax'ın topa %73 sahip olması üzerine paok kontrayla gol aramak zorunda kaldı, haliyle arkadaşımız çok pozisyon bulamadı. sadece 1 şut çekti, onda da tek vuruş ile golü yaptığı bir pozisyon.

profile gelecek olursak da ben emenike ve garry rodrigues gibi, başı kesilmiş tavuk vari sadece koşan, futbol ile alakası koşmaktan ibaret olan bir oyuncu bekliyordum. ama bu arkadaş öyle değil.

ajax stoperleriyle resmen güreşti ve duvar olmaya çalıştı. siz sırtınızda blind'i taşırken önden tagliafico dalınca tabii zorlandı ama yine de 3 pozisyondan ikisinde faulü aldı en azından. beklediğimden güçlü çıktı ve vedat'ın sahip olduğu sırtı dönük oynama özelliğine sahip gibi görünüyor. ayrıca vedat'a kıyasla daha hızlı bu arkadaş. emenike ve garry rodrigues kadar değil ama yine de yaptığı koşular tehlike arzedecek kadar hızlı.

topu alıp rakip savunmayı çalıma dizemez. öyle bir flair yok. beklemeyin ondan bunu.

beni en şaşırtan gelişme bu arkadaşın bir futbol aklına sahip olması oldu. sürekli koşular gösterdi, doğru yerlerde durdu. istediği pası sadece bir kez aldı, onu da gol yaptı. daha alabilse muhtemelen şuan bitiriciliği hakkında yorum yapabilecek kadar verim olurdu.

değerlendirme:
    "izlediğim 45 dk özelinde" eğer vedat satılacaksa vedat'ın boşluğunu %100 doldurmaz gibi gözüktü. tabii ajax'a karşı oynadığı için şüpheye yer bırakıyorum, fb ajax'a karşı oynasa vedat da anca bu kadar oynar. ama oyuncu profili olarak vedat'a benziyor. o yüzden muhtemelen vedat satılıp, yerine alınacak kendisi.
  • besiktas`a karsi ilk yari itibariyle fenerbahce ile transfer haberi ciktigi icin fazladan dikkat ederek izledim. penaltiyi kacirmis olabilir ama neredeyse bircok hucum varyasyonunda dogru hamleleri yapti. kontraya ciktilar zekice oynadi pozisyonu kurdu, asist yapti, penalti yaptirdi. fizik olarak hem guclu hem de bir hayli hizli. arsenal altyapisi olmasi, yasinin 24 olmasi ve son yillarda basarili sezonlar gecirmis olmasi sebebiyle vedat satildiginda yerine alirsa neden alinmis demem. yunan liginde oldugu icin fiyati da cok pahali olmayacaktir. f/p transferi olabilir.
  • (bkz: chuba akpom/@ceyar i kim vurdu)

şampiyonşip ekibi middlesbrough'ya transfer olan 1995 (25) doğumlu hıyar ağası forvet.

--- chuba akpom bölüm 4 ---

yunanistan'da da düzenli ilk 11 oyuncusu olamadı ve yeni açılan sezon (2020/21) soluğu şampiyonşip liginde (middlesbrough - 3m €) aldı. takımında 10 numaralı formayı gasp eden ex (bkz: arsene wenger/@ceyar i kim vurdu) topçusunun ilk haftalar itibariyle bu ligde bile parlayamayacağı belli oldu.
  • arsenal'de fırsat verilse takıma olivier giroud'dan daha fazla şey katar. *

tapusu arsenal'de bulunan, şampiyonşip takımı hull city'de kiralık forma giyen 1995 (20) londra doğumlu genç forvet.

geçen sene (2014/15 - yaş 19) başka bir şampiyonşip takımı olan nottingham forest'a kiralanmıştı mamafih adamakıllı forma giyememişti. bu sezon ise (2015/16 - yaş 20) hull city forvet hattında (bkz: abel hernandez/@ceyar i kim vurdu)'in yedekliğini yapıyor. ayrıca bu kulübeyi kendine mesken bellemiş kardeşimiz ingiltere u21 milli takımının da yedek forvetliğini yapıyor. oynadığı maçlarda gösterdiği performans gereği şimdilik pek de istikbal vaad ettiği söylenemez.

arsenal'de forma giyen 1995 (21) londra doğumlu, nijerya asıllı ingiliz forvet.

--- chuba akpom bölüm 2 ---

bu sezon (2016/17 - yaş 21) hiçbir takıma kiralanmadı ve arsenal a takım kadrosunda tutuldu. 7. hafta itibariyle ligde ise tek bir dakika forma giyemedi bu kayıp gençlik. ayrıca ingiltere u21 takımında ise kulübündeki durumuna tezat bir şekilde her maç forma giyiyor ve son 5 maçında 3 gol kaydetti.

bence kendisi hale arsenal seviyesindeki takımlar için hiç mi hiç istikbal vaad etmiyor. başka takımlarda tecrübe kazanmalı ki, sonrasında daha küçük premier lig takımlarında oynamak için önü açılsın. yol ver gitsin arsene'ciğim. zaten takımın için yeterli değil, bok var takımda tutup kısmetini kapıyorsun çocuğun.

---------------bonus---------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: arsenal/@ceyar i kim vurdu)
    ---------------bonus---------------
  • fifa 15 kariyer modunda arsenal'e inquiry yapıp 0 € cevabını almamızla beraber bonservis bedeli ödemeden us sassuolo'ya transfer ettiğimiz, ancak beğenmediğimiz için hiç oynatmadan bir sonraki transfer döneminde 450 bin euroya sattığımız genç forvet. resmen kara para aklamıştık çocuğun üstünden.
  • (bkz: buralar hep entry dolacak)

arsenal'in 95 dogumlu ingiliz forveti.
  • beşiktaşa hayırlı olsun.