• cnbce'nin yeni transferi. şimdilerde her salı 20:00'de.
  • hasta olduğum bir haftasonunda evden çıkamamanın da vermiş olduğu can sıkıntısıyla bir oturuşta tüm bölümlerini izlediğim, beğendiğim yapım. bi kere yvonne ablamız çok güzel. tüm dünyayla aynı görüşü paylaştığımı düşündüğüm baldwin sülalesinden nefret etme durumu adam baldwin in bu dizideki oyunculuğunu görene kadar sabit bir şekilde beynimde kazılıydı.
    josh schwartz abimizin elinden çıktığı müzikleri sayesinde anlaşılırken yapılan göndermeler beni benden alıyor. bob ross göndermesi evet güzeldi fakat beni en çok eğlendiren gönderme cadılar bayramı temalı 6. bölümdeydi. neydi bu derseniz

--- spoiler ---
    chuck kız kardeşini ve en yakın arkadaşı morgan'ı giderek boşlamaya başlamıştır. son sahnelere gelirken chuck buy more a koşturarak gelir ve morgan'ın chuck'ın iş görüşmesine girip ne büyük adam olduğunu anlattığını faan öğrenir ve tam bu esnada finley quaye'den dice adlı şarkı girer.buradan sonra olanlar tamamen mükemmel bir göndermedir. neye derseniz eğer the oc yi izleyen biriyseniz zamanında en güzel sahnelerinden biri olan yılbaşı partsine ryan'ın son saniyede yetişip kötü elemanın elinden marissayı bu şarkı eşliğinde kapmasını hatırlayabilirsiniz. işte chuck da morgan'a koşturur ve ona kavuşur tıpkı oc deki gibi bir an yaşanır.
    ha derseniz bu ne lan böyle ne biliim ben çok sevmiştim görünce güzel bir gönderme kendi dizisine diyerekten

--- spoiler ---
    büdüt: snyx uyardı sağolsun adam baldwin baldwin sülalesinden değil diye. ben de diyorum neden bu adama kanım ısınıverdi demek bu yüzdenmiş...
  • ilk 3 bölüm itibariyle morgan karakterinin dizi tarihindeki en beleşçi, en yancı karakter olduğu rahatlıkla söylenebilecek dizi.

ve evet, yvonne strahovski.**
  • başrollerinden birinde toyota yaris'in de olduğu dizidir aynı zamanda.

12. bölümdeki casablanca göndermeleriyle yarar, geçirir.
  • pushing daisies'de ned'in charlotte'ye hitap şekli.
  • hedef kitlesini gayet de eğlendirecek, hatta kitle dışındakileri de sandalyeden düşürebilecek kadar komik dizi. ama, aması var. intersect olarak bir insan, hatta chuck gibi loser ama özünde dahi çocuk olan bir karakter kullanmak, ajanlık yaptırıp gayet de başarılı olduğunu göstermek, güzel. fakat sanki chuck'ın başarılı olması da tribünlere oynamak oluyor, nasıl her şey yoluna girmekte bölüm sonlarında, anlamıyorum ben. austin powers benzeri geyik filmlerden ziyadesiyle hoşlandığım halde nereye kadar idare edeceklerini merak ediyorum. şu ana kadar şerefsizim benim de aklıma gelmişti demeyeceğim bir bölüm olmadı, ama olabilir elbette, olsun. şaşırt beni, bana sürprizler yap chuck!

yapımcıları, hatta düşünenleri (dostum creator demişsin ama bu adam kendini kopyalayıp yapıştırmış?) arasında josh schwartz'ın bulunması da beni korkutmuyor değil bir yandan. the oc'nin izleyici beklentilerine göre şekillenip sonunda a-acayip bir şey olması gibi bir dönüşüm geçirecek gibi geliyor bu dizi de. herkesin istediğinden bir parça vermek bana kalırsa pek de iyi bir taktik sayılmazdı. oysa ki ilk bölümleri ne super sweet idi, gençlik dizilerine olan ön yargım yıkılacaktı, olmadı. ühühü. chuck da öyle olmasın. ühühü.
  • adamımız gördüğü resimleri sıralarken ağzından çıkan bir cümle ile şoka uğratmıştır:

--- spoiler ---

"oceanic flight 815 was shot down by ..."

bütün teoriler suya düştü. her şey cia'nin başının altından çıkmış.

--- spoiler ---
  • josh schwartz bir kere daha sağolsun, müzikleriyle mest eden dizidir.
  • sabaha kadar izlenebilecek uzunluktaki bir sekansı, bir pda'den yaklaşık 3 saniyede mail'leyebilen arkadaşların oynadığı dizi.
    100 dakikalık bir film kötü sıkıştırmayla 500 mb ediyor desek ortalama, 2gb'lık data da "sending" yazısının iki kere yanıp söndüğü bir sürede server'a ulaşmış oluyor.
  • bana, hayatımda gördüğüm en komik masa örtüsü numarasını eylemini izleten, ve ''biz sevgili olsaydık bu ilk bilmem neyimiz olucaktı'', ''bilmem bu gerçek olsaydı, ilk bişeyimiz bu olucaktı'' gibi diyaloglarla ciddi şekilde aşk oyunu dizisini anımsatan amerikan yapımı dizidir.
    (bkz: aşk oyunu)
hesabın var mı? giriş yap