şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başrolünde deniz türkali,altan gördüm, damla cercisoğlu ve özdemir çiftçioğlu'nun oynadiklari tiyatro kedi'nin bu sezonki yeni oyunu.
  • daha kötü bir tiyatro oyunu nasıl olabilir bilmiyorum. konusu 2. sınıf türk dizisinden halliceydi. tanıtım metninde yer alan vaad ile ortaya koyulan oyun arasında alaka yok.

yahu hepsini geçtim, 20. yy'ın başında ve pera'da geçen oyunun bir kısmında requiem for a dream çaldı.

çok değerli oyuncuları var. emeklerine laf etmek istemem ama böyle oyun olmaz olsun.
  • http://tiyatronline.com/…cekci-sokagi-cinayeti-7814

öncelikle oyuncuların önünde saygı ile eğiliyorum. hepsi birbirinden iyi idi. ancak oyun kötü.

konu özeti ile oyunun alakası yok. farklılıkları yazsak spoiler olur, o yüzden yazmak istemedim. daha hızlandırılıp tek perdeye indirilse daha iyi olabilir belki diyeceğim, ama yok bence o da olmaz. konu sıkıcı çünkü.
  • kadronun iyi, olayi isleyislerinin kotu oldugu oyun. belli emek cok ama olmamis. oyunun ismi insani beklentiye sokuyor ama ele aldigi konu: 'bir insan nasil sevilmemeli?'.

--- spoiler ---

oyunun adinda cinayet geciyor, polisiye oyun beklentisiyle gidiyorsun ama kadinin gecmis yasantilarindan yola cikarak kizina yansittigi endiseler, annenin kaderi kizinin kaderi olmak zorunda mi sorgulamalariyla surup gidiyor. eee hani nerde cinayet derken o kisim da hizla ele alinip perde kapaniyor.
    ve 'ben nasil sevecegimi bilmiyordum' diyen bir adamin nasil sevmemesi gerektigini de gozler onune seriyor.
    --- spoiler ---
  • konu oldukça klişe, sahneleme kurtarmıyor. deniz türkali'yi sahnede izlemek mutluluk verici, sadece bu.
    metinde eski türkçe kullanıyorsunuz, aldülhamid dönemi; saf, temiz, beyazlar giyen başrol oyuncumuzun kolunda ve ayaginda dövme var, sevgilisine hitabı "aşkım"; hiç bu seyirci oyuna girebilir mi diye düşünmeyin...