şükela:  tümü | bugün
 • hong kong'da nathan road uzerinde en ucuz ve merkezi konaklama adresi. guney asyali ve afrikali gocmen ordusu ile ucuz internet kafe, guesthouse ve etnik lokantalar urkutucu bir goruntu olustursa da oldukca guvenlidir. hong kong lu arkadaslariniza burda kaldiginizi soylerseniz dehsete kapilabilirler.

  ha bir de hayatinizda gorebileceginiz en kucuk odayi burda gorebilirsiniz

  (bkz: hong kong)
  (bkz: kowloon)
 • efenim öncelikle mevzu bahis hostele 6 kişilik bir arkadaş grubuyla birlikte, çohh ucuz leaa çogzel hostel ben gittikçe orda kalıyorum şeklinde devam eden yoğun arkadaş tavsiyesi üzerine gittik. evvela hostelin yerinin son derece uygun olduğunu belirterek hakkındaki tek iyi yorumumu yapıyor ve sıçıp sıvamaya geçiyorum.

  hostele trt 23 nisan çocuk şenliğini aratmayan bir kabalık arasından geçerek giriş yapıyoruz zira o kalabalıkta hintlisinden avrupalısına filipinlisinden afrikalısına her milletten insanı görmek mümkün. çoğunluğu filipinliler ve hintlilerden oluşan satıcılar buldukları her fırsatta kolunuzdan çekiştirip çanta, saat, ot vs itelemeye çalışıyorlar. hostele girişi akşam yaptıysanız mesai başı yapan travestilerle karşılaşmanız pek mümkün.

  sonra 8 kişilik odamıza çıkıyoruz oda demişken bugüne kadar aklınızda oluşmuş tüm oda kavramlarını temizleyiniz. tarifi hakikatten çok zor. hurdacı dükkanından farkı olmayan odaya girip içinde kımıldamanın pek mümkün olmadığı yataklara sırt çantalarımızı atıyoruz. çok eğlenicez ya grubun enerjisi düşmesin diye herkesin suratında gevşek bir gülümseme. o da nesi, kontenjanı tamamlayan 2 evrupalı dede var içerde. oda zaten buram buram yaşlı kokuyo, dedeler uzun zamandır o odada kalıyormuş. oda en son 35 sene önce havalandırılmış olmalı.nereye çarpsan teneke sesi yankılanıyor.

  morallar hala çok yüksek. çılgın atıcaz ya neyse gece dışarı çıkıp hong kong gecelerine bir bakıp odaya geri dönüyoruz, duş almak niyetindeyiz. odamız banyonun yanında kral dairesi elllaaam banyo yosun tutmuş, sidik miktarında akan bir su ve kapanmayan bir kapısı var ve bu banyo public bath. nöbetleşe imece usulü banyomuzu yaptık. tuvalet için hostelin biraz ilerisindeki alışveriş merkezinin lavabolarını kullanarak idare ettik geçti gitti.

  sonrasında hong konglu arkadaşlarla konuşurken ohannes siz orda nasıl kaldınız ya başınıza bişi gelseydi gibi tepkilerle karşılaştık. meğersem bu bok püsür içindeki hostel, benim asya topraklarına henüz adım atmadan izlediğim chungking express isimli filmde eli silahlı heriflerin at koşturduğu, uyuşturucu, fuhuş babanemin tabiriyle batakhane adını sonuna kadar hakeden hostelmiş. velhasıl bunu sonradan öğrenmem süper oldu. ucuzluğu cezbediyor ama yapmayın etmeyin arkadaşlar, yaban ellerinde bok yoluna gitmek var. gidin sokakta yatın.
 • hakkında şöyle bir kitap da kaleme alınmıştır ;
  ghetto at the center of the world*
  http://www.amazon.com/…gking-mansions/dp/0226510204
 • bavuluma sarilip uyudumla ben orada, gece sigara bitti hemen altindaki dukkanlara bile inmedim donuste odayi bulamam diye, ac uykusuz sigarasiz leş gibi bir gece gecirdim. sakin ucuz diye gitmeyin bookingden nagalland hostelin puani yuksek diye aldanmayin , iclerinde belki en duzgunu o ama yine kotu. koca bina icinde yuz tane hostel , hostel dedigime bakmayin 10 odasi varsa sizin salon o hostelden daha buyuktur. odalar 2.5 metre kadar pencere yok, her odada 3 tane vantilator yine yetmiyor. zor durumda gidilebilir bari yalniz gitmeyin, ben o hatayi yaptim basima bisey gelmedi ama herkes koluna yapisip uyusturucu var kari var rolex var diye cekistiriyor.