• kabzımalların matematikten anlamadığının tesadüfi kanıtı olan insan.

elindeki bir çuval deri karşılığında görece aynı ağırlıkta portakal veririm diye yapıyor kabzımallar hesaplarını çünkü. lidyalılar geçmediyse oradan demek...

edit: ilk entry'i silip kaçan troll yüzünden bu entryde kabzımallardan bahsediliyor. zira ilk entryde bu insanların kabzımal olduğundan bahsediyordu kaçan dingil.
  • tesadüfen var oluş düşünülemez, sadece inanılır. düşüncesiz insandır özetle.
  • etrafina baktiginda gordugu milyonlarca malin bir amac ugruna yaratilmis olamayacagini dusunuyordur. hani bi' tanri olsa ve kulislerde "bu insanligi ben yarattim" dese ta$$ak gecerler; durum o derece vahim.
  • aslında gerizekalı olabilir; ammavelakin ciddi ciddi tanrıyı anladığını düşünen insandan daha gerizekalı olamaz.
  • benim bu.
    ciddi ciddi tesadüfen var olduğumu düşünüyorum.
    yani böyle dünyada amaçsızca savrulmam da bir anlam falan yok, aramıyorum da zaten.

şu okulda oku dediler okuduk,
    şurada yaşa dediler yaşadık,
    şurada çalışcan dediler çalıştık,

kesinlikle tesadüfen var olmuş olmalıyım yoksa bu amaçsızlığın başka bir açıklaması olamaz..
  • "bizler çok sıradan bir yıldızın; küçük bir gezegeninin üzerindeki, ileri bir maymun soyuyuz. fakat biz evreni anlayabiliyoruz. bu bizi özel kılıyor."

(bkz: stephen hawking)
  • halbuki matematikten anlasa, topraktan yaratılıp, yılan görünümlü şeytanın kandırması ile yasak elmadan yediği için cennetten dünyaya sürüldüğünü görebilecekti. saf işte..*
  • insanlık koskoca evrende bir toz zerresi kadar yer dolduramıyorken, kendine derin anlamlar, büyük misyonlar yükleyen boş insandan yüz bin kat daha dolu bir şeye inanıyordur.

he yavrum he yaratılmış her şey senin için yaratıldı ki, bu boş beleş hayatı yaşayabilesin. ekşi sözlük de cehaletini rahatça sergileyip kendin gibilerden destek alınca mutlu olasın, tüm bilimsel gelişmelere gözünü kapatıp, kulaklarını tıkayabilesin.

ulan bi yaratıcı olsa kafadan komple ekşi sözlük yazarlarını yaratmazdı be.. bizim var olmamız bile hayatın tesadüfen boş beleş olduğunun en büyük kanıtı amk.
  • konuya derinlemesine tespit yapmış ismet inönü'den geliyor:

-aynen ya, bence de kesinlikle tesadüf değil.

hayatın anlamını nasıl çözdüm? sf. 46
hesabın var mı? giriş yap