şükela:  tümü | bugün
 • hiçbir tadı tuzu olmamasına rağmen, birayı ciddi ciddi oturup içen kişidir.

  bira o kadar overrated bir içecektir ki, bundan yıllar sonra çocuklarımıza utana sıkıla bu konuyu anlatacak, biralı fotoğraflarımızı kuzinede yakacağız, adım gibi eminim.

  şahsen baileys tarzı bir içecek varken amele gibi gidip bira ile ağzımı ve midemi kirletmem..
  sarhoş olmak istiyorsam da gider efendi gibi russki standart'ımı içerim arkadaş!

  tüm olay medya ve özentilik.
  dünyadaki tüm medyayı kontrol edebilirseniz, insanlara her şeyi yapturabilirsiniz.
 • bailey's şeker kamışıdır, bira ise arpa suyu.

  şeker hastası olmak istiyorsanız bailey's, midenizin asidite dengesini bozmak istiyorsanız bira içiniz.
 • ciddi ciddi değil, gayet rahat ve keyifli bir şekilde içiyorum.

  (bkz: açacağın başlığı sikeyim)
 • "bira o kadar overrated bir içecektir ki"
  hiç maddi sorunlar dışında bira içen görmedim. 14 yaşındaki ergenler dışında"ağğbi bira içiyoz yaaaaa bira çok iyiii anlatabiliyo muyum" diyenler dışında biraya iyi diyeni de görmedim.

  edit: bahsettiğim grup ekşide yazarmış.
 • ayran ile kola bir mi dedirten. her gün bailey's içip şeker komasına gireceğime her gün bira içer koca göbüşümle ortalarda dolanırım daha iyi.
 • m.ö. 2300 yılından beri insanlar ciddi ciddi bira içiyorlar.
  basit hesapla 4320 yıllık dünyanın en eski insanlar tarafından ciddi ciddi içilen alkollü içeceğidir bira.
 • kafa güzel iken entry girmemek gerekiyor anlıyoruz,

  t:özenti olmayın diyen bir özentinin fikirleri.
 • bir bira sevdalısı olarak arkadaşı çok iyi anlıyorum. bana da mesela viski acayip tatsız, acı, ağır geliyor. bir ara "olm bunu bence laf olsun diye içiyorlar kimse de birbirine itiraf edemiyor" diyordum ve buna inanıyordum hatta.

  sana biranın olayını anlatayım. bir kere birayı hemen sarhoş olmak için içmezsin. elini, ağzını oyalasın diye önünde durur. çay gibi, kahve gibi. yanına bir sürü kızartma, atıştırmalık yakışır. ağzın ekşimez, acımaz. yavaş, yavaş içersin. şanslılardansan 4, benim gibi her gün içenlerdensen 6.da sarhoş olursun. bazı geceler sarhoş olmak istersin 2.birada baileys mi seviyorsun kardeşim baileys içerek devam edersin. ben tekila söylüyorum genelde öyle gecelerde.

  maya kokusu, ağızda dağılan arpa, mısır, nişasta, patlamış mısır notalarına girmeyeceğim. belli ki tadı sana hitap etmiyor ama tadı da biradan biraya acayip tatmin edici oluyor bazen.

  edit: ulan şöyle bir entry yazdım diye ne annem kaldı ne bacım. varoşmuşum, ağzımın tadı yokmuş, orospu çocuğuymuşum. abi siz ciddi misiniz ya? vallahi gelirimi ıspatlamak için uğraşmayacağım hatta diyelim fakirim dediğiniz gibi. fakir biradan keyif alamaz mı? ya gerçekten kafayı yedirtir bu mesajlar dostlar. ne olm bu nefretin sebebi? benim annem neden orospu oluyor ben birayı burada iki satır övdüm diye? ya ben ekmeğimi internetten kazanıyorum ama gerçekten soruyorum naptım olm size? herkesin bir zevki var işte deyip geçsenize niye anneme küfür ediyorsunuz? ne lan bu? bira ulan bu sulu malt özlü alkollü sıradan bir içecek? kafayı mı yediniz? neden annem orospu oluyor? cidden soruyorum? tamam en büyük rakı amk. tuttuğunuz takım yüzünden adam öldürdüğünüz bitmedi içecek yüzünden onlarca mesaj geliyor. şaka mı ulan bu ülke?

  edit: toplumu yozlaştırdığım için idam edilmem gerekiyormuş. böyle bir mesaj aldım küfürler arasında. belki araştırma yapan birinin işine yarar.

  edit2: ağzımın tadı yokmuş, fakir olduğum için bira içiyormuşum. birayı bulanlar da fakirmiş zaten mısırda. avrupada bir biz türkler içiyormuşuz. arkadaş utanıyormuş bizden. mesajarlara göre güncellemeye devam edeceğim.

  edit3: bu ülkeden kaçıp gitme şansı bulup gitmeyen herkes salaktır. burada herkes kafayı yemiş.
 • akşam ev yapımı (bkz: margherita) mın yanında o kadar güzel gitti ki anlatamam.
  pizzanın yanında bailey's mi içilir ?

  sahi neden insanların içtiktiklerine, yediklerine, düşüncelerine bu kadar laf ediyorsunuz. kendi hayatınız bu kadar mı "overrated" ?