• kumrular sokakta bir donerci. komurde doner imkani.
    (bkz: uc ceyrek)
  • ankara'da kumrular sokak'ta bulunan ankara'nın en iyi dönerini(ankara döneri'ni) yapan dönerci. açık olduğu saatler içerisinde birkaç dakika boş durduğunu göremezsiniz, tüm bakanlıkları beslemesine rağmen nasıl hala dükkanı büyütmemekte ısrar ettikleri ise anlaşılmaz.
  • ankara- kızılay'da kumrular sokak'ta yer alan, fikrime göre ankara'nın, kıymasız dönerin bir ankara tadı olduğu bilgisinden yola çıkarak mantığıma göre türkiye'nin en güzel dönerini yapan yer. üç çeyreğe birbuçuk sade döner yanında ayran tavsiye edeceğim, özellikle yalnız ve aceleniz olduğu zamanlarda, bazen de canınız döner çektiğinde gitmenizi salık verdiğim, boş olduğunu görmenin hemen hemen imkansız olduğu, temiz çalışan dönerci.

döner ustasının işini bırakıp eldivenini, bonesini ve maskesini usulca çıkartarak dükkandan dışarı çıkarak hapşırmasının akabinde içeri girerek ellerini yıkadıktan sonra işine devam ettiğini bizzat gördüm. takdir ettim.

ayrıca bu müessesenin kasasında direkt olarak 2,5 porsiyon düğmesi mevcuttur, denenmesi şarttır.
  • hayatınızda yiyebileceğiniz en güzel dürüm dönerini burda bulabilirsiniz. öyle güzel ki. kömürde olmasından kaynaklansa gerek çok lezzetli, bi de annem demişti kuyruk yağı da olabilir tabi. lise yıllarımda arkadaşımla keşfettiğimiz yer, daha sonra öğrendim ki baya baya ünlüymüş. hatta bir ara her hafta giderdik dürüm yemeye buradan.
  • efsane dönerci. dönerlerini olması gerektiği gibi kömürde yaparlar. herhangi bir ölümlünün hayatında tadabileceği en iyi et dönerdir o kadar da iddialıyım. kendi yaptıkları ayranları da ayrıca bir hayli lezizdir. o göt kadar mekana her girişinizde, kasada aynı yavaş konuşan "hoşgeldin abim - abime bir ekmek bir ayran" cümlelerini loop'a almış dayıyı her gördüğünüzde içinizi garip bir sevinç ve sıcaklık hissi kaplar. bu muhteşem mekanın ve dönerin tek kötü tarafı 1 porsiyonun az gelmesi ve 2 porsiyonun bütçeyi zaman zaman zorlamasıdır. yoksa lisedeyken babamla gittiğimizde o ısmarlıyor diye 1 ekmek + 1 lavaş + 2 ayranı mideye indirip nirvanaya ulaşıp metroda bebekler gibi uyuduğumu bilirim.

aba'yla yok efendim hosta'yla falan aynı fiyattaydı en son, yapmayınız etmeyiniz efendim burası kıyas kabul etmez. kumrular'da, giderken sağda dönerken solda*.
  • yeteri kadar parayı bu iş için ayırıp mutlaka lavaş arası ya da taş fırın ekmeği arası duble porsiyon yenmesi gereken, her zaman aynı lezzeti tutturamasalar da, dandik döner üreticisi hosta,aba piknik gibi mekanlarda "döner" adı altında yapılan saman lezzetli uyduruk yiyeceklere her koşulda on basan bir kalite de olan, ankara'nın sayılı güzel geleneksel dönercilerinden biridir.
  • bugüne kadar bünyeme yaklaşık 1 besili öküzü katmama vesile olan, yıllardır vazgeçemediğim tek lezzet durağım.

dünya döndükçe sen de ol hep cici piknik.

(bkz: abime bir lavaş bir çeyrek bir ayran ver)
  • ankara'nın en iyi dönercisi.
  • sadece döner ve içecek satan, 1 metrekarelik alana sahip bir konsepti olan dönerci. tadı iyi ama bir daha gitmem.
  • ankara'nın en iyi dönercisi olduğunu söylemeyecek olmamın tek sebebi daha önce bin kez söylenmiş olması. 1 metrekarelik alanda dünyanın en iyi dönerini yapmakta arkadaşlar, bu açıdan da eşsizler. deneyecek olanlara, akşam 6'dan sonra gitmemelerini öneririm.
hesabın var mı? giriş yap