şükela:  tümü | bugün
  • ciceklerin kesinlike etkilendikleri bir durumdur. onlarla guzel guzel konustugunuzun ertesi gunu tomurcuklanmaya ya da bir guzel acmaya basladıklarını gorursunuz.ruh halinizdeki değisiklikleri de anında hissederler. dikkat edin uzgunseniz, hastaysanız onlar da bundan hemen etkilenirler. bizzat sahit olunmustur.
  • genellikle sulama işlemi esnasında yapılır, böylelikle daha sağlıklı tüketirler sularını canlarım benim. kafam bozuk olduğunda hırsımı onlardan çıkarıyorum, hemen yapraklarını döküp boyunlarını büküyorlar. sonra gönüllerini alıyorum tabi, seviyorum onları.
  • ugur ozakinci'nin zaman gazetesi'nde 8 haziran 2003 tarihinde hastaliginin biraz kendisine nefes aldirdigi bir donemde kendisine hediye edilen bir menekse ile dostlugunu anlattigi, "benim guzel mor cicegim` isimli yazisinda da degindigi konu:

".. artık, sabahları uyandığımda “günaydın” dediğim biri var hayatımda. uzun uzun sohbet ettiğim, yazılarımı okuduğum, dokunduğum, bana mor mor gülümseyen ve artık hiç boynunu bükmeyen biri...
    bu çiçek, bana sevginin bambaşka boyutlarını öğretti..."
  • daha doğal bir hayata ağıt yakmaktır.

e adama sorarlar sonra ama: "madem çiçeklerle konuşacaktın, neden kendini betonların içine hapsettin?"
  • hafta sonlari anneme gittigimde "yaptigim sey".

birkac saksi aksam sefasi ve kucuk sivri biber besliyorum balkonunda. kendi evimin balkonu yok, cam kenarinda da olmaz...

sanki sivri biberler muhabbet edince daha bi guzel buyuyorlar. boyle daha cok oluyorlar sanki. aksam sefalari annemin gulunden daha guzeller. aslinda onlarla degil, gulle konusuyorum; catla kiskancliktan kibirli cicek...

ya da deli miyim acaba? annem gormese bari...
  • bazı teyzelerimizde menapoza giriş anlarında eklemlenen bir hardware gibidir. illaki konuşurlar çiçekleriyle, “çiçek sevildikçe, konuştukça serpilir, güzelleşir” sözü menapoz öncesinde bir çiple beyinlerine yerleştirilmiştir. dilerseniz bu multifonksiyonel çipten yayılan düşünce dalgalarına bir göz atalım. ilgili ek aşağıdadır, arz ederim.

“huyu güzel olsun huyu.. yüzü güzel olacağına..”
    “nerede o eski aşklar, o-hooo..”
    “evladım sen şöyle yana kay, ben şaşkında iniçim..”

şüphesiz ki bütün beyaz türkleri yetiştiren onlardır ve şüphesiz ki onlara müteşekkiriz.
    cennet ayaklarınızdan kayıp giden bir yürüyen merdiven olmasın. amin.
  • (bkz: muhsin bey)
  • karşıdan bakıldığında icra edeni biraz tuhaf gösteriyor efendim bu eylem. hele kahramanımız bir yandan da çiçeğin yaprağını okşuyorsa... vah vah...