*

şükela:  tümü | bugün
 • paintball sahasının kurukafalı uyarılarla çevrili olduğu, her adım bası giriş yasaktır levhasının gorulebileceği, yurdum kırolarının işgalinde apayrı bir piknik diyarı. pis bir yer.
 • izmir manisa yolunun 10. km sinden sağa doğru sapıldığında (bu noktada bir hatırlatma yapmak isterim, sağa dönmeden önce tabelayı ve gerçekten sağa doğru bir yol olduğunu kontrol etmekte fayda var, sözlükte okuduydum kesin doğrudur diyerek 10. km ' den yallah sağa dönerseniz şarampolün dibinde bulabilirsiniz kendinizi maazallah.. 10 km farazi bir rakamdır, 9 olur, 11 olur ben mesuliyet kabul etmem... izmir manisa yolu tehlikeli bir yoldur) birkaç km daha giderek ulaşılabilen bornova ' ya bağlı bir köydür...

  izmir ve civarındaki popülaritesini oldukça büyük bir alana kurulu orman dinlenme yerine* borçludur...

  bunun dışında zamanla izmir ' deki piknikçi, günübirlikçi, evde kahvaltı etmeyeyim kendime dışarı atayımcı kitlenin potansiyelini gören uyanık zihniyetli işletmeciler tarafından irili ufaklı bir sürü kahvaltı mekanı ile dolup taşmıştır çiçekliköy ve civarı...

  genelde birbirinin aynı olan bu işletmeler, 14 km ötedeki (yalnız mesafeyi nasıl sallıyorum belli değil) bornova kipa ' dan aldıkları zeytin, salam, sucuk, yumurta, peynir, domatesi; otantik, yerel, köy mutfağı, doğadan, dalından, kümesinden kisvesinde biz değerli haftasonu olsa da evden kaçsak izmirlilerine gayet güzel satmakta, karlarına kar katmaktadırlar...

  çiçekliköy ' den yola çıkıp kahvaltı sektörünü irdelediğimiz bu entry ' miz burada sona erdi sevgili okurlar... bir başka entry ' de görüşmek üzere esen kalın.

  özel istek üzerine düzeltme: yaka köy ' deki benim de son derece memnun kaldığım ve bu entry ' nin kapsamı dışında tutmak istediğim köyüm kahvaltı salonu ' nun yumurtalarını köy tavukları yumurtluyormuş... valla.. birinci ağızdan, tavukların sahibinden mesaj aldım...

  eğer peynir, sucuk ve diğer üreticilerden de benzer feedback ' ler alırsam buraya eklemek boynumun borcudur...
 • izmir'den manisa yönüne yaklaşık 10 km gidilerek ulaşılabilen hafta sonu kahvaltı kompleksi formatındaki köy. baharın gelişi ile izmir ve manisa ahalisinin otladığı mera.

  izmir yönünden köye gelmeden iki km önce uygun bir yerde durularak tüm izmir körfezini seyretmek hatta köye hiç gitmemek bile mümkündür.
 • izmir'e bu kadar yakin bir ormanlik takilma yeri zor bulunur.. kanimca bahar-yaz gibi ak$amlari mangal-raki yapmak icin super bir tercihtir mekandaki envai ce$it ocakba$i restoranlar. ki$ ortasinda dahi guzeldir ak$am alemi.
 • kahvaltı/piknik/oksijen diyarı. hayatımda ilk defa ata bindiğim yer.
  bilmeyen hemen girişteki kahvaltıcıda (çamaltı) fiks menü kahvaltıya fit olur, bilen köyün derinliklerinde daha orman içi yerlerde daha güzel kahvaltılar eder. yani bilmeyen kazıklanır bilmeyen süper yer içer. (bkz: bilenle bilmeyen)
 • pazar kahvaltıları için son 10 yılda moda merkezi olmuş mekandır.
  örneğin köyüm en popülerlerinden dir. geç kalırsanız ayakta beklersiniz. malum kahvaltıya gelindiğinden oturan kolay kolay kalkmaz.
  doğal kahvaltılıklar ve gözleme ilgi nedenidir. şehre hem yakın hemde doğal ortam olması en büyük avantajıdır. 3-4 kahvaltı yeri dışında vasattır. otel kahvaltılarına benzer. ortalama kişi başına kahvaltı 15 tl'yi bulmaktadır. farklı aktiviteler yaplır, atv, paintball, hayvan çiftlikleri gibi.
 • psihi vathia'yı hatırlatan yerdir.
 • yerfıstığı isimli kahvaltı ve mangal mekânını ailecek pek beğendiğimiz yer. aydın'a gidiş telaşı nedeniyle mangal rakı yapamadık ama çocuklarla birlikte ettiğimiz kahvaltı gayet güzeldi. bir de çayı semaverde yaparken demlik poşet kullanmasalar süper olacak.

  arılar da biraz fazlaca gibiydi ama uysal balarıları sonuçta, "elleşmeyince dokanmıyorlar".

  dolapta hazırlanmış duran, kimi borcamlarda terbiyesinin tamamlanması bekleyen etler ve de pirzolalarda kaldı aklım. mekân sahibi ayşegül hanım "siz alkollü araba kullanmayı dert etmeyin, evlere servisimiz var." dedi. kısmet. bayramdan sonra bir uzamalı o taraflara.
 • pazar kahvaltısı için mükemmel mekanların bulunduğu, izmirliler için çok iyi bir fırsat. ayrıca resmi adı çiçekli sanıyorum buranın. manisa ile bornova arasında bir yerde kalıyor. küçükken de hatırlıyorum bomboş bir yerdi ve izmirliler uçurtma şenlikleri için burada buluşurlardı.

  https://foursquare.com/…öy/4cb18feb39458cfab5670ca0