şükela:  tümü | bugün soru sor
  • street fighter'in ilk kadin kahramanı. babasının intikamını almak için olaylara girmiştir. oyunu bitirince direk erkek avına çıkar. yep yep adı verilen bacak hareketi, helikopter tekmesi ve havada atması iyi hareketleridir.
    bir de üzerine üzerine gidip bi havadan ters tekme atması vardır ki acemi oyuncuları şapşala çevirir.
  • basbayağı çinlidir kendisi. street fighter'da rakibi yakalayıp yere savurma ihtimali en yüksek olan karakterdir aynı zamanda.
  • filmde ming na oynamiştir bu rolü, ki ayni zamanda final fantasy'de dr. akira'nin sesini çikartan kişidir bu... spawn'da da vardir..
  • street fighter'in ba$ kotusu mr bison'un babasini oldurmesi nedeniyle olaya dahil olan $irin chinli kiz.
  • cheng shi lie ren filminde jackie chan'in kiliğina girdiği street fighter karakteri...
  • "aru ket" yapmayi bilen her "sıti fayfır" oyuncusu yenebilir kendisini. bir de bunun mekaninda alt tarafta bi ta$ bulunur, oraya sonradan konmu$ izlenimi verir, insanin ta$i alip hatunun kafasina atasi gelir...
  • kaybettigi zaman, bir sonraki "nasil koydum ama" ekraninda ve akabinde "devam etmek istiyorsan at bakalim jetonu" ekraninda hungur hungur aglayan karakter. kazandiginda ise duruma gore kafasini egerek karizma bir durus yapar veya sayisal loto kazanmiscasina havalara ziplar ve bir onceki galibiyet sonrasinda yaptigi butun karizmayi bir kenara koyar. bu ziplayis oyle bir ziplayistir ki, adeda kizimiz "inanmiyorum, nasil yaptim bilmiyorum ama cuk kadar boyumla izbandut gibi adami yerden yere vurdum" demektedir. artik bundan sonra hemen arkadaslarina kosum "ayol adam bir ooruken yapti, oha falan oldum yani" dese yeridir. yine de hiperaktivitesi ve adami havada tutup firlatma kaabiliyeti ile oyundaki en saglam karakterlerden biridir.
  • genelde rakip kisi bir tarafa hamle yapmaya calisirken obur taraftan bu kisiyi tutup yerden yere vururken goruruz bu arkadasi. ama bilgisayarin oynadigi chun li biraz denyodur, tek yapmak gereken ooruken cekip durmaktir. chun li, onlari yemenin bir yolunu bulucaktir.