285 entry daha
  • gün geçtikçe kıymetini daha çok anladığım, yerini kimsenin dolduramayacağına inandığım, özlenen insan.
    trend denen şeye karşı tepkiliydi. yapılan müziğin trende uygun olmaması, hayal gücünden çıkanlar doğrultusunda ortaya konması gerektiğine canı gönülden inanıyordu. tek amacı heavy metali dipdiri tutabilmekti. evet heavy metali. çünkü hiçbir zaman bir akım yarattığını, bir mucit olduğunu kabul etmemişti. inanılmaz bir tevazu örneğiydi...
    bu güçlü müzikle tanışmasını sağlayan kiss albümünde* neler bulduysa onların tarihin tozlu raflarına kalkmaması gerektiğini düşünüyor bunun için müzik yapıyordu. sahne şaklabanlıklarına, gereksiz hareketlere yüz vermezdi. tam tersine seyirciye müziğinin yüzde yüzünü aktarmak istiyordu. hatta bu konuda kendisine satanizm ile alakalı sorular yöneltilince "ben müzik yapıyorum ve bu müziğimle insanları mutlu etmek istiyorum. şeytan veya o tür şeylerle işim olmaz" diyerek duruşunu korumuştu. ortada olan şey sanattı

ve sanatını değiştirip çok para kazanmak gibi kirli işlere de bulaşmadı. mesela bir dönemin akım yaratan gruplarının en büyük zaafı buradan patlak vermişti. kendi müziklerini bırakıp trend olana ayak uydurmak peşine düşmüş babalar vardı ortada.
    chuck için ise köpeklerini ve kedilerini besleyebileceği, kalanıyla da gitar teli alabileceği kadar para yeterliydi. hayatının kalanı müzikti. müzikten o kadar keyif alıyordu ki control denied'da solo gitarist olarak çok derinlemesine işlere girmişti.

kısacası mükemmel bir insandı ve erkenden aramızdan ayrıldı. doğrusu ölümü konusunda tıpkı bu arkadaşın da bahsettiği gibi kuşkularım oldu her zaman. (bkz: #72930453) evet tümörle mücadele ediyordu ve zor dönemler geçirdi, büyük boğuşmalar atlattı, kabul. bu hastalığı bir kere yenebilmiş olması daha sonra tekrarlandığında ise zayıf düşmesi ve pnömoni yüzünden ölmesi de olağan şeyler.
    fakat burada enteresan olan o dönem abd'deki sağlık alanındaki güçlü imkanların chuck üzerinde etkili olmaması. tedavi için yeterli parası olmadığı doğru lakin o para çeşitli etkinliklerle, çeşitli gruplar tarafından çokça kez toplandı. normal şartlar altında altından kalkamayacağı bir rahatsızlığı olmadığına inanıyorum. hele 1-0 durumdayken. sanki bilerek tedavi edilmedi. sanki ölüme terk edildi...
106 entry daha
hesabın var mı? giriş yap