• tatlı bi' hatunun vokalistliğini yaptığı klavyesi bol elektro-pop grubu. the mother we share ve lies şarkılarını beğendim.
  • 25 mayıs'ta üçüncü albümleri love is dead'i yayınlayacaklar. bu albümden yayınladıkları ikinci single matt berninger ile beraber söyledikleri my enemy. ilk albümlerinin havası var bu single'da.
  • recover adlı parçaları pek damardır. ilk albumlerini de yayınladılar.
    (bkz: the bones of what you believe)
    yalnız çoğu şarkı sözlerinde bi "şimdi geliyorum ananı hoplatmaya" havası var.
  • arctic monkeys'in do i wanna know şarkısını coverlamışlar çok da güzel olmuş.
  • son zamanlarda çok dinleyip, beğendiğim grup. down side of me şarkı tekrar tekrar dinleme isteği yaratıyor. çok tatlı da bir solistleri var, istanbul'a gelseler de gitsek.
  • 2013 yılında anneannemden aldığım 10 lira ile spotify premium almıştım müzikle ilk bağlantımın başladığı zamanlara tekabül eden bu temel hikayede yardımcımlarım olarak turuncu philips kulaklığımı ve fen kitabımı seçmiştim. uygulama içinde takılırken the mother we share adlı şarkıları çıkmıştı bu grubun karşıma. ortaokullu ve tek çocuk olmanın bana tanıdığı hak ile paylaştığımız anne ne demek diye tribe girerken tanıştığım bu grup ömür plazadan aldığım turuncu kulaklığımım kutusuna bakarken beni derin düşüncelere itmişti. bana gri bir istanbul öğleninde gökyüzüne bakarken kardeşin varsa annenin paylaşmak zorunda olduğun bir figür olduğunu öğreten bu grubun manhattan adlı yeni single’ı kökenlerine geri döndüklerini göstermektedir.
  • spotify'da son dort senedir en cok dinledigim sanatcilar arasinda ya birinci ya da ikinci cikan gruptur. umarim en yakin zamanda turkiye'ye konsere gelirler gelmeseler bile ben onlara gidecegim. bu konuda en cok kanayan yaram ise hic bir arkadasimin bu grubun varligindan haberi dahi olmamasidir :/
  • son çıkan screen violence albümleri taş gibi olan grup. üstüne koya koya ilerliyorlar.
  • ms mr ile birlikte ciddi derecede kafayı taktığım grup. hatta ms mr'ın hurricane parçasını da remix'lemişler. ama olmamış o.
  • onceki 2 albumlerini severek dinlemis biri olarak 3. albumden cikan hic bir single i begenemedim(get out fena degil). basarili olarak yaptiklari synthpop tarzindan uzaklasip daha cok ımagine dragons un kotu sound unu kullanmislar nedense (miracle). umarim albumun kalani daha iyi sarkilardan olusuyordur.
hesabın var mı? giriş yap