şükela:  tümü | bugün
  • aslında kategorileri sevmiyorum.
    ama anlamlandırmak icin bazen ifade ederken kategorilemek mecburiyetinde kalıyoruz.

ucarı kız serseridir. anı yasar. sorgulamaz. uzun omurlu sozler vermez. kafası her daim guzeldir. kendinden cok kimseyi onemsemez. isin eglencesindedir. gece kuluplerinin sadık uyesidir. ringo ringo siseler ondan sorulur. kimseyi takmaz. insanların hakkındaki dusuncelerini onemsemez. hızlı yasa genc öl yasam felsefesidir.

cici kız prensipleri kendinden once tutar. her daim dogru davranmaya calısır. ucunu gormedigi tunele girmez, omurluk sozler onun icidir. oturaklıdır. bir agırlıgı vardır. secicidir. her ortamda agırlıgıyla farkını belli eder. olculudur. onu asla zil zurna sarhos gormezsin, agzıyla icer. onu asla asırı deli dolu gormezsin, eglenmeyi bile dogru olceklerle basarır.

bence degisiyorum, degisiyorsun, degisiyoruz.
    hayatın donemleri var.
    icinde bulundugun donemin kendi talepleri var.
    ben ne ucarı kızı tukakalarım, ne cici kıza bulunmaz nimet muamelesi yaparım.

ama kendi adıma oyumu cici kızdan yana kullanıyorum.
    keske hepimiz hem psijkolojik olarak, hem secimlerimizde onun tarafından kullansak hakkımızı....
  • bir eski sevgilim beni itiyorsun dedi. eskiden onu cekiyormusum. artık fazla edepli olmusum ve onu itiyormusum. butun cekiciligimi yitirmisim.
    dun de bir arkadasın favoriledigi yazıyı okudum: kadınlardan kadınlara tavsiyeler: icinizdeki orospuyu oldurmeyin.
    son donemde bunlar uzerine dusunuyorum.
    ne istiyorum* ben kimim* kim olmak istiyorum*
    basım one egik yurumek istemiyorum mesela.
    kimse bana asırı edeplisin de desin istemiyorum.
    hicbir acıdan asırı olmak istemiyorum.
    ama havai, bilincsiz, suursuz da olmak istemiyorum. hic istemiyorum hatta.
    son donemde ucarı taraflarımın cok torpulendiginin ben de farkındayım ama cok huzurluyum. anlatamayacagım kadar cok huzurluyum. iyiyim boyle.

asırı mazbut kızla, asırı ozgurlukcu kızın arasında bir yerler guzel bence.
    edepli. duzgun. ama ne bileyim en basitinden hayatında olan adamı tahrik etmeyi de bilerek. evli normal bir kadın gibi iste.

asırı ozgurlukculukte mutsuz oluyorum ben.
    o ben degilim.
    ama asırı mazbutlukta da iyi olsam da cok iyi de degilim. bi seyler ters gibi geliyor.
    ikisinin ortası. her seyin dengelisi.
    98.
    medeni ve edepli.
  • cıcı kızı hepımız tanıyoruz. agırbaslı. edeplı. vs vs.
    ama ucarı kızın hakkı yenıyor. hayat dolu, bıcır bıcır, gulmeyı guldurmeyı cok seven, hep kendı olarak sana gelen, degısık, farklı, kendıne ozgu..

eskı entrylerıme bakıyorum da ne degısık ınsanmısım ben.
    kımseyı ıplemedıgım, gulup eglendıgım bır dunyam varmıs.
    ama ıste cok huzursuzdum. durmadan savas halındeydım.

sımdı de cok huzurluyum. edeplı edeplı takılıyorum. herkes onaylıyor benı.
    ama butun gupusguzel renklerımı kaybettım sankı. sıradanlastım.
    baska cıcı bır kızdan benı kım ayırabılır bılmıyorum.

sunu sectım, bunu sectımlık bır durum yok.
    ıcın nasıl davranıyorsa dısın da o oluyor..
    ıkısının de kendı guzellıklerı var..
    ama ucarı kız daha hayat dolu, daha canlı.. hayatınızı kıpır kıpır yapmak ıcın var.. ve kalıplarla dusunmeyen, sıze kendınız olmak ıcın alan acan, mutlu, dogal bırı..

mantıklı ucarı, abartmayan ucarı kız dıye bır kategorı varsa benım oyum kendılerıne.
  • "ah cici kız cicili bicili giyinince sen kendini bir şey mi sandın?" dese de çelik, siz cici kiz olun. sonunda iyiler mutlaka kazanır.