şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çıkarcı ak-troller ve özellikle aç, işsiz ve cahil bırakılmış mankurt kitleler neyse de, kendisini muhalif ve aydın olarak tanımlayan kesimde bile var olduğunu görerek nato-akp sultanlığının bu topraklardaki 15 yıllık kesintisiz zaferinin dinamiklerini anlayabileceğiniz sanrı. bu açıdan hayli faydalı...

  özellikle 11.12.2017 erdoğan-putin görüşmesi sonrasında resmi açıklamaya sıkıştırılan "haftaya s-400 işi tamam" cümlesi ortamı daha da şenlendiriyor.

  varlığını ingiltere-nato-israil çıkarlarının sağlamlaştırılması adına türkiye cumhuriyeti'ne karşı topyekun açılmış siyasi-ekonomik-akademik bir savaşa borçlu, milli görüş gömleğini fora etmiş akp yapılanmasının ve başındaki muktedir görünümlü aciz liderin böyle bir serdengeçtilik yapma ihtimali yok.

  bu tespitimde yanılıyor olmayı, yurdun her cephesinde konuşlanmış ural sınıfı taktik radar kontrol sistemlerinin, türkiye-iran-rusya-ukrayna tümleşik radar merkezlerinin, hisar hava savunma sistemimize entegre s-400 füze rampalarının fotoğraflarının ak-itlerce 6 ay sonra bana monte edilmek üzere bu başlık altına yollanmasını inanın çok isterim. montaj-şantaj-fetö-metö demez tebrik eder, helal olsun aynen devam der hülooğğğmuzu çekeriz. ama akp bu toprakları yönettiği müddetçe böyle bir ihtimal, elimizdeki açık kaynak verilere ve geçmişteki yüzlerce örneğe dayanarak gerçek olamayacak kadar düşük.

  s-400 bir güç yüzüğü falan değil. pek çok açığı olan diğer anglosakson ve avrupa sistemlerinden büyük farkları yok. ancak bu alım bereketli ve yasak bir dünyaya açılan yeni bir kapı olabilirdi. savunma sistemlerindeki plastisite kavramına muhteşem bir katkı ve ideolojik batı zincirlerini kırma adına da sembolik bir kazanım olacaktı. muhtemelen zarrab sopası ile hasır altına süpürülen onlarca önemli proje gibi, bu da yalan olup gidecek. birkaç sene önceki acıklı çin fd2000 hava savunma sistemi hikayemiz gibi bundan da dönüşümüz muhteşem olacak gibi duruyor...
 • s-400 olmadı torpil füze oda olumlu
 • amerikalıların bile bir an boş bulunup, halis muhlis kendi imalatları siyaset mallarını unutup içine düşüverdiği inanç hali...

  (bkz: abd'nin f-35'leri teslim etmeme karari/@minibus)

  başlığı açalı 6 ay olmak üzere. döt edilmeyi, rezil olmayı en çok istediğim yazılarımdan biriydi ancak maalesef kısmet olmayacak gibi duruyor. akp isimli partinin raf ömrünün dolmasına 1 ay kalmışken, bu isteğimin de gerçekleşme ihtimali kalmadı gibi.

  umarım bu buhran dönemini hep birlikte atlattıktan sonra, öz kaynaklarımızla karşılayamadığımız herhangi bir savunma sisteminin tedariki için çin, rus, fransız, vb menşeili firmalarla görüşmeden önce kan ter içinde acaba nato/abd ne diyecek korkularının egemen olmadığı, gerçek bir bölge lideri ve dünya öncüsü türkiye'yi kurma yolunda birlik beraberlik içinde ilerleyebiliriz.
  zamanında (1995-2002) bunu başardık, bu birkaç yılın ürünlerini topladık. yine başarabiliriz. enseyi karartmayın...
 • 2019 da ne olacaksa bütün ülkeler türkiye ile ilgili bütün adımlarına 2019 a erteliyor. buna rus s-400 leri de dahil.