şükela:  tümü | bugün
 • 1917'de bangkok kurulmuştur ve taylandın en prestijli üniversitesi olduğu kabul edilir. buna rağmen dünya çapındaki sıralamalarda ilk 100'e giremez. ayrıca mezunlarına diplomaları kral tarafından takdim ediliyormuş. (kralın pek işi gücü yok galiba)
 • tayland'ın en prestijli üniversitesi olsa da, öğrencilerinin lise öğrencisi tadında olduğu üniversitedir. kızlar erkekler ayrı takılır, öğrenciler üniforma giyer ve ders sırasında kendine güvenip de derse katılan tay öğrenci bulması neredeyse imkansız olan üniversitedir.

  her yıl 100 civarında değişim öğrencisi ağırlar. bunların çoğu batı avrupa'dan gelir ve genele eba (ekonomi) ya da bba (işletme) programlarında okurlar. batılı universitesilere göre dersleri daha kolaydır. konular zor olsa bile, hocalar sınavda bol bol not dağıtır.

  büyük bir spor salonu, kocaman bir kampüsü vardır şehirin göbeğinde. ancak tayland'ın geneli gibi burasının da çok temiz olduğu söylenemez.

  burada kalan değişim öğrencilerinin büyük çoğunluğu soi nawin'deki nonsi residence'da kalırlar ve epey eğlenirler.

  (bkz: nonsi residence)
 • öğrencisi olduğum üniversitedir.

  pek tatlı, yeşil mi yeşil, çok kurallı, bol shuttlelı bi' kampüsü mevcuttur ve lisans öğrencileri için üniforma giymek zorunludur. ayrıca kampüste zero waste uygulaması kapsamında her köşede ücretsiz su sebilleri bulunmaktadır.

  chula