şükela:  tümü | bugün
 • afrikada bir ulke. resmi dili fransizcadir yuzolcumu icin gotunden sallamanin en guzel ornegi baslikli yaziyi okumaniz tavsiye olunur.
 • resmi dilinin fransizca olmasiyla hayal kirikligina ugratmis ingilizcede ismi dijibouti, yuzolcumu 23.200 kmkare, domain kodu dj olan sevimli ulkenin ismi.
 • afrika kitasini bir at kafasi olarak kabul edersek, onun kulagi olan cumhuriyet.
 • cuma hutbelerinde müslümanlarının zulüm gördügü iddia edilen afrika ülkesi
 • bu şirin mi şirin, sevimli mi sevimli ülke hakkında biraz araştırma yaptığımızda ilk olarak ingilizcede isminin dijibouti değil djibouti olduğunu babylon'un bize "perhaps you meant djibouti" deyişinden kolayca anlıyoruz. ki öyle olmasaydı allah korusun domain kodu di, dij olabilir ve bizi nice eğlenceden mahrum bırakabilirdi. nice? hemen inceleyelim ufak bir örnekle:

  *** now talking in #gonbok
  *** topic is 'biz chilginiz eeelenioruz supper'
  <^^-aural-^^21m> heeeeey
  <^^-aural-^^21m> slmmmmmmm
  <_-vereva-_> slmmmm nbrrr?

  --- insert similar junk here ---

  *** putain(merde@cocojambo.dj) has joined #gonbok
  <^^-aural-^^21m> ohöeheheöeöe shunun domaine bakinn chook komiik
  <^^-aural-^^21m> honarhaahrahar yarildimsss
  <_-vereva-_> tavuuk davuk! öhehere gubarq
  <putain> je leche?
  *** _-vereva-_ is now known as _-vefaboza^^-_-
  <_-vefaboza^^-_-> agaahahguahahahueahe

  gördüğünüz gibi ne kadar da eğlenceli*. evet, ayrıca cibuti ismindeki bu şirin* ve gönüllere ilham kaynağı ülkenin 1996 yılında hazırlanmış gayrıresmi istatistik itibariyle nüfusunun 604000 olduğunu ve ben son gittiğimden beri değişmediyse kuzeydoğu afrikada yeralmakta olduğunu da belirtmekte fayda görüyorum. şimdi eğlenceyi* sevenler için night at the roxburyden geliyor nostaljik bir parça.. what is love? (bkz: dj ekolü)
 • telefon kodu 253* olan ulke.
 • haritada ulke bulmacana oyunlarinda en cok sorulan ulkelerden biri.
 • doğu afrika'da, doğuda kızıldeniz ile aden körfezi arasında bulunan ülke. kuzeyinde eritre, batısında ve güneybatısında etiyopya, güneyinde de somali vardır. ülkenin stratejik konumu ve afrika'nın kuzeydoğu serbest ticaret bölgesi olma statüsüne bağlı olarak cibuti ekonomisi, hizmet faaliyetlerine dayanır. başkentinin ismi ile ayni olan ülkelerdendir.
 • bunun* baskonsoloslugu* ankara'da konur sokak'ta yaman dersane'nin bitisigindedir. ya da en son oradaydi. diger ulkeler saray yavrusu seklinde elcilik binalarina sahipken burasi* bir daireden ibarettir.
 • fransa, 1862-1900 yılları arasında bu toprakların yönetimini aşama aşama ele geçirdi. etyopya ve somali bölge üzerindeki iddialarından vazgeçmekle birlikte birbirlerini bölgenin kontrolünü ele geçirmeye çalışmakla suçlamışlardır. o arada fransızlar olayı bitirmiştir...
  1976'da afar* ile issa* arasında çatışmalar oldu. 27 haziran 1977'de kazanılan bağımsızlığa kadar bölgeye iki ülkeden göçler devam etti.
hesabın var mı? giriş yap