şükela:  tümü | bugün
  • özellikle baskın seçimin yaklaşması ile birlikte (bkz: yazarların 24 haziran'daki oy tercihleri) tarzı başlıklarda gördüğümüz tercihlerdir. hatta bazı yorumlarda chp'yi desteklediğini fakat hdp'ye oy vereceğini söyleyen bir sürü insan var. bu insanlar zamanında göz göre göre pkkyı destekledi, dağda teröristler karşısında ölen mehmetçikler sizin kardeşiniz, sizin ülkenizin askerleriydi, belki yakınlarınızdan bile ölenler olmuştur. kaç ailenin ocağına ateş düştü bu şerefsizler (pkk) yüzünden. yahu düpedüz pkkyı destekleyen bir partiye oy atacaksanız lütfen atatürk'ün kurduğu partinin adını karalamayın rica ediyorum..

örnek 1
    örnek 2
    örnek 3
    en sevdiğim örnek
    peşin peşin söylüyorum ne akpli bir trolüm (ki zamanında hangi malüm kişinin megri megri diye ağladığını da biliyoruz) ne de kürt düşmanıyım. ayrıca verdiğim linklerdeki videolar montaj falansa söyleyin de haksız olduğumu kabul eder, hepsini silerim.

hızlı edit: gerçekten hala ciddi olarak tüm kürtlere pkklı dediğimi düşünen insanlar var (hdp pkk'dır demek halkın yaklaşık 7 de 1 ini terörist ilan etmektir.) güzel kardeşim burada anlatmaya çalıştığım kim zamanında şerefsiz bir terörist örgütüne destek verdiyse cezasını çekmeli ve gün yüzüne çıkarılmalıdır. burada herhangi bir parti sempatizanlığı yoktur. asıl bölücü kişi sensin efendim kusura bakma. şu partileri takım tutar gibi tutmayın gözünüzü seveyim.
  • yanlış. doğrusu;

(bkz: ciddi ciddi pkk'ya oy vermek)

hdp pkk'dır. bunu bilmiyor gibi yapmak, değilmiş gibi davranmak yediğiniz boku temizlemenizde işe yaramayacaktır.

akp ve islam düşmanlığı ile pkk'ya oy verenleri unutmadık, unutmayacağız.

edit: amın evlatları kudurmuş. bakıyorsun kuduranlara; hep muhalefeti eleştirenleri aktroll ilan edip ana-bacı hakaret edenler... inandıkları doğruları götünden sikeyim.

edit 2: bir de "7 milyon insana terörist mi diyorsun?"cular çıktı. lan olm okuduğunuzu anlayın. bir insan hdp'ye (pkk) oy verdi diye terörist olmaz. ama hdp'nin pkk'nın ta kendisi olduğunu da değiştirmez. mesela herhangi bir çıkar uğruna iyi parti'ye oy veren azılı solcu-komnist de sırf oy verdi diye artık ülkücü ya da türk milliyetçisi olmaz.

her taraftan bir mağduriyet kasıyorsunuz da hep beyhude çabalar bunlar. yine temizlenmiyor, yine temizlenmiyor.
  • ben gülümseyerek veriyorum.
  • sülalesi atatürkçü olan ve chp’ye oy veren bir vatandaş olarak soruyorum.

türkiye’de hırsızlığı, yolsuzluğu, usulsüzlüğü mahkemece tescillenmiş bir parti var. bu partiye oy veren milyonlarca insan var. ensar’da çocuklara tecavüz edenlerin yanında olanlar var. din adı altında insanların beynini yıkayıp ceplerini dolduran hırsız islamcılar var. işine geldiği zaman her türlü partinin yanında olan dönekler var. bu durumda hangi parti veya hangi siyasetçi temiz, düzgün, ahlaklı oluyor? kendinizden neden hiç bahsetmiyorsunuz? önce kendi orospu çocukluğunuzdan bahsetseniz daha samimi olmaz mısınız?

hdp’ye pkk diyorsan ve oy verenleri pkk sempatizanı olarak genelliyorsan, senin oy verdiğin partiye ne sikim tanım yapacağız? hırsız mı, tecavüzcü mü, başka bir şey mi? söyle de bilelim amına koduğumun yobazı.

edit: atatürkçüyüm ve bütün dincilerin, yobazların, pkk’lıların amına koyayım.
  • hdp pkk'dır demek halkın yaklaşık 7 de 1 ini terörist ilan etmektir.

işinize gelince ''biz kutuplaştırıcı diğil birleştiriciyiz'' triplerine giriyorsunuz ama sizi ulusolcular
  • onur verici bir eylemdir.

7 milyon insana terorist diyen beyninizin bulunduğu kafatasını skeyim ayrıca!

o parti var olduğu için değil, tam tersi meclise girememe durumunda cumhuriyet yıkılır ve ülke parçalanır. salaklar. kürt diye kendi memleketinin insanına düşman olup memleketi "türk yoktur" diyen yobazlara ve emperyalistlere emanet etmek gerizekalılıktır.

not: 1 arkadaş "onur verici bir eylem değildir. diğer partilere oy vermeyle aynıdır" diye mesaj attı. çok haklıdır.
  • hdp barajı chp'lilerin emanet oylarıyla geçtiğinden beri ülkeye dair umutlarımı bitiren olay.

ulan atatürk'ün partisini desteklediğini söyleyip hdp'ye oy veriyorsan ya ağır geri zekalısındır (büyük ihtimalle durum bu) ya da gözlerini kulaklarını kapatmış halde gerçekleri umursamıyorsundur. bu herifler atatürk düşmanı aloo? apo'yu lider olarak kabul ediyorlar, on yıllardır senin köylerini basıp insanını öldüren (ki öldürdükleri insanların çoğu da kürt) alçak terör örgütünü açık açık destekliyorlar.
    yazık, gerçekten çok yazık.

edit: hdp'ye oy atacak biri apo'yu lider olarak görmediğini ve "bu herifler" derken kimi kastettiğimi sormuş.
    apo'nun heykelini dikeceğiz diyen selo ve kokuşmuş partisindeki saz arkadaşlarından bahsediyorum. mecliste biji serok apo diye anıranlar hani.

edit2: o zamanlar hdp'ye chp'den çok akp'den oy kaydığının da farkındayım ama benim canımı sıkan şey atatürk'ü seven insanların bunu yapmasıydı, eleştirdiğim şey de bu.
  • bu ülkeye en fazla zararı vermiş partinin akp olduğunu düşündüğümü not düşeyim öncelikle.

ikincisi, ülkede günahsız bir partinin olmadığını belirteyim.

üçüncüsü, bu ülkedeki askerlerin ölmesinin en önemli nedenini, sol siyasetin (ve bu siyaset aracılığı ile geçmişte yaşadıklarını düşündükleri sorunların önünün kesildiğini düşünen kürtlerin) önünün kesilmesidir.

bu şiddeti haklı çıkarmaz, ama kürt hareketinin içinde siyasi yolla mücadele eden herkesin önü, ne söylemiş olursa olsun, bizzat şiddete bulaşmadı veya şiddet eylemlerinde yol oynamadıysa açılmalıdır.

kişisel olarak sol siyasetin içinde en yakın bulduğum parti değil hdp, ama tbmm'de bulunması gerektiğini düşündüğüm için, oy verebilseydim bu partiye verirdim.
  • en az 6 milyon insanin 24 haziran’da yapacağı eylemdir.
  • hdp'ye oy mu verilir onlar şiddet yanlısı diyenleri gösteren başlık. valla diğerlerini bilemem de "oluk oluk kan akacak" diyen mafya babasını sahneye çıkaranlara ve diğer bir mafya için af isteyenlere oy vereceklerin bunu demesi çok ironik.