• kurtarıcım olan krem. mükemmel bi şey.
  • bilim adamları, kaplanların yaralandıktan sonra yaralarını bir bitkiye sürerek hızla iyileştirdiklerini gözlemlemişler. işte bu kremdeki etken madde, o bitkide bulunan madde. her türlü yarayı, yanığı hızla iyileştiriyor, düzenli kullanılırsa izleri bile gideriyor. dün kolumu fena halde yaktım, hem de iç kolumu. kremim bitmişti ve acılar içinde kıvrandım. başka uyduruk bir krem vardı gerçekten hiçbir işe yaramadı. candır bu krem, her evde bulunması lazım.
  • delinin sikini bellediği gibi bellenmiş krem. dimethicone (silikon) içeren kremi de her yerde övmezsiniz aq.
    içeriği mucize falan değildir. centella asiatica (madecassol'un etken maddesi) içeren her şey hızlı iyileşme, hızlı nemlendirme, hızlı yatıştırma ve onarım sağlar. panthenol ve shea butter da koymuşlar. e artık bi zahmet iyi gelsin aq. hadi titanyum dioksiti anlarım, cilde mekanik filtre sağlıyor bla bla. ama kimse demiyor ki aga dimethicone ne geziyor içinde? şimdi diyecekler ki dimethicone cilde ipeksilik verir, kayganlık verir, bariyer oluşturur. tamam kardeşim bunları yapıyor zaten. amaç o. peki ya komodojenik etkisi? tıkayıcı etkisi? düzenli (günlük) kullanımda ciltte birikmesi? buna para vereceğime gider şerefimle madecassol sürerim. ille de para vereceksem cicalfate falan alırım. silikon türevlerini kayganlaştırsın diye anca çüküme sürerim başka da bir yerime sürmem.
    bir de şey var bak, bayılıyorum bu açıklamaya: "dimethicon'un cilde zarar verdiği kanıtlanmış bir şey değil makaleler öyle diyor" e zarar vermediği de kanıtlanmış bir şey değil. ama tıkadığı, komodonejik olduğu, alerjenik olduğu sayısız defa rapor edilmiş bir şey.

günlük nemlendirici & bakım kremleri silikon türevleri (metikon, dimetikon, siklometikon, dimetikonol, fenil trimetikon, dimetikon, copolyol) içeriyorsa almadan önce silikon içermeyen alternatiflere yönelmek lazım. (bence)
    tüm hanımefendilerden özür dileyerek bir şey söylemek istiyorum. eğer kadınlar tarafından bellenen bir şey varsa o şeyden uzak durun olm. sabah akşam cilt bakımı diye tutturup ekseriyetle bir elinde sigara bir elinde kola spor falan yapmadan okuduğu ne idüğü belirsiz blog yazılarını dermatolog edasıyla her yerde satan tipler var ya, heh işte onlardan iyice uzak durun. kaçın lan kaçın.
  • bu krem sanıldığı gibi (bkz: #155384681) yüze günlük bakım amaçlı sürülen bir krem değildir.
    onarıcı bakım kremidir. sivilce ve açık yaralara sürülmesi uygun değil. yanıkları yatıştırmada, hemoroid gibi rahatsızlıklarda, pişik ve tahriş gibi cilt kızarıklığı ve kabarıklığı problemlerinde çok daha etkili bir ürün.
    vücudunuzu kortizona alıştırmak ve cildinizi incelterek hastalıklara daha açık hale getirmek yerine bunun gibi dermokozmetik tercih edebilirsiniz.
  • tam adı cicaplast baume b5 olan balsam'dır. la roche posay markasının en ünlü ürünlerinden biridir. güneş kremli versiyonu ve jel formunu da çıkarmışlar.

cildim kötüye gitmeye başladığında ne yaparsam yapayım geçmeyen birkaç sivilcem için kullanmaya kadar verdim. içinde antibakteriyel ajanlar varmış, iyi gelir deneyeyim ne kaybederim dedim ve bir hatftadır sabah akşam yüzümü temizledikten sonra tüm yüzüme sürmeye başladım. bazı sivilcelerimi cidden geçirdi sadece yanağımda bir tane var şuan o da iz gibi onu da geçirene kadar kullanıcam bakalım. cilt kalitemi arttırdı diyebilirim, cildim daha aydınlık ve canlı görünüyor. nemlendirmesi kuru ciltler için yeterli gelmez bence ama benim cildim karma olduğu için ekstra krem sürme ihtiyacı duymadım üstüne. ara sıra gece maskesi olarak kullanmaya devam edicem gerçekten çok başarılı bir ürün.
  • bir yanık kremi.

2 hafta önce kolumdaki keloid dokusunu yok etmek için lazerle yaktı cilt doktoru. sonrasında da bu kremi verdi ve sabah akşam kullanmamı söyledi. aslında ilacın üzerinde tam yazan "cicaplast baume b5" ama adı mıdır yoksa modeli mi bilemedim. yalnız bu kremi kullanan var mıdır bilmiyorum da, ben ne zaman sürdüysem yarada yanma hissi oluşup hafif bi kanama başlıyor. mesela lazer işlemi gerçekleşirken baya kanıyor. ardından yanık dokusu olduğu için kupkuru kalıyor. bir de benim keloid dirsekteydi. ne zaman kıvırsam kolumu etim yırtılıyormuş hissi oluyordu. kremi sürünce nemlendiriyor tabi iyi geliyor ama nemlendirmeden önce baya bi yanma hissi yaratıyor. ardından da ordaki krem, hafif kanama yaptırıyor ve oraya buraya bulaşıyor. başka kullananlar veya bilgi sahibi olanlar varsa yeşillendirebilir. bu hafta kontrole gideceğim zaten, bişeyler öğrenirsem ekleme yaparım.
hesabın var mı? giriş yap