şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bakın bırakın anadolu'yu, doğuyu falan , bursa-ankara gibi büyükşehirlere gidince bile sanki mozambik cumhuriyetine gitmiş gibi oluyorum.

siz nasıl yaşıyorsunuz başka yerde cidden ya ? istanbul'da herşey elinin altında, sahilleri, tarihi eserleri, stadları, gezmelik-eğlencelik yüzlerce mekan...
  • (bkz: mal beyanı)
  • ciddi ciddi izmir'de yaşayan insandır.
  • köylüdür.
  • vakt-i zamanında istanbul 'da yaşamış biri olarak başlık sahibinin dediklerini ve fazlasını hatta kalitelisini antalya, izmir, kısmen de muğla' da bulabilirsiniz.
  • istanbul, izmir'i geçin öleli çok oldu ama imkanı olduğu halde ve işleri bunu yapmaya engel değilse bir insanın;
    neden bodrum veya antalya' da yaşamadığını cidden merak ediyorum.
    aslında daha iyi iki yer var ama 10 yıl sonrası için kendime rezerve :)
  • türkiye'yi istanbul'dan ibaret sananların beyanı. her yer mekan olsa ne yazar. keşke imkanım olsa da dağda, kırda yaşasam aksine. yapacağım da nitekim. medeniyetten ne kadar uzak kalırsam o kadar iyi. bir eksiklik gibi bahsetmiş vatandaş. ülkenin dört bir yanında ne cennet köşeler var bir bilse bu lafı etmezdi.
  • bence de ne gerek var çıkıyorsunuz istanbul dışına? neden çeşme sizinle dolu mesela? neden köylerimiz istila altında? medeniyet yuvası istanbulunuzdan çıkmayın rica ediyorum. egemin güzel kıyıları da sizin için yapılaşmaktan kurtulsun.
  • uzun zamandır hayalini kurduğum güneydeki ev için araziyi aldım. param kalmadığı için ev yapamıyorum. ilk fırsatta siktirip gidiyorum istanbul'dan. arkama bakarsam ne olayım.

henüz tam keşfedilmemiş bir köy bulduğum için de isim misim vermiyorum. ne kadar azlık o kadar iyi.
  • trafik, toplu ulaşım araçlarının yetersizliği, her geçen gün azalan yeşil alanlar, kalabalık, kentin dört bir yanına dağılan suriyeliler, gecekondu mahalleleri, oldukça itici gözüken yeni konut projeleri, çirkin bir hal almaya başlayan gökdelenler, uyumsuzluk ve kargaşa ortamı, türkiye ortalamasının çok üstünde olan fiyatlar, küçük ve rutubetli evlere anlamsız miktarda kiralar vermek, tehlikeli sokaklar, türkiye ortalamasının çok üstünde olan suç oranı, kar veya yağmur yağdığında yaşamın bir çileye dönmesi, deprem riski... uzar gider.

kimse kendini kandırmasın; statlarla, sahillerle, tarihi eserlerle ve ultra mazoşist gece hayatıyla.

insanlar para kazanmak için istanbul' da. istanbul' da sağladığı iş olanaklarını başka bir kentte verin koşarak uzaklaşacaktır bu kaos ve beton çukurundan.