• her gün debe'de görüp anlam veremediğim insan türü. her gün en beğenilenlere survivor ile ilgili bir entry giriyor, demek ki adamlar ciddi ciddi yorum yazıyor ve onları okuyan, hak veren insanlar falan var. asdfgf

hilmi çok rererööö. bilmemkimin arkasından atıp tutuyo.
    doğukan adamın hası ya mükemmel bi insan.
    turabi bütün gün yan gelip yattı, kazanırsa utanmadan nasıl dolaşacak bla bla bla.

acun'un yarışmasını kurgu değilmiş gibi izleyip bir de yarışmacılar hakkında yorum yapıyorlar. evet biz de dizileri izleyip karakterler gerçekmiş gibi "senin allah belanı versin" diyen ya da erol taş'ı dövmeye çalışan neslin evlatlarıyız. biz de yapıyoruz bunu. ama bunun kurgu olduğunun, insanların rol yaptığının farkında olarak.

ne diyeyim ilginç.
  • sırf bunlardan kurtulun diye cezai ehliyetimi kaybedicem.
  • leş insandır.
  • çok net boş insandır.
  • hayatta hiçbir sıkıntısı olmayan mutlu mesut insandır.
  • bir arkadaşımdır.
    eski bir arkadaş.
    kendisiyle muhabbette olmadığım için cidden çok mutluyum.
  • vakti bol insan işi diyeceğim de, sen evde atom mu parçalıyon lan diyecekler. o yüzden dememiş olayım.

yorumlamayı geçtim, bunun için tartışan insanlar var.

buradaki oyuncular için sosyal medyada birbirine giydirenler var.

ne diyelim, iyi yorumlamalar.
  • net söylüyorum geri zekalidir.

ciddi ciddi yarisma kritigi yapan, orada sözde yarisan 15, 20 gereksiz elemanin isimlerini, huylarini, kurduğu cumleleri hafızasında tutacak kadar boş vakti olan kişi tam anlamiyla geri zekalidir nazarimda.

darilmaca, gucenmece yok.
    benim beynim, benim kararim.l
  • en son 14 yaşında yaptığım eylem.

tabii liseliler bilmez o zaman survivor değil bbg vardı!
  • en azından bir iki defa da olsa benim o gerizekalı.
    ne yapacaksın, insan bunu takip etmese de, bir şekilde maruz kalıyor. etrafındaki insanlar tv izlerken kendini ortamdan soyutlamak her zaman mümkün olmuyor. ve düşünen insan, etrafında geçen konuşmaları (survivor programında söylenenler de dahil ne yazık ki, ya da bir dizide geçen replikler) kendi akıl-fikir süzgecinden geçirirken bazı şeyler takılıyor o süzgece. ve kendi doğrularına göre, olan biteni yorumlarken buluyor kendini. vay efendim şu ne kadar gıcıkmış, öteki doğru söylemiş, beriki haksızmış vesaire. bu beni cahil ya da gerizekalı yapar mı? kısmen. dahiler bile zaman zaman eften püften şeylerle meşgul olabilir icabında. fazla şey yapmamak lazım.
hesabın var mı? giriş yap