şükela:  tümü | bugün
  • severek yaptığım eylem. sonuçta buralara gökten zembille inmedik, zamanında biz de çaylaktık ve yeri gelip sesimizi duyurmak ya da yazara ulaşmak için mesajlarımızı yolladık. çaylaklara mesajlarını kapatanları özellikle son 3 yıldır ağıza alınamayacak küfürlerle saldırdıkları için gayet iyi anlıyorum fakat her elin parmağı bir olmadığı gibi tüm çaylaklarda aynı basma kalıp sistemden çıkmış değil.

umarım sevgili çaylak dostlarımız, destek ya da bilgi için mesajlarını bizden esirgemez.

sonradan gelen edit: meşaş kutumu baharda yeşeren otlaklar gibi yeşillendiren tüm sözlük ahalisine teşekkür ederim. yazarlık hayatım boyunca hiçbir kimseyi sev ya da sevme egellemedim, mesajlarına cevap vermemezlik etmedim. hayat görüşüm; yazılarına karşı olsam bile, "silahlar konuşacağına fikirler çarpışsın" olmuştur. akla gelmeyecek küfürler yememe rağmen. umarım sözlük yönetimi yazar alımlarını hızlandırır. zaten aralarından burada olamayacaklar, yazarlıklarının belli döneminde doğal seleksyon gibi yok olmakta.
  • çaylakların arasında da çok kaliteli insanlar olduğuna inandığımdan ve bizzat deneyimlediğimden çaylakların mesaj atmasını engellemedim bunun yerine saçmalayanları çaylak veya yazar ayırt etmeden engelliyorum...
    edit : "inandığımdan" ifadesi biraz saçma olmuş arkadaşlar haklı bir uyarı aldım demek istediğim tam olarak şu ki; ekşi'ye üye olduğumuzda her birimiz belirli bir süre (bende iki yıldan fazla bir zaman sürdü) çaylak kategorisinde tutuluyoruz yani ben ve buradaki bütün yazar arkadaşlarımız da çaylaktı burada çaylaklar düzgün insanlar değil demeye getirmiyoruz zaten veya insan saygınlığını yazar veya çaylak olmasından kazanmıyor ancak sitedeki tasarım gereği bir mail adresine sahip olan herkes "çaylak" olabildiğinden bu hesaplar sadece birilerine küfretmek veya hakaret etmek için kullanılıyor... bu yüzden de birçok yazar çaylaklardan mesaj alımını kapatıyor doğal olarak... ben çaylak hesaplarında yazar olmayı bekleyen doğru düzgün insanların da varlığından emin olduğumdan ve iletişimde bulunmak adına mesaj alımını kapatmadım anlatmak istediğim buydu... saygılarımla
    edit 2 : bu entry'e cevap olarak mesaj kutuma küfreden çaylaklar olmuş mesela ancak o şerefsizler var diye ben mesaj kutumu kapatmayacağım yine de...
    örnek 1
    örnek 2
    edit 3 : bu entry'me düzeltme yazısı girmemi sağlayan şahıs da sabah bozdu kendisini sohbeti aynen ekliyorum... örnek olsun diye...
    sayfa 1
    sayfa 2
  • küfür eden orospu çocukları hariç ben de seviyorum. küfür edene küfür ederim.

edit: küfür eden diyorum adam küfürle mesaj atıyor. aklı da bu kadar kıt. ben değil kendisi kendi annesine küfür ediyor.
  • çaylakları ayrı bir kefeye koymak da ilginç bana göre. ermenileri de dışlarsınız siz şimdi(!)
  • ben yanıtlıyorum. herkes insan. ama bazıları ergen onları da yanıtlıyorum ama bir daha yazmasınlar diye soğuk yanıtlıyorum.

edit:imla
  • msg geldiği zaman bu çaylak mı değil mi diye bakmıyorum. yazdığıma değer verilmiş yorum yapılmış. sanki çaylaklar ilkokul öğrencisi. belki yazılan konu hakkında sayılı uzmanlardan ve bilgi paylaşıyor. bilgi ve akıl, suser olmakta değil baştadır.
  • gayet normal olan durum. hatta yazdıkları entrylere bile bakıyorum gerekirse. sonuçta insanın herkesten bir şeyler öğrenme ihtimali vardır, ön yargılı olmamak lazım.

edit: entryi okuyup gayet düzgün bir şekilde cevap atan çaylaklara normal olarak cevap veriyorum. ergen olup olmadıklarını bilemediğim ama ergen zihniyetlere sahip olduklarını anladığım kişileri de direkt engelliyorum.
  • sürekli yaptığım şey. tanıştığım kadarıyla pek çok çaylak buradaki kendini bir bok zanneden vasıfsız yazarlardan donanım olarak çok daha ilerde.
  • bana gelen mesajlarin caylaklardan gelip gelmedigini umursamiyorum acikcasi. her bir nick’in altinda bir insan, bir hikaye var. cok degerli caylaklarla tanistim ve ayni zamanda cok kiymetsiz yazarlarla da tanistim.

aslinda caylak/yazar ayrimi yapilmasini da cok sacma buluyorum. tek kriterim iyi insan olmasi.
  • bana hep kadın çaylaklar yazdığı için centilmenlik gereği cevaplıyorum.