• söz ve müziği sibel alaş’a ait olan güzel şarkıdır.
  • bengü'nün en sevdiğim şarkısıdır, hatta sevdiğim tek şarkısıdır. pop namına sevdiğim 3-5 şarkıdan da biridir. belirli aralıklarla girer dinlerim. çünkü bu şarkıda çok net, buram buram kokan 90'lar kokusu var. bu şarkı, dinlediğim ilk günden beri alır beni hep doksanlar popa götürür. az önce yine dinlerken bu 90'lar kokusunun nereden geldiğini, kokunun kaynağını öğrendim. bu şarkının sözü ve müziği sibel alaş'a aitmiş. öğrenince hem çok şaşırdım hem hiç şaşırmadım. sibel alaş büyük kadın vesselam.
  • bengü'nün pek eğlenceli, pek pop şarkısı. dile de takılıyor, kurtulabilene aşkolsun.
  • yapacağın şeyde ne kadar gerçekçi olduğunu gösteren pekiştirme ikilemesi.
  • her dinleyişimde bana; anafen yayınları oks kitaplarını ve güvender %100 matematik kitabını hatırlatıyor. zaman çabuk geçiyor gerçekten de.
  • ciddiyet anlatan, aslinda sozluk anlaminda ama tek kelime gibi kullanilma egiliminde bir sozcuk obegi. onceleri $aka sanilan bir durumun ciddi oldugunun anla$ilmasi durumunda yorum yapilirken veya soru sorarken kullanilir.
    "- ben gidiyom abi, kendimi daga bayir cayira neyim vuracam, sikildim anniyor musun sikildim..."
    "- birak ya, gul gibi i$in, yuvan var i$te..."
    "- istifayi bastim olm dun sabah, ben kacar."
    "- nasil yani... ciddi ciddi gidiyorsun yani?!"
    "- dogrudur!"
  • bengü'nün ikinci klip şarkısı.
  • bengü'nün bugün radyoda dinlediğim, çok tatlı aslında hareketli olmasına rağmen, sözleri bir o kadar da hüzünlü şarkısı - ya da ben depresyondayım ondan öyle geldi- .
  • bu gece ciddi ciddi taktığım ve loop'a alıp dinlemeyi bir türlü bırakamadığım bengü'nün şarkısıdır.
hesabın var mı? giriş yap