• seri halinde cekilen, bi oyuncak bebegin dellenip, cinnet gecirip yaptigi katliamlari anlatan korku filmi, bu filmin ayni adi tasiyan, zamaninda bilimum oyuncaga tereddut ve korkuyla bakmama sebep olmus kahramani
  • belanın adi. 'i didnt chucky did' demek sizi bu beladan kurtarmaz, eger chucky gibi bir oyuncaginiz varsa hayatta akilli uslu cocuk muamelesi görmezsiniz.
  • önce masum masum bakıp "mehaba. benim adım chucky. senin en iyi arkadaşın olabilir miyim?"derdi. sonra "orospu çocuğu seni öldürecemmm" diye çullanırdı milletin üstüne. çok severdim ama ürperirdim aynı zamanda kendisinden. hele o ilk filmde takip sahnelerinde koşturduğu anların sadece sonunu göstermelerine delirirdim. aniden kamera merdivenlerin oraya yönelirdi. biz chucky'nin öldürmeye iştahlı ayaklarının seri hareketini görebilirdik yalnız. anlardık ki, birazdan birileri ölecek. yanılmazdık da nitekim.
  • once masum gorunup olaylar gelistikce zıvanadan cikan, milletin gozunu oyan suratini patlatan cani bebek. bir de chucky'nin gelini gibi birsey türemisti sonradan. yurtdısında hediyelik esyalari da satiliyor ve chucky edinebiliyorsunuz isterseniz. hastasıyım.