• 1 dk lık saygı duruşu
  • işte bize böyle entryler lazım !
  • hesap doğru ise, ramço kan emici bir patrondur.

ama kişi erol günaydın olunca, olmuyor lan bu sıfat. kesin bir bit yeniği var diyorsun.

edit: ayrıca bu işe bu kadar emek harcamak için çok ciddi bir can sıkıntısı gerekiyor.
  • gidip akasya durağı'nın cirosunu hesaplayayım ben de. nuri baba da boş adam değildi.
  • bazen iller arası müşteri de alıyorlardı en azından ayda bir uzun yol müşterisi eklenmeliydi eksik veri var güvenemedim.
  • saygı duymakla küfür etmek arası kaldım.
    önümü mü iliklesem, şarap çana.. neyse.

emek emektir. ama bir fıkra vardı;

padişahın biri, beni şaşırtana altın verecem demiş. bir sürü insan toplanmış, numaralarını sergilemiş.

bir tanesi, eline almış bir dikiş ipliğini, 50 (yazıyla 50) adım uzağındaki dikiş iğnesinin deliğine ipliği havada takla atarak fırlatmış ve ipliği delikten geçirmiş.

padişah, ağzı bir karış açık, verin şuna altınlarını ama kenarda da 30 sopa vurun demiş. neden diye sorduklarında, bu kadar boktan bir şeye vakit harcayacağına faydalı bir şey yapsaymış pezevenk demiş.

hayırlısı tabii.

edit : bi arkadaş, aşağıda yazmış. harun reşit olduğu rivayetmiş.
  • bu beyni dondurup gelecek nesillere parmakla göstertmek lazım
  • manyakmısın bilader, tek tek hesaplamış, hadi sen hesapladın, bizde okuduk. bizde manyaklıkta boş değiliz hani.
  • tam ekşi sözlüğe yaraşır, bilgi dolu bir hesaplamaya konu olmuştur.

--- spoiler ---

2001 yılı için benzinin litre fiyatı 1.24 imiş.
    ...
    2001 yılındaki asgari ücret net 122 lira.
    --- spoiler ---

o dönem 98,3 litre benzin alınıyormuş. şimdi ise, asgari ücret 2.324,70 ve benzin 6,17 tl. yani 376,7 litre.

beraaabeeer yüüürüdüük biiz buu yollaardaaa
hesabın var mı? giriş yap