• ayaküstü adam düdüklemenin peşinde olan site. mis gibi en popüler çiçek sitesinden seken, şaşıran müşterileri toparla, ne bir üyelik sistemi ne doğru dürüst çağrı merkezi hizmeti ver oh ne ala. çiçek gönderimi zaten opsiyonel. belki gider belki gitmez.

lan zaten adamakıllı çiçek teslim etmen gereken 3-5 gün var. onda da kolpalıyorsun. araca yüklendi şu saatte orda bu saatte burda bilmemne. anneannemize bir sürpriz yapacaktık içine ettiniz. bravo.

sonra da pişkin pişkin bugün ya da yarın göndersek olur mu diyor ( 1 gün boyunca yapılan aramalar sonucu anca ulaşabilince alınan cevap)

türkiye'de para kazanmak ne kolay ya ben de yemeksepeti.net diye bir şey açıcam kafama göre takılıcam karışan görüşen yok ne de olsa.
  • şu üstte yanlışlıkla sipariş ettim diyen malların arasına bugün ben de dahil oldum. yanlış yerden sipariş ettiğimi farkedince gelip yorumları okudum. tamam dedim dolandırıldık amk. gittim ciceksepeti.com dan da sipariş verdim. her iki çiçekte aynı anda gitmiş. yavşaksınız oğlum..
  • ben de geçen yanlışlıkla bu siteden sipariş verdim, yanlış site olduğunu farkedince müşteri hizmetlerini arayıp, "yanlış çiçeği sipariş etmişim, iptal eder misiniz başka bir çiçek sipariş edicem" dedim sağolsunlar hemen ettiler ve çiçeksepeti.com dan siparişimi verdim.
  • sipariş verdikten 10 dk sonra kendilerine ulaşıp iptal etmek istediğim fakat dağıtıma çıktı diye kandırıp,beni mağdur eden sitedir.çünkü yanlış bir sipariş verdim ve o siparişin ulaşmaması gerekiyordu.rezil oldum sayelerinde.
    ürünümüz hazırdı cok hızlı çıktı diyor bi de üstüne yazılacak notun çıktısını alman bile 10 dakika sürmez.kimi kandırıyorsun.
  • ben de buradan 8 mayıs'ta sipariş verdim ve aslında çiceksepeti.com olmadığına bugün uyandım.

asla başıma gelmeyecek sandığım şey oldu, boomer gibi tongaya geldik iyi mi. adamlar google'a yazınca ilk çıkan siteydi onlara tıkladım hiç kuşkulanmadan. siparişimi de teslim edememişler, siteye girince iptal falan da yok. resmen dolandırıcılara denk gelmişiz anneler gününde, rezilliğe bak. bir de gidip çiçeksepeti'nin başlığında onlara saydırıyorum, mallık seviyem tavan.

abi kafamı duvara vuruyorum ya nasıl uyanmadım diye, bir de üye girişi yapmaya çalışıp şifremi unuttuğumu sanıp yeni hesap açmam ama konuya hala uyanmamam. basiretim kapanmış resmen. böyle bir sahte siteyi nasıl dava ile falan kapatmamışlar hayret bir şey ya.

edit: aslında cicekmarket.com olarak faaliyet gösteriyor ama ciceksepeti.net olarak da site açıp buradan sipariş topluyorlar anladığım kadarıyla.

edit 2: uzun beklemeler sonrası sonunda ulaştım ve siparişimi iptal ettirdim. ertesi gün de param hesabıma yatmıştı. bu macera da böyle son buldu.
  • sakın sipariş vermeyin. ben de çiçeksepeti.com zannettim. bu dolandırıcılar google o şekilde reklam vermişler. ara yüzleri de çiçeksepeti.com ile aynı. siparişiniz saatinde gitmez. gider mi gitmez mi o da belli olmaz.

edit: edilmiyor. sms ve mailinize "siparişiniz ..... teslim edilmiştir" deniyor ama teslim edilmiyor. çok net dolandırıcılık dikkat edin.
  • sitenin kendi açıklamasına bakılırsa, aslında haksız olan ve üste çıkmaya çalışan bildiğimiz çiçeksepeti firması imiş…hangisi doğru söylüyor bilemiyorum tabi!

https://www.ciceksepeti.net/isletme-bilgileri/
  • ciceksepeti.com'un imitasyon hali, muhtemelen aralarında sayısını bilemediğimiz davalar dönüyordur marka sebebiyle.

yani en büyük problemin imitasyon olarak daha küçük haline de sahip olmuş olduk.
    yolunmaya devam :d
  • öncelikle dolandırıcı değiller, iyi ki de değiller çünkü bu sayede çiçek sepeti nokta com'a geçirebildikleri kadar geçirsinler.

çiçek yollama ihtiyacı olmayan yalnız bir yıkık `::(` olduğum için 40 yılda bir eşin dostun işe girişinde çocuğu olduğunda vs yolluyorum. bu sebeple de çok da bilgim yoktu maalesef çiçek gönderme sitelerinden. bildiğimiz bir çiçek sepeti var sektörün birincisi o kadar. bir dostun iş yerine doğum günü vesilesiyle çiçek yollayacağım, google'a girdim, çiçek sepeti yazıp ilk çıkan siteye tıkladım. çiçek seçip adresi girip bilgilere de 09.00-14.00 arası olsun diyerek siparişi tamamladım. dedim öğlen olmadan gider koskoca çiçek sepeti sonuçta. saat 16.30 oldu kontrol ediyorum hala yok, canlı destekten öğreneyim derken çaktım mevzuyu. hemen bir zamanların kutsal bilgi kaynağı olan malum kanser siteye girip baktım ve dolandırıcılık olmadığını öğrendim. ama maalesef burada herkesin yazdığı gibi bende de gecikme problemi oldu.

bir konuda haklarını teslim edeyim; canlı destek yok ancak telefonla müşteri hizmetlerine çabuk ve kolay şekilde ulaşılıyor, çalışanlar da çok kibar ve yardımcı insanlar. kendilerine 18:30'da iş yerlerinin kapandığını, doğum günü çiçeği olduğu için de başka gün teslim etmenin manası olmadığını, bu sebeple o saatten önce teslim edilemeyecekse siparişi iptal etmek istediğimi söyledim. ilgili saat civarında beni arayıp siparişin iptal edildiğini söylediler. şimdi bekleyeceğim para iadesi olacak mı diye, burada yazana göre 2 3 gün içinde oluyormuş. olmazsa editler bilgi veririm, olursa da umrumda olmaz geçerim.

sonuç olarak dolandırıcı bir site değil ama eşe dosta mahçup eden bir site. eğer benim gibi denk gelmediniz de bile isteye girip almak istiyor ve bilgi almak için bu entry'i okuyorsanız gidin sonu .com'lu olandan alın.

benim asıl şaşırdığım çiçek sepeti gibi bu konuda birinci konumda olan firmanın böyle bir tufaya nasıl düştüğü. belli ki diğer isimde bir hukuksuzluk yok ama böyle bir şey yaşanmasın diye benzer isimdeki site isimlerini önden alırsın, google'a para basıp isimle arttığında en başta yer almasını sağlarsın vs. ben takdir ettim adamları, bu enayilerin açığını kullanmışlar yoluna bakıyorlar. bana da ders oldu istediği kadar büyük firma olsun bundan sonra kenarına köşesine iyice bakarım.
  • maalesef eşimin doğum günü için, orijinal ciceksepeti.com zannederek sipariş vermek gafletinde bulunduğum organize dolandırıcılık sitesi.

hanıma mahcup olduğuma mı yanayım, dolandırıldığıma mı yanayım, giden paraya mı yanayım.

siz söyleyin a dostlar hangisine yanayım.
hesabın var mı? giriş yap